Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Narodowe czytanie 2018

DSC 0708

 

9 września 2018 r. w sarnackim parku odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Jak włączyliśmy się w spotkanie zorganizowane przez GOK i Gminną Bibliotekę Publiczną? Wśród czytających fragmenty "Przedwiośnia" byli reprezentanci szkoły: Barbara Michoń, Agata Wasilewska, Dorota Szpura, Jolanta Chromiec i Rafał Dydycz. Uczennice: Julia Klimiuk, Dominika Mielniczuk, Monika Lutkiewicz, Kornelia Dziwińska, Oliwia Golwiej, Justyna Lisiecka, Zuzanna Bartoszuk i Zuzanna Wasiluk (przygotowane przez p. Dorotę Szpurę i zapowiadane przez absolwentkę Paulinę Golwiej) odczytały wiersze z polecanego przez Prezydenta Andrzeja Dudę zbioru "Antologia Niepodległościowa". Pani Magdalena Koszuk rozdawała biało-czerwone przypinki, a wśród publiczności byli przedstawiciele nauczycieli i uczniów. Nasze obecne uczennice: Gabriela Rybaczuk i Kamila Wawryniuk oraz absolwentki zaprezentowały swe umiejętności w działaniach zainicjowanych przez GOK.

ZDJĘCIA