Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Choinka 2017

 

 

W sobotę 4 lutego 2017 r. uczniowie z klas I-VI bawili się w szkole podczas corocznej zabawy karnawałowej. 

collage cho sp

 

ZDJĘCIA

Zbieraliśmy misie

collage misie

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy pozytywnie zareagowali na zaproszenia do włączenia się do akcji organizowanej przez Państwową Straż Pożarną "Twój MIŚ może zostać ratownikiem".  Zebraliśmy kilka worków pluszaków. Wszystkie zostały przekazane naszej sarnackiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy dzieciom, tym mniejszym i tym trochę większym, a także darczyńcom, których nie możemy wymienić z nazwiska, za okazaną współpracę. Liczymy na Was również przy innych zbiórkach.

 

 

O elektrośmieciach w IIa i IIb

 

 

3 lutego 2017 r. uczniowie z klasy IIa i IIb uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przedstawicielkę Fundacji Czysta Ziemia. Drugoklasiści dowiedzieli się czym są elektrośmieci i co z nimi robić, uczyli się rymowanki, kolorowali kolorowanki o tematyce „Elektroodpady” oraz poznali zasady postępowania z elektroodpadami. Na koniec uczestniczyli w teście ppodsumowującym prelekcję. Na pamiątkę wszyscy otrzymali opaski odblaskowe z logo ”Czysta Ziemia”.

Film ze strony czystaziemia.org - relacja ze spotkania z naszymi uczniami:

 

ZDJĘCIA

 

Vb w Siedlcach

5 9

1 lutego 2017 r. klasa Vb pojechała na wycieczkę. Najpierw uczniowie autobusem PKS dojechali do Siedlec, gdzie obejrzeli film pt. "Sing" w kinie (mieli całą salę do dyspozycji, więc i tańczyli, i śpiewali). Potem przeszli pieszo do siedleckiego Aquaparku, gdzie na zabawach w wodzie szybko upłynęły ponad 2 godziny. Zmęczeni wycieczkowicze przejechali miejskim autobusem z basenu do galerii, gdzie posilili się korzystając z tamtejszej oferty gastronomicznej. Następnie przespacerowali się na dworzec PKP, skąd pociągiem dojechali do Sarnak. Kolejny udany wyjazd za nimi.

 

ZDJĘCIA

 

 

 

Kolędnicy z IIIa

 

Dawniej jednym ze zwyczajów karnawałowych był pochód wędrujących po domach przebierańców, zwanych kolędnikami. Uczniowie klasy IIIa postanowili na chwilę zamienić się w kolędników - zaprojektowali stroje i przygotowali krótką inscenizację, którą w styczniu zaprezentowali młodszym kolegom w świetlicy szkolnej.

 

Zbiórka zabawek

 

 

Wesprzyjmy pomysł sarnackich gimnazjalistów - członków Młodzieżowej Rady Gminy Sarnaki. Szczytny cel, a dobro przecież powraca.

MRG ogl

 

 

Nocowanie w szkole - Vb

noc

Uczniowie z Vb twierdzą, że nocowanie w szkole jest po to... żeby nie spać.:) Udowodnili to spędzając noc z 27 na 28 stycznia 2017 r. w szkole. Był czas na grę w "Kocham cię Polsko", kolację, zgadywanie "Jaka to melodia", nocne granie w piłkę na hali, karaoke, bitwę na poduszki, zabawę w mannequin challenge, kino nocnych marków, żarty, śmiechy, rozmowy... Na spanie prawie zabrakło czasu, bo w sobotni ranek trzeba było szybko doprowadzić salę lekcyjną do porządku i wracać z rodzicami do domów. Z uczniami nocowały w szkole p. Beata Rosiak i p. Jolanta Chromiec.

 

ZDJĘCIA

 

 

IIa o dwunastu miesiącach

 

DSC 0223

27 stycznia 2017 r. uczniowie z klasy IIa zaprezentowali swe umiejętności aktorskie przed koleżankami i kolegami z klas I-III, nauczycielami oraz panią dyrektor. Drugoklasićci, uczestnicy zajęć teatralnych realizowanych w ramach projektu Szkoła Równych Szans VI, pod okiem p. Reanty Hackiewicz nauczyli się starannie wypowiadać wyucznone na pamięć kwestie, przygotowali stroje oraz dekoracje. W piątek zmierzyli się z jeszcze jednym zadaniem - poradzili sobie z tremą podczas występu przed publicznością. 

DSC 0254

 

ZDJĘCIA

 

 

Zajęcia teatralne kl. IV-V

DSC 0014

Na zajęcia koła teatralnego dla starszych uczniów SP uczęszczają od października 2016 r. dwie piętnastoosobowe grupy z klas IVab i Vab. Zajęcia prowadzone przez p. Jolantę Chromiec organizowane są w ramach realizacji projektu Szkoła Równych Szans VI. 

Podczas dwugodzinnych wtorkowych spotkań uczestnicy pracują nad perfekcją słowa i ruchu, nad umacnianiem wiary w siebie, sprawdzają i rozwijają swoje umiejętności. Poprzez ekspresję mają możliwość uzewnętrznienia siebie. Krótkie inscenizacje i gry dramowe uczą współpracy w zespole, odpowiedzialności, tolerancji, kształtują więzi emocjonalne między członkami zespołu. Program kółka teatralnego łączy formy inscenizacji tekstów literackich z formami ekspresji ruchowej oraz ćwiczeniami usprawniającymi wymowę. 

W marcu uczestnicy zajęć teatralnych obejrzą muzyczno-teatralne przedstawienie pt. "Tajemniczy ogród" w Teatrze Rampa.

 

DSC 0001

Na pierwszych zajęciach uczniowie stworzyli kontrakt.

collaget

Wykazują się kreatywnością. 

DSC 0044

Czasem są poważni.

15870895 1615620448464883 1791920702 n

Czasami zamieniają się w "niezłe ziółka".

 

ZDJĘCIA

 

terminy

  

Kartki dla dziadków

DSC 0301

Uczestnicy zajęć artystycznych, prowadzonych przez p. Bożenę Romaniuk w ramach projektu Szkoła Równych Szans VI, wykonali w styczniu piękne kartki dla babć i dziadków. Pomysłowo, starannie i własnoręcznie wykonane przez wnuki laurki z pewnością ucieszyły oko dziadków w dniu ich święta.

DSC 0306

 

ZDJĘCIA

 

Niespodzianka dla Babć i Dziadków

 

 

21 stycznia swoje święto obchodzą Babcie, a 22 stycznia Dziadkowie. Ucyniowie klas I-III przygotowali swoim Babciom i Dziadkom miłe niespodzianki. Zapraszamy do obejrzenia :)

 

Pierwszoklasiści wykonali piękne laurki:

kl. I

 

Drugoklasiści mają, prócz samodzielnie wykonanych laurek, piękną piosenkę:

 

Uczniowie z IIIa przygotowali wierszyk:

 

Trzecioklasiści z IIIb przesyłają piękne życzenia:

 

Wszystkiego najlepszego wszystkim Babciom i Dziadkom!!!!