Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Rusza "Akademia Wspólnych Doświadczeń"

 

 

Wspólne działania? Czemu nie?
W naszej szkole rozpoczęły się działania w ramach programu „Akademia Wspólnych Doświadczeń”. Program realizowany jest w oddziale przedszkolnym jako innowacja pedagogiczna. Obejmuje cykl zajęć uwzględniających metody aktywnego działania i zasady polisensorycznego poznawania świata. Zajęcia prowadzą uczniowie klas starszych pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego - p. B. Czuż i p. E. Orzepowskiej.

29 października 2018 roku odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których przedszkolaki metodą mnemotechniki nauczyły się kolejności kolorów tęczy i samodzielnie wykonały tęcze z plasteliny i z cukierków Skittles. Najmłodsi bardzo aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Dla prowadzących (Julii i Leny z kl. Vb) było to również nowe doświadczenie i okazja do nabycia ważnych kompetencji społecznych. Kolejne zajęcia już wkrótce.

DSC 0423

DSC 0442

ZDJĘCIA