**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Nadchodzą święta

życzenia

 

Wszystkim sponsorom i dobrodziejom szkoły

serdecznie dziękujemy za wsparcie

i pomoc w każdej postaci

– dzięki Wam w szkole dzieją się dobre rzeczy.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za starania, a do Panów: Mariana Bronisza, Waldemara Steleżuka, Jarosława Melecha, Adama Wawryniuka i Mieczysława Korowajczuka za przygotowanie placu na zatoczkę dla autobusów szkolnych.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Sarnakach

Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Przedstawienie

DSC 0155

18 grudnia 2014 r. uczniowie i nauczyciele obejrzeli przedstawienie świąteczne przygotowane w ekspresowym tempie przez ks. Arkadiusza Siergiejuka i uczniów z klasy IIIb, piosenkę śpiewały też dziewczynki z klasy II i III SP. Ideą piętnastominutowej pantomimy było uświadomienie, że istotą świąt Bożego Narodzenia jest przyjście Jezusa do serca każdego człowieka. Wymowne połączenie muzyki i mowy ciała skupiło uwagę oglądających i prowokowało do przemyśleń. 

W świąteczny nastrój wprowadziły też kolędy wykonane przez chór szkolny - uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

DSC 0586

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Agata Wasilewska życzyła zebranym, by święta przeżywali w spokoju, radości, miłości i rodzinnej atmosferze oraz by wszyscy wrócili do szkoły z nowymi siłami po przerwie świątecznej.

ZDJĘCIA

 

Klasowa wigilia

DSC 0102

17 grudnia czwartoklasiści przygotowali z rodzicami i wychowawczynią Jolantą Korowajczuk klasowe spotkanie przedświąteczne. Było wspólne łamanie się opłatkiem, życzenia, śpiewanie kolęd, słodki poczęstunek i miło spędzony czas. A Olek świętował tego dnia 10. urodziny :)

DSC 0108

DSC 0109

 

ZDJĘCIA

 

Pomysłowe makiety

Tajemniczy ogród makiety 2014

Umiejętność współpracy, pomysłowość i przede wszystkim przeczytana lektura - bez tego nie dało się wykonać zadania z języka polskiego. Uczniowie klasy IV stworzyli makiety Akademii Pana Kleksa, a piątoklasiści - makiety tajemniczego ogrodu.

Makiety Akademii Pana Kleksa

ZDJĘCIA

 

260. rocznica nadania praw miejskich Sarnakom

DSC 0388

13 grudnia 2014 r. uczczona została 260. rocznica nadania Sarnakom praw miejskich. Szczegóły na stronie gimnazjum tutaj

DSC 0360

Mikołajkowy wyjazd klas I

Obraz 198

9 grudnia 2014 r. klasy Ia i Ib z wychowawczyniami pojechały do Łosic. Dzieci brały udział w zabawach i tańcach z animatorem w Łosickim Domu Kultury, obejrzały film "Ratujmy Mikołaja" w KINIE ZA ROGIEM i uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem, który poczęstował je lizakami. 

Obraz 192

 

ZDJĘCIA

 

Konkurs "Maskotka policyjna"

 

 

Jeśli masz ciekawe pomysły,

lubisz rysować, malować, projektować

- WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

policja

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ogłasza konkurs na policyjną maskotkę garnizonu mazowieckiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu 28 powiatów województwa mazowieckiego. Prace plastyczne przedstawiające maskotkę należy przesłać do 31 grudnia 2014 roku. Autorzy najlepszych prac artystycznych zostaną nagrodzeni.

Czytaj więcej: Konkurs "Maskotka policyjna"

III b w kinie

 

DSC 0105

W tym roku w klasie III b nie było mikołajkowych podarunków. Rodzice zgodzili się na klasowy wyjazd do kina. 2 grudnia 2014 r. trzecioklasiści obejrzeli w siedleckim kinie zabawną i  pouczającą animację Walta Disney'a "Wielka Szóstka". Wspólny klasowy wyjazd to świetna okazja, by uczniowie miło spędzili czas i lepiej się poznali.

DSC 0117

DSC 0136

 

 

II miejsce szczypiornistów

 

 

dyplom

Gratulujemy zdobycia II miejsca naszym szkolnym szczypiornistom trenowanym przez p. Dariusza Mormola. 

W finale powiatowym, który odbył się 1.12.2014r. w Łosicach w naszej drużynie grali: Aleksander Malinowski, Kacper Lesiuk, Rafał Romaniuk, Damian Sobieszuk, Tycjan Lewandowski,  Michał Figura, Jakub Kostaruk, Michał Kamiński, Igor Romaniuk i Jakub Michalak.  

 Życzymy kolejnych sukcesów!!!

  

Konkurs ekologiczny

 

 

DSC 0123

28 listopada 2014r. w Zespole Szkól nr 1 w Łosicach odbył się międzyszkolny etap konkursu "Jak segregować?". Szkołę Podstawową reprezentowała drużyna w składzie: Paulina Golwiej kl. VIa, Alicja Karczmarz kl. VIb i Aleksandra Lisiecka kl. VIa. Dziewczyny zajęły drużynowo IV miejsce.

DSC 0165

 

Andrzejki w kl.I b

 

20141128-0029

28 listopada 2014 r. uczniowie klasy Ib obchodzili andrzejki. Dzięki zajęciom zorganizowanym przez wychowawczynię bogacili wiedzę o zwyczajach ludowych, poznali przysłowia i powiedzenia związane z imieniem Andrzej.  Było mnóstwo wróżb, słodki poczęstunek i dobra zabawa. 

20141128-0033

20141128-0020