**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Podręczniki

 

 

Zestawy podręczników na rok szkolny 2014/2015

znajdują się w zakładce

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

wersja do druku w zakładce DOKUMENTY

Wyprawka szkolna

 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r.  będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej.

Ponadto, pomocą w zakresie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego objęto także uczniów:

Czytaj więcej: Wyprawka szkolna

Nadbużańscy ekolodzy

 

W okresie od 20 października  2013 r. do 15 maja 2014 r. pięcioosobowy zespół uczniów w składzie:

  1. Paulina Golwiej kl. V a
  2. Martyna Sawczuk kl. VI a
  3. Agata Stefaniuk kl. VI a
  4. Dawid Lutkiewicz kl. V b
  5. Adam Nowosielski kl. V b

brał  udział w ogólnopolskim konkursie „Aktywni dla klimatu”, organizowanym przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie. Na 161 szkól podstawowych zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu nasi uczniowie zajęli 25 miejsce w kraju.

A2

Uczniowie zgłębiali tajniki ekologii na terenie gminy Sarnaki i uczyli się współpracy w zespole. Praca uczniów została nagrodzona pamiątkowymi dyplomami i okolicznościowymi koszulkami, ufundowanymi przez organizatorów konkursu. Pracę zespołu koordynował nauczyciel przyrody p. Agnieszka Wróblewska.

Odkrywcy Kosmosu

 

 

W okresie od 1 maja 2014 r. do 15 maja 2014 r. czteroosobowy zespół uczennic z klasy Va w składzie: Paulina Golwiej, Weronika Sawczuk, Aleksandra Iwaniuk, Aleksandra Lisiecka brał  udział w ogólnopolskim konkursie „Odkrywcy Kosmosu”, organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era i National Geographic.

Zadaniem zespołu było wykonanie makiety i nagranie krótkiego filmu prezentującego Układ Słoneczny. Na 271 szkół podstawowych biorących udział w konkursie, uczennice zajęły 25 miejsce w kraju.

A1

Konkurs pomógł uczestniczkom zgłębić tajniki astronomii. Praca została nagrodzona symbolicznymi upominkami zasponsorowanymi przez właściciela sklepu „Delikatesy Centrum” w Sarnakach, pana Ireneusza Ługowskiego. Koordynatorem prac zespołu była nauczycielka przyrody p. Agnieszka Wróblewska.

 

Piątoklasiści na przystanku PaT

SAM 0288

Sobotnie popołudnie 14 czerwca 2014 r. uczniowie klasy VB wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Wróblewską i p. Justyną Janik spędzili w Łosicach, gdzie odbywało się podsumowanie akcji profilaktycznych powiatu łosickiego "Profilaktyka a Ty". Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem "Moda na życie bez uzależnień" i miało na celu promowanie pozytywnych zachowań.

Czytaj więcej: Piątoklasiści na przystanku PaT

O podręcznikach do SP

 

 

Harmonogram wprowadzania bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego uczniom szkół podstawowych.

Czytaj więcej: O podręcznikach do SP

Towarzyskie rozgrywki

CAM01148

Podczas towarzyskiego spotkania, które odbyło się 16 czerwca 2014 r., drużyna składająca się z dziewcząt z klasy IV i V, trenowana przez p. Wojciecha Szymańskiego, zmierzyła się na boisku z zespołem dziewcząt z Platerowa.

Mecz w piłkę ręczną wygrały Sarnaki 16:1, w piłkę nożną lepsze okazały się rywalki z Platerowa (4:3). Zmaganiom dziewczyn na boisku towarzyszył sympatyczny doping koleżanek i kolegów ogladających mecze. 

CAM01152

 

CAM01159

 

 

Podsumowanie pracy świetlicy

 

 

świetlica 5

Świetlica to nie tylko miejsce, gdzie dzieci oczekują na autobus czy swoich najbliższych, którzy zabiorą ich do domu. To również miejsce, gdzie można znaleźć przyjaciół, osoby, z którymi podzielimy nasze pasje. To miejsce, w którym można odrobić lekcje z pomocą nauczyciela lub kolegi/koleżanki, ale też miejsce, które pozwala rozwijać się dzieciom poprzez zabawę.

Wycieczka do biblioteki 003

 

Czytaj więcej: Podsumowanie pracy świetlicy

Sukcesy matematyków

 

 

30 maja 2014 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Siedlcach odbyła się uroczystość podsumowania XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY w Regionie Siedleckim. Uczestniczył w niej uczeń klasy IIb, Jan Rosiak, który otrzymał dyplom i nagrodę za uzyskanie bardzo dobrego wyniku.

Nowy obraz 4

Każdego roku udział w Konkursie "Kangur Matematyczny" bierze ponad 7 milionów uczestników z 40 krajów. W 2014 r. w konkursie uczestniczyło 3880 uczniów z regionu siedleckiego. Nagrody za wynik bardzo dobry uzyskało 39 uczniów (1%), a wyróżnienia 388 uczniów (10%).

Jan

Gratulacje należą się także Aleksandrze Iwaniuk z klasy Va za uzyskanie wyróżnienia za osiągnięcie wysokiego wyniku.

Jan i Ola

 

Szkolnym koordynatorem konkursu jest nauczycielka matematyki i informatyki,  p. Beata Rosiak.

 

GRATULUJEMY !!!  

 

Wyniki konkursu dla klas IV - VI

 

 

Dziękujemy wszystkim klasom za wzięcie udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka!

                           17    23

Zadanie okazało się niezłą frajdą nie tylko dla Was - uczniów, ale również dla Waszych rodziców i nauczycieli :) Mamy nadzieję, że kolejne wyzwania przyniosą Wam tyle samo lub jeszcze więcej emocji!

Bezbłednie rozpoznały nauczycieli klasy: IV, Va i VIa. Serdecznie gratulujemy!!! :-)

Poniżej przedstawiamy poprawne odpowiedzi:

 

Czytaj więcej: Wyniki konkursu dla klas IV - VI

Wyniki konkursu dla klas 0 - III

 

 

Dziękujemy wszystkim klasom za wzięcie udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka. 

           1     19

 

Zadanie, mimo iż bardzo trudne, wykonaliście w 100% poprawnie! Gratulujemy! Konkurs okazał się niezłą frajdą nie tylko dla Was - najmłodszych, ale również dla Waszych rodziców i nauczycieli :) Mamy nadzieję, że kolejne wyzwania przyniosą Wam tyle samo lub jeszcze więcej emocji!

Poniżej przedstawiamy poprawne odpowiedzi:

Czytaj więcej: Wyniki konkursu dla klas 0 - III