**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 15/16

5e23fdc8cd7bae50752fad8236860517

7.50 spotkanie przed szkołą i przemarsz ze sztandarem do kościoła

8.00 Msza Św.

9.00 uroczystość rozpoczęcia roku w szkole

 

Przyjazd i odjazd  uczniów Zespołu Szkół i Przedszkola Samorządowego w Sarnakach 1 września  2015 r. (wtorek)

Uczniowie i przedszkolaki przyjeżdżają do szkół zgodnie z porannym rozkładem jazdy.

Lp.          wyjazd

Kierowca +

opiekun

trasa
  1. ok. 10.45

Grzędziński

p. A. Kalużna

Grzybów, Rzewuszki – gimnazjum i szkoła podst.

  2.

ok. 10.45.

PKS Łosice

p. B. Jakimiuk

 Stare Hołowczyce , Nowe Hołowczyce (gimn.),Horoszki Małe i Duże, Bonin, Zabuże, Klepaczew,  Serpelice, Borsuki  - gimnazjum i szkoła podstawowa

3.

ok. 11.40

PKS Łosice

p. B. Jakimiuk

Kolonia Hołowczyce, Nowe Hołowczyce (sp.),Terlików, Płosków, Litewniki Nowe, Litewniki Stare – gimnazjum i  szkoła podst.

  4.

ok.11.00

Grzędziński

p. A. Kalużna

Klimczyce, Kol. Klimczyce, Binduga, Kózki, Bużka, Stare Mierzwice,

Nowe Mierzwice , Rozwadów, Franopol – gimnazjum, szkoła podstawowa

Czekają na właścicieli

 

 

 

W jednym z boksów w szatni czekają na odebranie pozostawione w ubiegłym roku przez uczniów ubrania i buty. Zachęcamy rodziców do sprawdzenia, czy nie ma tam rzeczy zagubionych przez ich dzieci. Po pierwszym tygodniu września boks zostanie uprzątnięty.

szatnia

 

Dowożenie 2015/16

 

 

 

ROZKŁAD DOWOŻENIA UCZNIÓW W ZESPOLE SZKÓŁ W SARNAKACH

W ROKU 2015/2016

 

Czytaj więcej: Dowożenie 2015/16

Wyprawka kl. I

 

 

Wyprawka dla uczniów klasy pierwszej 

na rok szkolny 2015/2016

 

Czytaj więcej: Wyprawka kl. I

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

 

 

 

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy:

dopalacze natt

 

Program "Wyprawka szkolna"

 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2015r. będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

W 2015 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2015/2016 naukę w: klasach  III szkoły podstawowej.

Ponadto, pomocą w zakresie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego objęto także uczniów:

Czytaj więcej: Program "Wyprawka szkolna"

Podręczniki 2015/2016

podreczniki

 

 

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych szkoły podstawowej będą korzystać z podręczników udostępnionych przez szkołę w ramach dotacji celowej na zakup podręczników (Rozporządzenie Ministerstwa  Edukacji Narodowej z dnia 7 lipca 2014 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe (Dz. U. poz.902).

 

Rodzice uczniów kl. I i II zakupią podręczniki do religii.

Rodzice uczniów kl. IV zakupią podręczniki do religii i j. rosyjskiego.

Rodzice uczniów kl. V i VI zakupią podręczniki zgodnie z wykazem podręczników do danej klasy.

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 znajduje się w zakładce WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2015/16.

 

 

Listy kl. I

 

 

Listy uczniów klas pierwszych

Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach

w r. szk. 2015/2016

Czytaj więcej: Listy kl. I

Zakończenie roku szkolnego

DSC 0036

26 czerwca 2015 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Po mszy świętej społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego miało miejsce przekazanie sztandaru nowym członkom pocztu sztandarowego szkoły. Dyrektor Agata Wasilewska podsumowała rok szkolny i podziękowała za współpracę uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły. Wójt Gminy Sarnaki Andrzej Lipka oraz przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Jędruszuk życzyli uczniom bezpiecznych wakacji.

DSC 0042

DSC 0028

W skład nowego pocztu sztandarowego wchodzą uczniowie SP: Maja Malinowska, Joanna Szymańska, Aleksander Malinowski; rezerwowy poczet: Julia Klimiuk, Natalia Stachowicz, Bartosz Romaniuk.

DSC 0079

Podobnie jak w latach ubiegłych, zaprzyjaźniony ze szkołą sponsor Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie, ufundował plecaki przyszłym pierwszoklasistom. Przedstawiciele Gaz-Systemu z tłoczni w Hołowczycach wręczyli upominki dzieciom.

DSC 0055

Miłym akcentem był występ uczniów klasy VIa, kończącej naukę w szkole podstawowej. Wierszykami ułożonymi przez Olę Iwaniuk wyrazili wdzięczność nauczycielom, których spotkali na swej drodze przez ostatnie trzy lata.

Dyrektor Agata Wasilewska oraz wychowawcy klas wręczyli świadectwa z biało - czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców uczniom wyróżnionym za uzyskanie wysokich wyników w nauce oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się też najlepsi czytelnicy i uczniowie ze stuprocentową frekwencją. Gratulujemy uczniom i rodzicom oraz życzymy kolejnych sukcesów.

DSC 0090

klasy I-II

100% frekwencja: Aleksandra Bartoszuk (Ia), Szymon Świderski (Ib), Amelia Chwedorczuk (IIa)

 

DSC 0095

klasa IIIa

wysokie wyniki w nauce:Dominika Mielniczuk, Karolina Sacharczuk, Zuzanna Wasiluk, Natalia Daniluk, Kacper Tkaczuk

100% frekwencja: Paweł Bobryk

 

DSC 0114

klasa IIIb

wysokie wyniki w nauce: Kornelia Dziwińska, Oliwia Golwiej, Justyna Lisiecka, Kamila Wawryniuk, Jan Rosiak, Zuzanna Bartoszuk, Monika Lutkiewicz

 

DSC 0121

klasa IV

wysokie wyniki w nauce: Aleksandra Knapiuk, Anna Klimiuk, Gabriela Osiej, Monika Szałucha, Kinga Zych, Aleksander Malinowski

100% frekwencja: Wiktoria Trociuk

 

DSC 0123klasa V

wysokie wyniki w nauce: Anna Jakimiuk, Julia Klimiuk, Maja Malinowska, Natalia Stachowicz, Joanna Szymańska, Zuzanna Hawryluk

 

DSC 0125

klasa VIa

wysokie wyniki w nauce: Paulina Golwiej, Aleksandra Iwaniuk, Aleksandra Lisiecka, Tycjan Lewandowski, Weronika Sawczuk

100% frekwencja: Paulina Golwiej, Tycjan Lewandowski, Weronika Sawczuk, Norbert Jakubiński

wysokie wyniki w czytelnictwie: Paulina Golwiej, Aleksandra Lisiecka

 

DSC 0130

klasa VIb

wysokie wyniki w nauce: Magdalena Izdebska, Katarzyna Jodłowska, Jakub Michalak, Alicja Karczmarz, Dawid Lutkiewicz

 

DSC 0150

Uczniowie - pozytywni sportowcy, w tym uczniowie SP Rafał i Igor Romaniuk otrzymali piłki ufundowane przez sponsora, pana Grzegorza Kuchtę, absolwenta sarnackiej szkoły. 

Po oficjalnej uroczystości uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

ZDJĘCIA

 

Wyjazd kl. IV i VIb

 

 

W piątek 19 czerwca 2015 r. klasy IV i VIb z nauczycielkami Jolantą Korowajczuk i Jolantą Kołaczkowską udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie. Na początku uczniowie obejrzeli różne gatunki ptaków w  mini zoo w Podedwórzu. Kolejnym punktem programu były zajęcia z ceramik - uczniowie poznali tajniki różnych metod wyrabiania przedmiotów ceramicznych. Następnie w dawnej izbie próbowali swoich sił przy wyrabianiu i pieczeniu rogalików w piecu chlebowym. Czekając na przysmaki, uczniowie udali się do stodoły krytej strzechą, w której młócili zboże cepami i robili mąkę w żarnach. Na zakończenie pracowtego dnia wszyscy posilili się kiełbaskami i samodzielnie wykonanymi, przepysznymi rogalikami.

11637846 1170947572932175 170628055 n

11291995 1170947836265482 971574614 n

ZDJĘCIA

 

 

Laureat konkursu BÓBR

DSC01447

W środę 17 czerwca 2015 r. odbyła się Gala Laureatów IX Konkursu Informatycznego "Bóbr". Na wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu pojawił się nasz uczeń Jan Rosiak z klasy IIIb z opiekunem Beatą Rosiak. Jan Rosiak został laureatem III miejsca IX edycji Konkursu Informatycznego "Bóbr" (zdobył 105 punktów na 120 możliwych do uzyskania). Nagrody laureatom wręczał prof. Maciej Sysło, członek Międzynarodowego Komitetu Organizacyjnego Konkursu "Bóbr". Wręczenie nagród poprzedził wykład "STEGANOGRAFIA, czyli o ukrywaniu informacji tajnej i nietajnej..." prof. Marii Berndt-Schreiber.

Nasza szkoła bierze udział w Konkursie Informatycznym "Bóbr" od początku jego istnienia.

DSC01457

DSC01430

DSC01461