**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

II miejsce drużyny dziewcząt

 

 

 

21 listopada w finale mistrzostw powiatu w mini-piłce ręcznej w Łosicach nasza drużyna dziewcząt SP zajęła II miejsce.

Wyniki: Sarnaki - Górki 5:2 , Łosice nr 1 - Górki 8:1, Sarnaki - Łosice nr 1  4:5

Zespół w składzie: MAGDALENA IZDEBSKA, ANNA JAKIMIUK, NATALIA HEPNER, WIKTORIA NITYCHORUK, KATARZYNA JODŁOWSKA, ALEKSANDRA LISIECKA, PAULINA GOLWIEJ, MAJA MALINOWSKA, JOANNA SZYMAŃSKA, MAGDALENA HOŁUB, ZUZANNA HAWRYLUK, MAJA TOMASZUK, NATALIA STACHOWICZ , KLAUDIA PIÓRO. Trener: p. Wojciech Szymański.

Gratulujemy!!!

Chłopcy zwyciężyli

DSC 0030

19 listopada w Sarnakach odbyły się rozgrywki grupowe Mini Piłki Ręcznej Chłopców - Szkoła Podstawowa. Mecze 2x12 minut w systemie "każdy z każdym" rozegrały drużyny chłopców SP z Huszlewa, Mostowa i Sarnak. 

Wyniki: 

Sarnaki - Huszlew 11:9

Huszlew - Mostów 13:1

Sarnaki - Mostów 19:1


I miejsce - Sarnaki, II - Huszlew, III - Mostów

Do finału powiatowego, który odbędzie się 27.11.2014 r. w Łosicach zakwalifikowały się Sarnaki i Huszlew.

DSC 0035

W skład sarnackiej drużyny trenowanej przez p. Dariusza Mormola wchodzą chłopcy z klas IV-VI: Olek Malinowski, Kacper Lesiuk, Rafał Romaniuk, Damian Sobieszuk, Maciek Łuczko, Tycjan Lewandowski, Dawid Lutkiewicz, Michał Figura, Kuba Kostaruk, Michał Kamiński, Igor Romaniuk, Kuba Michalak. 

 

Ważne !!!

 

 

SZÓSTOKLASISTO!!

W przyszłym tygodniu odbędzie się próbny sprawdzian po klasie VI. Obejrzyj filmik, który w przystępny sposób pokazuje jak zaznaczać odpowiedzi na karcie odpowiedzi na sprawdzianie.

 

 

 Rodziców uczniów klas VI zachęcamy do zapoznania się z informacjami o sprawdzianie. TUTAJ

 

 

Dzień Życzliwości

 

d życz

W dniu 14 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z opiekunami, p. Justyną Janik i p. Rafałem Dydyczem obdarowywali mieszkańców Sarnak uśmiechami i pozytywną energią. A wszystko to z okazji zbliżającego się Dnia Życzliwości.

Uczniowie odwiedzili Aptekę, Ośrodek Zdrowia, Dentystę, Bank, Urząd Gminy, Pocztę, Nadleśnictwo, Strażaków (im zostawili uśmiechy na drzwiach remizy), sklepy, a także Przedszkole, gdzie oprócz uśmiechów podarowali dzieciom masę balonów. Uśmiechami obdarowywali również przechodniów, którym w ten pochmurny dzień dodawali radości.

Wszystkim – małym i dużym – życzymy uśmiechu nie tyko przy okazji Dnia Życzliwości, ale każdego dnia i o każdej porze :)

opiekun SU SP J. Janik

DSC 0168

 

ZDJĘCIA

 

Święto Niepodległości

DSC 0003

DSC 0015

11.11.14 7

11.11.14 95

11.11.14 102

 

 

Pasowanie na ucznia

DSC 0137

31 października 2014 r. był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Odświętnie ubrani zebrali się w szkolnej stołówce, gdzie w obecności pani dyrektor Agaty Wasilewskiej, wychowawczyń p. Barbary Kłykocińskiej i p. Elżbiety Kucharczuk, księdza Mirosława Połoka oraz licznie zgromadzonych rodziców po raz pierwszy w tym roku zaprezentowali się w części artystycznej. Po niej nastąpiło uroczyste ślubowanie, a każdy pierwszak został pasowany na ucznia przez panią dyrektor symbolicznym ołówkiem. Ksiądz Mirosław poświęcił uczniów i ich plecaki, wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy i upominki, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

DSC 0210

Witamy w szkolnej rodzinie! Życzymy samych sukcesów w kolejnych latach nauki w sarnackiej szkole!!

DSC 0286

DSC 0291

DSC 0309

 

ZDJĘCIA

 

 

Do rodziców pierwszoklasistów

 

 

Na stronie MEN 17 października br. ukazał się komunikat, skierowany do rodziców, dotyczący zwrotu kosztów uszkodzonego podręcznika „Nasz elementarz” na rachunek MEN.

Wyróżnieni medalami

 

 

23 października 2014 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach odbyła się uroczystość zorganizowana przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom oświaty wręczone zostały medale i nagrody. Podczas spotkania wręczono 23 Złote, 21 Srebrnych i 15 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, a 104 osoby uhonorowane zostały Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Wśród wyróżnionych były przedstawicielki naszej szkoły:

Wicedyrektor Agata Wasilewska – otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę

Samodzielny referent ds. kadrowych Edyta Golwiej – otrzymała Brązowy Medal za Długoletnią Służbę

Panie Jolanta Kołaczkowska i Beata Rosiak – otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej

DEN Siedlce 2014

Na zdjęciu z dyrektor Joanną Kaniuk i kuratorem Karolem Semikiem.

Medale za Długoletnią Służbę są przyznawane przez Prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Medal Komisji Edukacji Narodowej to odznaczenie resortowe nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Odznaczenia wręczali: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik, dyrektor Delegatury KO w Siedlcach Joanna Kaniuk. 

Zagłosuj!!

 

 

Sarnackie przedszkolaki liczą na nasze wsparcie!! Wystarczy kliknąć: ODDAJ GŁOS pod filmikiem przedszkola Sarnaki, a następnie wpisać swój adres e-mail i przepisać kod z obrazka. 

http://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-filmowy-dla-przedszkoli/praca/292/rekord-aquafresh.html

aquafresh
Razem zdziałamy więcej!! Głosowanie trwa do 28 października.

DEN 2014

DSC 2146

13 października 2014 r. uczniowie klas trzecich oraz chór szkolny zaprezentowali zabawne przedstawienie z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej. Pełne humoru dialogi traktujące pracę nauczyciela "z przymrużeniem oka", pięknie recytowane wiersze i zaśpiewane piosenki oraz sympatyczne życzenia ucieszyły wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. 

DSC 2180

Dyrektor Agata Wasilewska podziękowała za owocny rok pracy wszystkim pracownikom i wyróżniła Nagrodą Dyrektora dziesięcioro nauczycieli. Miłe życzenia popłynęły z ust Wójta Gminy Andrzeja Lipki, który zawsze z sentymentem powraca w mury szkoły, w której pracował. Przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Jędruszuk również wystąpił z życzeniami skierowanymi do nauczycieli. 

DSC 2195

Tegoroczne spotkanie z okazji DEN przygotowały wychowawczynie klas III SP Renata Hackiewicz i Anna Wawryniuk oraz opiekun chóru szkolnego i nauczyciel muzyki Tadeusz Goś.

 

ZDJĘCIA

 

 

Informacja dla uczniów i rodziców

 

 

Decyzją Rady Pedagogicznej od dnia 10 października 2014 r. obowiązuje w naszej szkole następująca zasada:

 

 - WCHODZĄC DO KLASY KAŻDY UCZEŃ MA OBOWIĄZEK ZŁOŻYĆ TELEFON W MIEJSCU WSKAZANYM PRZEZ NAUCZYCIELA, WYCHODZĄC Z KLASY PO ZAKOŃCZONEJ LEKCJI UCZEŃ ODBIERA SWÓJ TELEFON.

 

Zasada dotyczy WSZYSTKICH UCZNIÓW.