**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Do rodziców pierwszoklasistów

 

 

Na stronie MEN 17 października br. ukazał się komunikat, skierowany do rodziców, dotyczący zwrotu kosztów uszkodzonego podręcznika „Nasz elementarz” na rachunek MEN.

Wyróżnieni medalami

 

 

23 października 2014 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach odbyła się uroczystość zorganizowana przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom oświaty wręczone zostały medale i nagrody. Podczas spotkania wręczono 23 Złote, 21 Srebrnych i 15 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, a 104 osoby uhonorowane zostały Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Wśród wyróżnionych były przedstawicielki naszej szkoły:

Wicedyrektor Agata Wasilewska – otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę

Samodzielny referent ds. kadrowych Edyta Golwiej – otrzymała Brązowy Medal za Długoletnią Służbę

Panie Jolanta Kołaczkowska i Beata Rosiak – otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej

DEN Siedlce 2014

Na zdjęciu z dyrektor Joanną Kaniuk i kuratorem Karolem Semikiem.

Medale za Długoletnią Służbę są przyznawane przez Prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Medal Komisji Edukacji Narodowej to odznaczenie resortowe nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Odznaczenia wręczali: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik, dyrektor Delegatury KO w Siedlcach Joanna Kaniuk. 

Zagłosuj!!

 

 

Sarnackie przedszkolaki liczą na nasze wsparcie!! Wystarczy kliknąć: ODDAJ GŁOS pod filmikiem przedszkola Sarnaki, a następnie wpisać swój adres e-mail i przepisać kod z obrazka. 

http://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-filmowy-dla-przedszkoli/praca/292/rekord-aquafresh.html

aquafresh
Razem zdziałamy więcej!! Głosowanie trwa do 28 października.

DEN 2014

DSC 2146

13 października 2014 r. uczniowie klas trzecich oraz chór szkolny zaprezentowali zabawne przedstawienie z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej. Pełne humoru dialogi traktujące pracę nauczyciela "z przymrużeniem oka", pięknie recytowane wiersze i zaśpiewane piosenki oraz sympatyczne życzenia ucieszyły wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. 

DSC 2180

Dyrektor Agata Wasilewska podziękowała za owocny rok pracy wszystkim pracownikom i wyróżniła Nagrodą Dyrektora dziesięcioro nauczycieli. Miłe życzenia popłynęły z ust Wójta Gminy Andrzeja Lipki, który zawsze z sentymentem powraca w mury szkoły, w której pracował. Przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Jędruszuk również wystąpił z życzeniami skierowanymi do nauczycieli. 

DSC 2195

Tegoroczne spotkanie z okazji DEN przygotowały wychowawczynie klas III SP Renata Hackiewicz i Anna Wawryniuk oraz opiekun chóru szkolnego i nauczyciel muzyki Tadeusz Goś.

 

ZDJĘCIA

 

 

Smutna wiadomość

 

 

Irena Młynik

 

Zmarła długoletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Sarnakach

p. Irena Młynik

 

 

Informacja dla uczniów i rodziców

 

 

Decyzją Rady Pedagogicznej od dnia 10 października 2014 r. obowiązuje w naszej szkole następująca zasada:

 

 - WCHODZĄC DO KLASY KAŻDY UCZEŃ MA OBOWIĄZEK ZŁOŻYĆ TELEFON W MIEJSCU WSKAZANYM PRZEZ NAUCZYCIELA, WYCHODZĄC Z KLASY PO ZAKOŃCZONEJ LEKCJI UCZEŃ ODBIERA SWÓJ TELEFON.

 

Zasada dotyczy WSZYSTKICH UCZNIÓW.

Jesienne lekcje

 

 

Tegoroczna jesień jest piękna, słoneczna i kolorowa. Na lekcjach w szkole podstawowej poruszane są tematy związane z tą porą roku. Pierwszoklasiści słuchali m. in. opowiadania "Przygody dębowego listka", obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie, wychodzili na jesienny spacer.

DSC 2118

DSC 2104

Ostatnio uczniowie z klasy Ia wykoywali prace plastyczne z wykorzystaniem plasteliny i darów jesieni - kasztanów, żołędzi, liści, szyszek i jarzębiny.

 ZDJĘCIA

 

Dzień Języków Obcych

DSC 1894

W ramach zachęcania uczniów do nauki języków obcych nauczyciele językowcy zorganizowali Europejski Dzień Języków Obcych. Przypada on na 26 września, u nas obochody przesunięto na październik. We wrześniu przydzielono klasom zadania, 7 października nastąpiła prezentacja efektów działań.

Klasy I-III przygotowały flagi państw, a starsi uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali wiersze zachęcające do nauki języków obcych. Wszyscy obejrzeli też występy gimnazjalistów.

DSC 1886

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych

Kontakt ze specjalistami

 

 

Drodzy rodzice, kochani uczniowie

Wiemy, że czasami z różnych względów możecie mieć problem ze skontaktowaniem się z psychologiem, pedagogiem, czy logopedą, dlatego wychodzimy Wam naprzeciw. Od tej chwili możecie napisać do nas wiadomość, a my na pewno na nią odpowiemy. Pamiętajcie tylko, aby w tytule wpisać specjalistę, z którym chcecie się skontaktować

Nasz adres  to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy do korzystania z naszej propozycji

 

Psycholog – Anna Dziuban-Parol

Pedagog – Justyna Janik

Logopeda – Aneta Stefaniuk

Spotkanie z aktorem

 

JZ

30 wrześna 2014 r. uczniowie klas szóstych wzięli udział w spotkaniu z panem Jerzym Zelnikiem. Więcej informacji na stronie gimnazjum.

JZ 6

Sukces Oli z Ia

Ola B. kl. I

Aleksandra Bartoszuk z klasy Ia zajęła I miejsce w konkursie przyrodniczym "Flora i fauna Ziemi Łosickiej". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 27 września, podczas XIII Podlaskiego Spotkania Historycznego.

Olu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!