**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

BRD 2015 - III miejsce

IMG 6910

Dnia 14.04.2015r. odbył powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Celem Turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

CAM00284

Tegoroczne rozgrywki odbyły się w Zespole Szkół w Olszance. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Golwiej, Maja Malinowska, Tycjan Lewandowski i Dawid Lutkiewicz. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała  test  wiedzy składający się z 20 pytań i test – skrzyżowania, składający się z 10 pytań. Po pierwszej części Turmieju nasza ekipa była na I miejscu. Część praktyczna polegała na pokonaniu toru przeszkód rowerem. Po tej części przesunęliśmy się na III miejsce, stając się „Brązowymi Mistrzami Powiatu”. W turnieju brali udział uczniowie z 14 szkół podstawowych w powiecie. Opiekunem drużyny była p. Jolanta Kołaczkowska.

brd sp

 ZDJĘCIA

 

 

II miejsce drużyny dziewcząt

zaw sp

16 kwietnia 2015 r. drużyna SP dziewcząt wywalczyła II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Wiejskich Szkół Podstawowych w piłce ręcznej. Zawody odbyły się w Mokobodach. Zawodniczki trenuje p. Jolanta Korowajczuk. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!

zaw sp1

Skład drużyny: Paulina Golwiej, Magda Hołub, Natalia Hepner, Wiktoria Nitychoruk, Kasia Jodłowska, Ola Kamińska, Ola Lisiecka, Magda Izdebska, Zuzia Hawryluk, Maja Malinowska, Natalia Stachowicz, Klaudia Pióro, Ania Jakimiuk, Maja Tomaszuk, Asia Szymańska.

 

Powiatowe mistrzostwa w piłce ręcznej chłopców

 

Dnia 14.04.2015r. odbyły się w Zbuczynie Międzypowiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców. Nasi chłopcy zajęli IV miejsce. Pan Dariusz Mormol jest trenerem drużyny w składzie: Olek Malinowski, Michał Figura, Kuba Kostaruk, Maciek Łuczko, Michał Kamiński, Igor Romaniuk, Rafał Romaniuk, Kuba Michalak, Kacper Lesiuk i Hubert Sawczuk. 

Procedury ZS w Sarnakach

 

 

 

W zakładce DOKUMENTY - STATUT tutaj znajdują się "Procedury Zespołu Szkół w Sarnakach".

Zapisy regulujące sposób postępowania w różnych szkolnych sytuacjach, ujęte są w trzech kategoriach:

          •  - procedury porządkowe,

              - procedury interwencji wychowawczych,

          •  - procedury kryzysowe.

Sprawdzian 2015

 

DSC 0010

Szóstoklasiści mogą już spokojnie odetchnąć. 1 kwietnia 2015 r. (to nie prima aprilis) uczniowie pisali składający się z dwóch części sprawdzian. Pierwsza część zawierała zadania z matematyki i języka polskiego, druga zadania z języka angielskiego. Jedni uczniowie wyszli z sal z zadowolonymi minami i twierdzili, że sprawdzian nie był trudny, innym kłopot sprawiły niektóre z poleceń. Wyniki sprawdzianu poznamy 29 maja.

DSC 0005

ZDJĘCIA

 

List do szóstoklasistów

 

spr

 Drogie Szóstoklasistki, Drodzy Szóstoklasiści,

Czytaj więcej: List do szóstoklasistów

Laureat konkursu BÓBR

 

 

 Jan Rosiak z klasy III b został laureatem III miejsca

IX Konkursu Informatycznego BÓBR. Gratulujemy!!!

DSC 0082

W konkursie wzięło udział 2579 uczniów z 255 szkół podstawowych w kategorii klas I - III. Prócz Jaśka, który uzyskał 105 punktów na 120 możliwych do zdobycia, zadania konkursowe wykonali też z klas I-III: Zuzanna Wasiluk (60 p.), Kornelia Dziwińska, Gabriela Rybaczuk, Oliwia Golwiej, Dominika Mielniczuk i Karolina Sacharczuk.

W konkursie uczestniczyli też uczniowie klas IV-VI. Najwięcej punktów zdobyli: Paulina Golwiej  Dawid Lutkiewicz - po 76, 25 p. Pozostali uczestnicy: Maciej Łuczko, Tycjan Lewandowski, Jakub Gumienniczuk, Zuzanna Hawryluk, Michał Figura, Michał Kamiński, Katarzyna Jodłowska, Igor Romaniuk, Karczmarz Alicja i Jakub Onopiuk.

Opiekunem uczestników konkursu jest nauczycielka informatyki p. Beata Rosiak. 

 

Turniej szachowy

 

 

22 marca 2015 r. dziewiątka szachistów, uczniów naszej szkoły, uczestniczyła w turnieju szachowym w Ciechanowcu. Pięciu podopiecznym p. Wojciecha Szymańskiego udało się pokonać przeciwników na szachownicy i znalazły się w najlepszej dziesiątce turnieju: Justyna Lisiecka (I m.), Paulina Golwiej (III m.), Joanna Szymańska (IV m.), Aleksandra Lisiecka (VII m.), Maja Malinowska (VIII m.). W rozgrywkach wzięło udział ponad 100 szachistów. 

DSC 0204

DSC 0203

 

Ogłoszenie

 

 

PROSIMY O SKŁADANIE WNIOSKÓW*

O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BOHATERÓW AKCJI V2

W SARNAKACH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

- DO SEKRETARIATU SZKOŁY.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW 31 MARCA 2015r.

*DRUKI DO POBRANIA W PRZEDSZKOLU LUB SEKRETARIACIE SZKOŁY

Rekolekcje z "Hobbitem"

 

DSC 0033

20 marca 2015 r. uczniowie klas I-III oraz IV-VI uczestniczyli w nietypowych naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez członków drohiczyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, którzy przebrani za postacie z tolkienowskiego "Hobbita" (Gandalfa, krasnoludy i Bilba Bagginsa) pomogli uczniom przygotować się do rekolekcyjnej mszy świętej. 

DSC 0083

DSC 0086

 

ZDJĘCIA

 

Konkurs matematyczny

DSC 0077

Trzydzieścioro miłośników matematyki z klas I-VI w czwartek 19 marca 2015 r. wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2015". Koordynatorem konkursu w naszej szkole jest p. Beata Rosiak. Na wyniki musimy poczekać do maja.

DSC 0082