**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Nagrodzeni artyści

15703490774 3d7a7f93f5 b

15 stycznia 2015 r. sarnaccy uczniowie wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród w konkursie plastycznym "Las i jego mieszkańcy", zorganizowanym z okazji 90-lecia Lasów Państwowych. Współorgaznizatorem konkursu było Nadleśnictwo Sarnaki.

Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac, w tym ok. 40 pięknych prac z Sarnak. Wybór tych najlepszych z pewnością nie był łatwy.

W kategorii kl. 0-III drugie miejsce przyznano Oliwii Golwiej z IIIb, wyróżnienia otrzymali: Natalia Daniluk z IIIa i Paweł Wawryniuk z IIIb.  W kategorii kl. IV-VI wyróżniono pracę Aleksandry Knapiuk z klasy IV. Nagrody i dyplomy wręczali małym artystom Nadleśniczy Sławomir Trąbka i Marek Charkiewicz, pracownik Nadleśnictwa Sarnaki. GRATULUJEMY!!

Czytaj więcej: Nagrodzeni artyści

Choinka IV-VI

DSC 0259

W sobotę, 17 stycznia 2015 r., przed południem rozpoczęła się zabawa choinkowa dla starszych uczniów szkoły podstawowej. Ci, którzy tego dnia postanowili przyjść do szkoły, dobrze się bawili w rytm skocznej muzyki. Rodzice zadbali o napoje i słodki poczęstunek.

Szkoda, że nie wszyscy uczniowie SP mieli ochotę na wspólną zabawę z koleżankami i kolegami. Przecież choinka szkolna jest tylko raz w roku...

DSC 0240

 

ZDJĘCIA

 

Młodsi siłacze

DSC 0201

16 stycznia 2015 r. w trakcie długiej przerwy odbywały się zawody w podciąganiu na drążku. Gimnazjaliści próbowali pokonać Tomka Oreszczuka z klasy Ia. Spotanicznie do zabawy dołączyli uczniowie SP - Damian i Hubert z klasy V oraz dziewięcioro czwartoklasistów (jedna dziewczynka). Zadanie okazało się jednak bardzo trudne, ale jeśli będą ćwiczyć, może w przyszłości uda im się pobić wynik Tomka (25 podciągnięć), który w tym roku okazał się bezkonkurencyjny.

DSC 0165

DSC 0217

ZDJĘCIA

 

W Nadleśnictwie Sarnaki

 20150113 0006

13 stycznia 2015 r. uczniowie klas pierwszych z wychowawczyniami wybrali się na spacer do Nadleśnictwa Sarnaki. Marek Charkiewicz, pracownik nadleśnictwa, opowiedział młodym miłośnikom przyrody o dokarmianiu zwierząt zimą. Uczniowie obejrzeli też wystawę trofeów myśliwskich oraz eksponaty przedstawiające florę i faunę lasów Polski zgromadzone w izbie edukacyjnej.

20150113 0020

20150113 0024

 

ZDJĘCIA

 

Graliśmy z WOŚP

DSC 0076

11 stycznia odbył się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku również mieszkańcy Sarnak dołożyli swoją "cegiełkę" w kwocie 900,28 zł. Dziewięcioro uśmiechniętych uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem Justyną Janik od rana do ciemnej nocy, nie zważając na niezbyt sprzyjające warunki pogodowe, zbierali pieniążki, które ludzie dobrej woli chętnie wrzucali do puszek. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

WP 20150112 005

Wolontariusze - uczniowie SP: Magdalena Izdebska, Natalia Hepner, Wiktoria Nitychoruk i Dawid Lutkiewicz :)

 

Choinka I-III

DSC 0659

DSC 0622

10 stycznia 2015 r. uczniowie klas I-III przyszli do szkoły, by bawić się podczas zabawy choinkowej. Z pewnością nie żałowali. DJ prowadzący spotkanie zadbał o urozmaicenie imprezy. Były m. in. tańce w kolorowych perukach i kapeluszach, nauka poloneza i wiele innych wesołych zabaw. Rodzice przygotowali kanapki i słodki poczęstunek w klasach, ale dzieci chętniej czas spędzały na parkiecie.

DSC 0195

DSC 0557

 

ZDJĘCIA

 

Nadchodzą święta

życzenia

 

Wszystkim sponsorom i dobrodziejom szkoły

serdecznie dziękujemy za wsparcie

i pomoc w każdej postaci

– dzięki Wam w szkole dzieją się dobre rzeczy.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za starania, a do Panów: Mariana Bronisza, Waldemara Steleżuka, Jarosława Melecha, Adama Wawryniuka i Mieczysława Korowajczuka za przygotowanie placu na zatoczkę dla autobusów szkolnych.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Sarnakach

Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Przedstawienie

DSC 0155

18 grudnia 2014 r. uczniowie i nauczyciele obejrzeli przedstawienie świąteczne przygotowane w ekspresowym tempie przez ks. Arkadiusza Siergiejuka i uczniów z klasy IIIb, piosenkę śpiewały też dziewczynki z klasy II i III SP. Ideą piętnastominutowej pantomimy było uświadomienie, że istotą świąt Bożego Narodzenia jest przyjście Jezusa do serca każdego człowieka. Wymowne połączenie muzyki i mowy ciała skupiło uwagę oglądających i prowokowało do przemyśleń. 

W świąteczny nastrój wprowadziły też kolędy wykonane przez chór szkolny - uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

DSC 0586

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Agata Wasilewska życzyła zebranym, by święta przeżywali w spokoju, radości, miłości i rodzinnej atmosferze oraz by wszyscy wrócili do szkoły z nowymi siłami po przerwie świątecznej.

ZDJĘCIA

 

Klasowa wigilia

DSC 0102

17 grudnia czwartoklasiści przygotowali z rodzicami i wychowawczynią Jolantą Korowajczuk klasowe spotkanie przedświąteczne. Było wspólne łamanie się opłatkiem, życzenia, śpiewanie kolęd, słodki poczęstunek i miło spędzony czas. A Olek świętował tego dnia 10. urodziny :)

DSC 0108

DSC 0109

 

ZDJĘCIA

 

Pomysłowe makiety

Tajemniczy ogród makiety 2014

Umiejętność współpracy, pomysłowość i przede wszystkim przeczytana lektura - bez tego nie dało się wykonać zadania z języka polskiego. Uczniowie klasy IV stworzyli makiety Akademii Pana Kleksa, a piątoklasiści - makiety tajemniczego ogrodu.

Makiety Akademii Pana Kleksa

ZDJĘCIA

 

260. rocznica nadania praw miejskich Sarnakom

DSC 0388

13 grudnia 2014 r. uczczona została 260. rocznica nadania Sarnakom praw miejskich. Szczegóły na stronie gimnazjum tutaj

DSC 0360