**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Weź udział w konkursie!!!

 

 

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczym FLORA I FAUNA ZIEMI ŁOSICKIEJ, którego podsumowanie odbędzie się na przełomie września i października podczas Sesji Naukowej pod takim samym tytułem, która odbędzie się w Sarnakach. Organizatorem sesji jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej (do której to Ziemi my też należymy), w organizację włącza się Towarzystwo Miłośników Ziemi Sarnackiej, ZS w Sarnakach oraz Nadleśnictwo Sarnaki.

 

Regulamin konkursu przyrodniczego

Flora i fauna Ziemi Łosickiej

Organizator – Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej

Cele – 1. Propagowanie piękna i przyrody Ziemi Łosickiej.

2. Kształtowanie wrażliwości na otaczający świat roślin i zwierząt.

3. Ochrona przyrody i świadome korzystanie z jej dóbr.

Termin – do 10 września 2014 r.

Uczestnicy – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Tematyka – piękno przyrody ożywionej i nieożywionej i jej ochrona na Ziemi Łosickiej

Formy pracy – albumy, filmiki, przewodniki, plakaty itp.

 

Proponowane tematy:

 1. Ziemia Łosicka w fotografii (krajobrazy, ciekawostki przyrodnicze itp.)
 2. Trasy turystyczne po Ziemi Łosickiej:

– samodzielny opis tras już istniejących

– opracowanie nowej trasy turystycznej pieszej lub rowerowej

 1. Rezerwaty przyrody w obrębie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”
 2. Pomniki przyrody w powiecie łosickim
 3. Ochrona przyrody na Ziemi Łosickiej (ochrona gatunkowa zwierząt i roślin, oczyszczalnie, segregacja śmieci, spalanie)
 4. Gospodarstwa agroturystyczne
 5. Rolnictwo ekologiczne
 6. Bug – jedna z ostatnich naturalnych rzek

Prace należy przesyłać / składać w nieprzekraczalnym terminie do 10.09.2014 r. do Łosickiego Domu Kultury.

Zakończenie roku szkolnego 2013/14

 

zakończenie roku

27 czerwca 2014 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Po mszy świętej, odprawionej przez ks. Andrzeja Jakubowicza, społeczność szkolna przeniosła się na salę gimnastyczną. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i przekazanie sztandaru przez ustępujący poczet sztandarowy młodszym następcom. Następnie dyrektor Barbara Michoń dokonała podsumowania roku szkolnego. Kilka słów do uczniów, rodziców i nauczycieli skierował też wójt gminy Andrzej Lipka.

zakończenie roku 3

zakończenie roku 5

Podobnie jak w latach ubiegłych, przedstawiciele sponsora przekazali przyszłorocznym pierwszoklasistom plecaki z wyposażeniem, ufundowane przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie.

zakończenie roku 4

Wyróżnieni zostali również chłopcy z drużyny piłki ręcznej SP. Otrzymali torby podróżne od pana Grzegorza Kuchty, absolwenta naszej szkoły, pochodzącego z Rzewuszek, obecnie mieszkającego w Warszawie. Pan Grzegorz był przypadkowym obserwatorem jednego z meczów naszej drużyny i postanowił docenić duże umiejętności oraz waleczność młodych sportowców.

zakończenie roku 6

Pani dyrektor wręczyła świadectwa i nagrody książkowe uczniom, którzy osiagnęli wysokie wyniki w nauce. Listy gratulacyjne przekazane zostały rodzicom wyróżnionych. Nagrody otrzymali też uczniowie, którzy mieli 100% frekwencję, laureaci konkursów oraz uczniowie współpracujący z biblioteką. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie odbyły się ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami.

 

ZDJĘCIA

 

Zapytanie ofertowe nr 1/2014

 

 

Sarnaki, 29.07.2014r.

Szkoła Podstawowa

im. Bohaterów Akcji V2

ul. 3 Maja 27                                                               

08-220 Sarnaki

ZAPYTANIE OFERTOWE

Nr 1/2014

 1. ZAMAWIAJĄCY:

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Akcji V2, ul. 3 Maja 27, 08-220 Sarnaki

zaprasza do złożenia oferty na realizację zadania:

Czytaj więcej: Zapytanie ofertowe nr 1/2014

W gospodarstwie ekologicznym

 DSC 0060

24 czerwca 2014 r. uczniowie klas drugich z wychowawczyniami p. Renatą Hackiewicz i p. Anną Wawryniuk udali się do gospodarstwa ekologicznego pana Artura Hackiewicza w Starych Litewnikach.

DSC 0023

Podczas kilkugodzinnej wizyty dzieci zapoznały się z ekologicznymi metodami i sposobami uprawy roślin i hodowli zwierząt, rozpoznawały zboża i rośliny (facelia, orkisz, żyto, owies, gryka, pszenica), poznały pracę pszczelarza i próbowały miodu z tamtejszej pasieki, obejrzały wystawę rękodzieła. Wesołą i pouczającą wycieczkę zakończyło wspólne ognisko.

DSC 0030

 

ZDJĘCIA

 

Podręczniki

 

 

Zestawy podręczników na rok szkolny 2014/2015

znajdują się w zakładce

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

wersja do druku w zakładce DOKUMENTY

Wyprawka szkolna

 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r.  będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej.

Ponadto, pomocą w zakresie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego objęto także uczniów:

Czytaj więcej: Wyprawka szkolna

Nadbużańscy ekolodzy

 

W okresie od 20 października  2013 r. do 15 maja 2014 r. pięcioosobowy zespół uczniów w składzie:

 1. Paulina Golwiej kl. V a
 2. Martyna Sawczuk kl. VI a
 3. Agata Stefaniuk kl. VI a
 4. Dawid Lutkiewicz kl. V b
 5. Adam Nowosielski kl. V b

brał  udział w ogólnopolskim konkursie „Aktywni dla klimatu”, organizowanym przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie. Na 161 szkól podstawowych zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu nasi uczniowie zajęli 25 miejsce w kraju.

A2

Uczniowie zgłębiali tajniki ekologii na terenie gminy Sarnaki i uczyli się współpracy w zespole. Praca uczniów została nagrodzona pamiątkowymi dyplomami i okolicznościowymi koszulkami, ufundowanymi przez organizatorów konkursu. Pracę zespołu koordynował nauczyciel przyrody p. Agnieszka Wróblewska.

Odkrywcy Kosmosu

 

 

W okresie od 1 maja 2014 r. do 15 maja 2014 r. czteroosobowy zespół uczennic z klasy Va w składzie: Paulina Golwiej, Weronika Sawczuk, Aleksandra Iwaniuk, Aleksandra Lisiecka brał  udział w ogólnopolskim konkursie „Odkrywcy Kosmosu”, organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era i National Geographic.

Zadaniem zespołu było wykonanie makiety i nagranie krótkiego filmu prezentującego Układ Słoneczny. Na 271 szkół podstawowych biorących udział w konkursie, uczennice zajęły 25 miejsce w kraju.

A1

Konkurs pomógł uczestniczkom zgłębić tajniki astronomii. Praca została nagrodzona symbolicznymi upominkami zasponsorowanymi przez właściciela sklepu „Delikatesy Centrum” w Sarnakach, pana Ireneusza Ługowskiego. Koordynatorem prac zespołu była nauczycielka przyrody p. Agnieszka Wróblewska.

 

Piątoklasiści na przystanku PaT

SAM 0288

Sobotnie popołudnie 14 czerwca 2014 r. uczniowie klasy VB wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Wróblewską i p. Justyną Janik spędzili w Łosicach, gdzie odbywało się podsumowanie akcji profilaktycznych powiatu łosickiego "Profilaktyka a Ty". Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem "Moda na życie bez uzależnień" i miało na celu promowanie pozytywnych zachowań.

Czytaj więcej: Piątoklasiści na przystanku PaT

O podręcznikach do SP

 

 

Harmonogram wprowadzania bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego uczniom szkół podstawowych.

Czytaj więcej: O podręcznikach do SP

Towarzyskie rozgrywki

CAM01148

Podczas towarzyskiego spotkania, które odbyło się 16 czerwca 2014 r., drużyna składająca się z dziewcząt z klasy IV i V, trenowana przez p. Wojciecha Szymańskiego, zmierzyła się na boisku z zespołem dziewcząt z Platerowa.

Mecz w piłkę ręczną wygrały Sarnaki 16:1, w piłkę nożną lepsze okazały się rywalki z Platerowa (4:3). Zmaganiom dziewczyn na boisku towarzyszył sympatyczny doping koleżanek i kolegów ogladających mecze. 

CAM01152

 

CAM01159