**Szkola Podst. w Sarnakach

***im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Plecaki od firmy GAZ-SYSTEM

 

 

 

Dyrektor szkoły informuje rodziców, że uczniowie rozpoczynający 1 września 2016 r. naukę w I klasie naszej szkoły otrzymają od firmy GAZ-SYSTEM plecaki. Zostaną one przekazane pierwszakom w czwartek 1 września podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.

 

Zakończenie roku 2015/2016

DSC 0544

DSC 0583

24 czerwca 2016 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. O godz. 8.00 ks. proboszcz Andrzej Jakubwicz odprawił mszę świętą. Potem społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez ustępujący poczet sztandarowy, a podsumowania roku dokonała pani dyrektor Barbara Michoń. Kilka słów do uczniów i nauczycieli skierowali też pan wójt Andrzej Lipka i pani Agnieszka Bartoszuk, Przewodniczaca Rady Rodziców. Dyrektor Barbara Michoń wręczyła świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe najlepszym uczniom, a rodzice wyróżnionych otrzymali listy gratulacyjne.

DSC 0588

 

Uczniowie z klas III, którzy uzyskali wyróżnienie za wyniki w nauce:

DSC 0595

klasa IIIa - Androsiuk Dominika, Chwedorczuk Amelia, Czarnocka Iwona, Czarnocki Szymon, Ludwiczuk Michał, Pawluk Mateusz

 

DSC 0599

klasa IIIb - Miłkowska Wiktoria, Osiadacz Julia, Sacharczuk Gabriela, Stachowicz Gabriela, Stefaniuk Magdalena, Steleżuk Dorota

 

Uczniowie z klas IV-VI, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali wzorowe lub bardzo dobre zachowanie i średnią ocen co najmniej 4,75 oraz uczniowie ze 100% frekwencją:

DSC 0601

klasa IVa - Wasiluk Zuzanna (5,42 wz), Daniluk Natalia (5,25 wz), Sacharczuk Karolina (5,08 bdb), Mielniczuk Dominika (4,92 wz), 100% frekwencja: Maksymiuk Paweł

 

DSC 0609

klasa IVb - Lisiecka Justyna (5,67 wz), Golwiej Oliwia (5,58 wz), Dziwińska Kornelia (5,33 wz), Rosiak Jan (5,33 bdb), Bartoszuk Zuzanna (5,08 bdb), Kostaruk Magdalena (5,08 bdb), Lutkiewicz Monika (5,08 bdb), Wawryniuk Kamila (5,08 bdb), Korowajczuk Mateusz (4,83 bdb)

 

DSC 0611

klasa V - Knapiuk Aleksandra (5,42 wz), Zych Kinga (5,17 wz), Klimiuk Anna (5,08 wz), Osiej Gabriela (5,00 wz), Szałucha Monika (5,00 wz)

 

DSC 0613

klasa VI - Malinowska Maja (5,58 wz), Szymańska Joanna (5,58 wz), Klimiuk Julia (5,42 wz), Stachowicz Natalia (5,33 wz), Hawryluk Zuzanna (5,00 bdb), Terlikowska Joanna (4,92 wz), Jakimiuk Anna  (4,83 wz), Pióro Klaudia (4,75 bdb)

 

Inne wyróżnienia:

- 100% frekwencja:

Ib - Lewczuk Julia, Florea Wiktor

IIa - Bartoszuk Aleksandra

IIb - Iwaniuk Natalia

- nagrody za czytelnictwo:

klasa IIa - Bartoszuk Aleksandra, Kalinowska Maria

klasa IIb - Domańska Aleksandra, Jakubiak Patrycja

klasa IVa - Daniluk Natalia, Wolska Aleksandra

klasa IVb - Golwiej Oliwia

- oszczędzanie w SKO  - Zych Kinga, Kostaruk Magdalena, Dziwińska Kornelia

DSC 0638

 

ZDJĘCIA

 

UWAGA, UWAGA!

 

 

Znaleziono pieniądze. 

Zapewne zgubił je uczeń, który dziś odbierał stypendium.

Po zgubę należy zgłosić się do sekretariatu szkoły.

Absolwenci klas VI

 

 

 

Do 29 czerwca (środa po zakończeniu roku szkolnego) uczniowie dostarczają do sekretariatu szkoły świadectwa, zaświadczenia o wynikach sprawdzianu, 1 zdjęcie do legitymacji, dodatkowe 1 zdjęcie - dojeżdżający autobusem.

II b poleca

 

IMAG0346

Klasa IIb wypróbowała podczas lekcji i poleca: spędzanie czasu na wspólnym graniu w gry (nie komputerowe) to świetny sposób na dobrą zabawę!!!

IMAG0355

Przypominamy, że to właśnie gry planszowe rozwijają funkcje społeczne - integrują uczestników gry, ćwiczą pamięć podobnie jak lektura książki, rozwijają myślenie i UCZĄ.  Wakacje to dobry czas na taką naukę :)

 

ZDJĘCIA 

 

Klasa V w Białowieży

DSC05471

Upalny piątek 17 czerwca 2016 r. cała klasa V spędziła w puszczańskich ostępach Białowieskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym, ale zanim tam dotarliśmy, część uczniów zdążyła wydać swoje kieszonkowe na pamiątki z wyjazdu, które kusiły ze straganów przy parkingu. Nie miało znaczenia, czy te pamiątki nawiązywały w jakikolwiek sposób do miejsca – ważne, że były.

Chociaż Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych, bo powstało jeszcze w okresie międzywojennym, eksponuje swoje zbiory w sposób bardzo nowoczesny. Wszystkie zagadnienia przyrodnicze przedstawiane są blokami problemowymi za pośrednictwem realistycznych dioram przedstawiających zwierzęta, grzyby, rośliny w ich naturalnych środowiskach. W realizacji dioram wykorzystano światło sceniczne, dźwięki (np. naturalne odgłosy ptaków, dużych ssaków), barwne fotografie, makiety.

DSC05459

Podczas zwiedzania Parku Pałacowego (pałac już nie istnieje) największą atrakcję stanowiły dziuple w starych dębach, gdzie można było sobie zrobić pamiątkowe fotografie.  Do objęcia jednego ze starych dębów potrzeba było 10 osób.

Czytaj więcej: Klasa V w Białowieży

Ważne

 

 

 

ubezp 2

Pierwszoklasiści w Ciechanowcu

DSC 0228

16 czerwca 2016 r. pierwszoklasiści wyjechali z wychowawczyniami na wycieczkę. W Ciechanowcu odwiedzili Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka. Z zainteresowaniem słuchali pani przewodnik, która oprowadzała dzieci po ciekawych miejscach w skansenie, pokazała ekspozycje, uczniowie zobaczyli m.in. jak pracuje kowal.

DSC 0171

ZDJĘCIA

FILMIK ze zdjęć

 

Bieszczady 2016

 

 

 

Uczniowie z kl. IVb i kl.VI w poniedziałek 6 czerwca 2016 r. wyruszyli na wycieczkę w Bieszczady, zorganizowaną przez wychowawczynię Beatę Rosiak we współpracy z Bożeną Czuż. W drodze do miejscowości Smerek, położonej blisko 500 km od Sarnak, odwiedzili piękny Sandomierz i przeszli Podziemną Trasą Turystyczną.

Bieszczady VI 2016 23

Sandomierz

 Drugiego dnia zwiedzili Muzeum Bojków w Myczkowie, zaporę w Solinie, Ogród Biblijny i Park Miniatur Sakralnych w Myczkowcach oraz cerkiew w Czarnej. Po obfitej i smacznej obiadokolacji spalali kalorie na boisku i ćwiczyli fomę przed kolejnym dniem, poświęconym na górską wyprawę.

Bieszczady VI 2016 68

Muzeum Kultury Bojków

Bieszczady VI 2016 139

Solina

 W środę, przy sprzyjającej pogodzie, wycieczkowicze przeszli Połoninę Wetlińską z Przełęczy Wyżnej do Przełęczy Orłowicza (kilkanaście kilometrów). Po drodze zatrzymali się w schronisku "Chatka Puchatka", położonym najwyżej w Bieszczadach i podziwiali przepiękne widoki na Bieszczady. Po południu pozwolili odpocząć zmęczonym stopom w potoku Wetlinka, płynącym niedaleko ośrodka, w którym się zatrzymali.

Bieszczady VI 2016 508

Połonina Wetlińska

Bieszczady VI 2016 530

Bieszczady VI 2016 735

Potok Wetlinka

Podczas czwartego dnia wyjazdu uczniowie przed południem ćwiczyli wspinaczkę na ściance oraz strzelanie z karabinku i łuku. Wiele radości sprawił im też zorbing. Po południu spacerowali po okolicy, a wieczorem zakończyli dzień wspólnym ogniskiem.

Bieszczady VI 2016 816

Bieszczady VI 2016 810

W piątkowy ranek, tuż po śniadaniu, uczniowie wyruszyli w powrotną podróż. Bieszczady pożegnały ich zachmurzonym niebem i deszczem. W drodze do domu zwiedzili Zamek w Krasiczynie i odnaleźli w parku "drzewo szczęścia", przy którym zostawili swoje życzenia. Ostatnie chwile słonecznej pogody wykorzystali na spacer po zabytkowym rynku w Zamościu. Dalsza droga w stronę Sarnak przebiegła wesoło, choć pogoda zdecydowanie popsuła się.

Bieszczady VI 2016 1084

Krasiczyn

Bieszczady VI 2016 1116

Zamość

Warto dodać, że nasi uczniowie świetnie spisali się podczas tego wyjazdu. Z uwagą śledzili opowieści przewodników, kulturalnie zachowywali się we wszystkich miejscach, w których się znaleźli, dzielnie pokonywali swoje słabości podczas pieszej wędrówki po górach. Zostawili po sobie pozytywne wrażenie.

Uczniowie i nauczyciele-opiekunowie dziękują Rodzicom za zaufanie i zgodę na organizację tego wyjazdu, panu kierowcy z PKS Siemiatycze za bezpieczny i bezproblemowy przejazd, panu Mariuszowi, gospodarzowi Ośrodka Wypoczynkowego Smerek, za miłe przyjęcie i gościnność. 

ZDJĘCIA

 

 

Klasowy Festiwal Nauki IIB

IMAG0296

Na początku czerwca klasa II b pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Kucharczuk zorganizowała Klasowy Festiwal Nauki. Uczniowie przeprowadzili według instrukcji doświadczenia i eksperymenty o tematyce przyrodniczej. Był to „Miniaturowy wulkan”, „Magiczna mąka”, „Atramentowa sztuczka” oraz „Morze w butelce”. Potem omawiali ich przebieg i wyciągali wnioski.  

ZDJĘCIA

  

 

Wycieczka do Warszawy

 

1

31 maja 2016 r. klasy IIIa, IIIb oraz IVa wraz z wychowawczyniami p. Joanną Daniluk, p. Urszulą Świder oraz p. Jolantą Kołaczkowską uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. W stolicy zwiedziły Park Łazienkowski, gdzie największy zachwyt wzbudziły spacerujące po nim pawie oraz Stare Miasto i Zamek Królewski. Uczniowie mieli okazję zobaczyć również uroczystą zmianę warty pod Pałacem Prezydenckim, jak również wziąć udział w oczekiwanym z niecierpliwością pokazie ręcznego wykonywania słodyczy w Manufakturze Cukierków.

1 7

J. Daniluk

ZDJĘCIA