**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Plan lekcji

 
 
  
 
Aktualny plan lekcji w zakładce PLAN LEKCJI.
Niewielkie zmiany ( klasa V i VI) obowiązują od 15 lutego 2016 r. 
 

By pamięć o bohaterach trwała...

mnijdrewa

100 lat temu w Terlikowie urodził się Stefan Zygmunt Wyrzykowski ps. Zenon – w czasie II wojny światowej działał w Ruchu Oporu, od jesieni 1943 r. był dowódcą Oddziału Partyzanckiego 34 pp AK, po wojnie represjonowany przez władze, zmarł w 1985 r.

 

Aby uczcić pamięć o wybitnym rodaku, mieszkańcy wsi Terlików, we współpracy z Zespołem Szkół w Sarnakach, pragną postawić w tej miejscowości obelisk z pamiątkową tablicą.

 

Zwracamy się do mieszkańców Gminy Sarnaki oraz sympatyków historii o wparcie i dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów budowy. Pamiętajmy o naszych bohaterach!

 

Wpłaty należy przekazać na konto Rady Rodziców: 64 8048 0000 0000 0361 2000 0010 z dopiskiem "pomnik".

zdj. ze strony losice.info

 

Bajanie w bibliotece

 

collage

O tym, że niestety część młodych ludzi niewiele czyta, wie każdy. Nasza Pani z biblioteki stara się na różne sposoby zachęcać właśnie najmłodszych do zaprzyjaźnienia się z książkami. Zaproponowała uczniom m. in. tzw. "Bajania" - spotkania w bibliotece, wspólne czytanie książek, połączone z rozmowami na temat przeczytanych tekstów. Na ostatnie styczniowe spotkanie część uczestników przebrała się.

ZDJĘCIA

Dzień Sekretarek

12583674 1716082291971070 884969535 n

25 stycznia obchodzony jest w Polsce Dzień Sekretarek i Asystentek. Pamiętały o tym przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego i wręczyły naszym Paniom z sekretariatu kwiatki oraz życzyły cierpliwości, wytrwałości i samych przyjemnych dni w pracy

Lekcje z lekturą

 

 

W styczniu uczniowie klas czwartych realizowali na lekcjach języka polskiego tematy związane z utworem Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". Odbyła się m. in. lekcja kleksografii, podczas której czwartoklasiści, podobnie jak uczniowie Pana Kleksa, wykonali kolorowe kleksy, następnie uruchomili wyobraźnię i odnaleźli znajome kształty na obrazkach oraz wymyślili rymowanki z nimi związane. Innym razem wzięli udział w grze dydaktycznej w oparciu o lekturę. W małych grupach wykonywali różnorodne zadania, za które otrzymywali kolorowe piegi. Rywalizacja była zacięta i wszystkie grupy udowodniły, że znają treść utworu oraz mają bogatą wyobraźnię.

kleksografia I 2016 1

kleksografia I 2016 2

ZDJĘCIA

 

 

Choinka I-III

 

 

W sobotę 23 stycznia 2016 r. kolorowo przyozdobiony hol przy szatniach SP stał się miejscem kilkugodzinnej, wesołej zabawy choinkowej dla uczniów klas I-III. Taniec w rytm popularnych melodii, uśmiechy i dobra zabawa królowały tego dnia w szkole. Poczęstunek w klasach tradycyjnie przygotowali rodzice.

Choinka 2016

 

 

W sobotę 16 stycznia 2016 r. uczniowie klas IV-VI bawili się podczas zabawy karnawałowej organizowanej przez Radę Rodziców. Było głośno, wesoło i żywiołowo, czyli udana zabawa gwarantowana!

choinka SP

ZDJĘCIA

ZDJĘCIA

 

 

Wsparcie dla Magdy

 

 

 

Magda to uczennica VI klasy naszej szkoły, od listopada toczy walkę z chorobą i potrzebuje wsparcia. MAGDA WALCZY, POMÓŻMY JEJ!

 

Magda H

 

 

LIST RZECZNIKA PRAW DZIECKA

 
 
 
 
LIST DO DZIECI I MŁODZIEŻY W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ FERIAMI ZIMOWYMI

Drodzy i Szanowni,

Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu -  na pływalni czy w halach sportowych. 

Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.

Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.

W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają  eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.

Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.

Z pozdrowieniami,
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

 

E-podręczniki

 

epodr

Ciekawa propozycja dla uczniów, rodziców i nauczycieli - platforma http://www.epodreczniki.pl .

Znajduje się tam komplet e-podreczników - bezpłatnych, interaktywnych, multimedialnych pomocy dydaktycznych, wyposażonych w ćwiczenia i zasoby dodatkowe (wirtualne wycieczki, mulltimedia, scenariusze lekcji, poradniki dla nauczycieli), które świetnie posłużą do poszerzania wiedzy i umiejętności młodych ludzi.

 

Dyżury w dni wolne

 

 

W związku z dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych (4,5 stycznia 2016 r.) szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

Dyżur w świetlicy szkolnej  od godziny 7.20 do godziny 14.20 sprawują następujący nauczyciele:

dzień tygodnia

7.20 – 11.20

11.20 – 14.20

04.01.2016

poniedziałek

Barbara Kłykocińska

Małgorzata Bartoszuk

05.01.2016

wtorek

Elżbieta Kucharczuk

Urszula Świder