**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Informacja

 

 

Uczniowie szkoły podstawowej w środę (23 kwietnia) i czwartek (24 kwietnia) dojeżdżają zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy autobusów.

Piątek 25 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć.

Sprawdzian szóstoklasisty


spr VI

1 kwietnia 2014 r. najstarsi uczniowie SP przystąpili do pisania sprawdzanu po klasie VI. Przez 60 minut wykonywali zadania, które sprawdzay ich umiejętności z zakresu: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Wyniki tegorocznego sprawdzianu poznamy w czerwcu.

 

Powodzenia !!!

rysunek-do-pobrania-jpg 1

"Tacy, jak my"

Łosice 26.03.14

Uczniowie z klas: VIa, VIb i Va obejrzeli 26 marca 2014 r. w Łosickim Domu Kultury sztukę przygotowaną przez aktorów teatru Artenes. Przedstawienie "Tacy, jak my" skierowane było do młodych odbiorców i dotyczyło problemu akceptacji. Sytuacje w nim przedstawione z całą pewnością zmusiły młodych ludzi do przemyśleń. Oto niektóre z nich:

Po przestawieniu zrozumiałam, że nie można być obojętnym na innych ludzi. Nie jest ważne jaki kto ma kolor skóry, czy jakiej jest wiary. Każdy ma prawo do własnego zdania...

Martyna

Przemyślałem głęboko przedstawione sytuacje. Postanowiłem, że od tej pory będę zwracał uwagę na to, by nie obrażać i nie dyskryminować innych, bez względu na ich wiarę, wygląd, zachowanie...

Mikołaj

Przedstawienie nauczyło mnie, że trzeba szanować każdego człowieka spotkanego na swej drodze. W teatrze padły słowa: "Życie to nieustanna wędrówka", a przecież podczas niej możemy spotkać kogoś, kto będzie potrzebował naszej pomocy lub wsparcia...

Katarzyna 

 

Zapraszamy sześciolatki !!!

 

 

6 lat

Zapraszamy od września do naszej szkoły SZEŚCIOLATKI !!!

Wszelkie informacje rodzice znajdą na stronie www.men.gov.pl 

 

Wkrótce sprawdzian !!!

 

 

W 2014 r. sprawdzian w klasie VI szkoły podstawowej odbędzie się 1 kwietnia (wtorek). Uczniowie rozpoczną pracę z zestawem zadań o godz. 9:00. Sprawdzian trwa 60 minut (w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas ten może zostać przedłużony o maksymalnie 30 minut).

sprawdzian szostoklasisty

 

Za rozwiązanie wszystkich zadań będzie można otrzymać maksymalnie 40 punktów. Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym.

  

W zakładce DOKUMENTY znajdują się:

- informacja dla ucznia dotycząca przebiegu sprawdzianu

- karta odpowiedzi, która zamieszczona będzie na końcu arkusza sprawdzianu

- sprawdzian z ubiegłego roku

 

Miss i Mister Wiosny

 

m

 

DSC 0046

Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski przeprowadził również wybory Miss i Mistera Wiosny. W konkursie wystartowało wielu kandydatów do tego tytułu. Ale jury w składzie: p. Hanna Machut, p. Jolanta Chromiec i Gabriela Sikorska mogło wybrać tylko po jednej osobie.

W kategorii klas 0 - III tytuł Miss przyznano Kamili Iwaniuk z klasy 1a, natomiast tytuł Mistera przypadł Aleksandrowi Malinowskiemu z klasy III.

DSC 0039

W kategorii klas IV - VI tytułem Miss Wiosny okrzyknięto Natalię Stachowicz z klasy IV, natomiast Misterem został Michał Kamiński z klasy Va.

DSC 0061

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. :-)

ZDJĘCIA

 

Wiosna, ach to ty....

 

 wiosna1

Udało się!!! Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów Szkoły Podstawowej zdołaliśmy przepędzić zimę, a powitać piękną słoneczną wiosnę :-)

W ostatnim tygodniu walczyliśmy dzielnie o wiosenną aurę. Wesołymi kolorami pożegnaliśmy mrozy, huragany i zamiecie śnieżne, by powitać słońce i dodatnie temperatury. Nie tylko uczniowie, ale także liczni nauczyciele przyłączyli się do tej wesołej akcji. Tak jak zaplanowaliśmy, w szkole królowały kolory:

poniedziałek - niebieski

wtorek - żółty

DSC 0006

środa - czerwony

DSC 0014

czwartek - fioletowy

DSC 0127

piątek - zielony.

20140321 115826

Ostatniego dnia, w piątek 21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski przeprowadził konkursy sprawnościowe dla klas O - VI. Wśród konkurencji pojawiły się skoki na piłce, skakance, kręcenie hula hop i rzuty woreczkami do celu. Zabawę przygotowały i dzielnie poprowadziły przewodnicząca SU - Gabrysia Sikorska i członkini - Paulina Hawryluk. 

DSC 0175

Zaangażowanie i poziom zespołów klasowych O - III był bardzo wyrównany, dlatego jury nie było w stanie wyłonić zwycięzcy. Natomiast w klasach IV - VI wyniki przedstawiają się następująco:

miejsce I - klasa VIa (24 pkt)

miejsce II - klasa VIb (14 pkt)

miejsce III - klasa Vb (13 pkt)

miejsce IV - klasa IV (10 pkt)

miejsce V - klasa Va (9 pkt)

W nagrodę za dzielne przywołanie wiosny, każda klasa została obdarowana słodką niespodzianką ;-)

Samorząd Uczniowski SP

ZDJĘCIA

 

Wizyta pięciolatków

 

 

DSC 0028

19 marca naszą szkołę odwiedziły dzieci z grupy pięciolatków z sarnackiego przedszkola. Wizyta rozpoczęła się od udziału w przedstawieniu, które przygotowała pani Hanna Machut z członkami Kółka Bibliotecznego. Przedszkolaki, jak również uczniowie klas 0-III, świetnie się bawili oglądając inscenizacje tekstów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Po występach goście zostali oprowadzeni po terenie szkoły przez uczennice klasy III. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. salę gimnastyczną, bibliotekę, świetlicę oraz sale nauczania zintegrowanego.  

Barbara Kłykocińska

DSC 0046

 

DSC 0110

 

ZDJĘCIA

 

Wyjazd do parku wodnego

 

 

DSC 0014

14 marca 2014 r. uczniowie z klasy VB i sześć dziewczyn z klasy IV wybrali się na wycieczkę do siedleckiego Aquaparku. Mimo długiej drogi z objazdami, spowodowanej rolniczymi strajkami, wszyscy dojechali szczęśliwie do celu. Cała grupa uczestniczyła w wesołej zabawie w wodzie. Największą popularnością cieszyły się wodne zjeżdżalnie. Nad bezpieczeństwem grupy czuwały pani Agnieszka Wróblewska i Justyna Janik oraz ratownicy siedleckiego parku wodnego. Po zabawach w wodzie wszyscy udali się na kolację do pizzerii. Wycieczka tak się spodobała uczniom, że taki wyjazd chcieliby w przyszłości powtórzyć.

Czytaj więcej: Wyjazd do parku wodnego

Informacja

 

 

Informacje na temat rekrutacji do klas I SP na rok szkolny 2014/15 znajdują się w zakładce DOKUMENTY.