Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Parafiada w Sarnakach


14 maja 2011r. po raz kolejny w murach (i nie tylko) naszej szkoły odbyła się Dekanalna Parafiada Dzieci i Młodzieży zorganizowana przez ks. Krzysztofa Domaraczeńkę. Podczas tej imprezy młodzież szkolna mogła sprawdzić się w różnorodnych konkurencjach. Wszystko zgodnie z parafiadową maksymą "Ruch rzeźbi ciało i umysł".
Uczniowie zmierzyli się nie tylko w konkurencjach sportowych, ale i prezentowali swe umiejętności artystyczne oraz wiedzę na tematy związane z Ks. Jerzym Popiełuszko i Adamem Małyszem.

W programie tego dnia znalazły się:

  • Projekcja filmu o Ojcu Józefie Jońcu
  • Obstawa muzyczna Mszy świętej przez Zespół muzyczny „Perła” Perlejewo
  • Konkurs Plastyczny: „Szachy w oczach dziecka”  Szkoła Podstawowa i Gimnazjalna
  • Konkurs Piosenki Religijnej
  • Konkurs wiedzy o bł. Jerzym Popiełuszko
  • Konkurs wiedzy o Adamie Małyszu
  •  
Koncert Zespołu Muzycznego „Perła” z Perlejewa

Podczas imprezy gościliśmy reprezentantów następujacy parafii:

  1.   Parafia pw. św. Stanisława w Sarnakach
  2.   Parafia pw. Przemienia Pańskiego w Perlejewie
  3.   Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Nurcu
  4.   Parafia pw. Narodzenia NMP w Chłopkowie
  5.   Parafia pw. Trójcy Świętej w Dziadkowicach
  6.   Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Łomazach
  7.   Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Łomazach
  8.   Parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. w Platerowie
  9.   Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach
  10. Parafia pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim
  11. Parafia pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim
  12. Parafia pw. Ducha Świętego w Siedlcach
  13. Parafia pw. św. Zygmunta w Łosicach
  14. Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sokołowie Podlaskim
  15. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie
  16. Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej
  17. Parafia pw. Narodzenia NMP  w Ostrożanach
  18. Parafia pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie
  19. Parafia pw. Antoniego w Gnojnie
  20. Parafia nieustającej Pomocy w Litewnikach
  21. Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Serpelicach

 

Wyniki szczegółowe:

I. Tenis stołowy Chłopcy Szkoła Podstawowa:

  1. Łukasz Korczak – Hadynów

  2. Konrad Porzeziński – Perlejewo

  3. Sebastian Buśko – Perlejewo

II. Tenis Stołowy Chłopcy Gimnazjum

  1. Paweł Sawtyruk – Hadynów

  2. Dominik Jaszczuk – Hadynów

  3. Jakub Chwedoruk – Hadynów

III. Tenis Stołowy Dziewczęta Gimnazjum

   1. Natalia Rudkowska – Nurzec

        2. Ada Koronka – Nurzec

  3. Natalia Stefańska – Łysów

IV. Tenis Stołowy Dziewczęta Szkoła Podstawowa

 1. Joanna Wyrzykowska – Hadynów

 2. Sylwia Wasiluk – Hadynów

 3. Sara Michałowska – Łysów

V. Szachy Dziewczęta Szkoła Podstawowa

  1. Edyta Kołodziejczuk – Chłopków

  2. Wiktoria Dudziuk – Sarnaki

  3. Dominika Węgrzyniak – Międzyrzec Podlaski

VI. Szachy Dziewczęta Gimnazjum

 1. Marta Kubeł – Czartajew

 2. Agnieszka Boguszewska – Perlejewo

 3.  Maria Trusiak – Perlejewo

VII. Szachy Chłopcy Gimnazjum

 1.  Tomasz Sikorski –Siedlce

 2.   Michał Uściński – Łomazy

 3.   Maciej Demidowicz – Łomazy

VIII. Szachy Chłopcy Szkoła Podstawowa:

 1.   Daniel Lewicki – Sarnaki

 2.   Karol Łuniewski – Siemiatycze

 3.   Adrian Wudarski –Konstantynów

IX. Bieg Przełajowy Chłopcy Szkoła Podstawowa:

 1.   Adrian Hackiewicz – Chłopków

 2.    Marek Siemieniuk – Sarnaki

 3.    Patryk Adamczyk – Łysów

X.  Bieg Przełajowy Dziewczęta Szkoła Podstawowa:

 1.    Karolina Czarkowska – Perlejewo

 2.    Magda Wincenciak – Perlejewo

 3.    Patrycja Kuźmicz – Sarnaki

XI. Bieg Przełajowy Chłopcy Gimnazjum

 1.    Patryk Romaniuk – Sarnaki

 2.    Filip Bronisz – Sarnaki

 3.    Damian Miszczuk – Nurzec

XII. Bieg Przełajowy Dziewczęta Gimnazjum:

 1.    Natalia Kucharczuk – Sarnaki

 2.    Justyna Różańska – Nurzec

 3.    Joanna Rusiniak – Perlejewo

XIII. Warcaby Dziewczęta Szkoła Podstawowa:

 1.    Justyna Redzikowska – Nurzec

 2.     Patrycja Kuźmicz – Sarnaki

 3.     Karolina Boguszewska – Perlejewo

XIV. Warcaby Chłopcy Gimnazjum:

 1.      Marcin Moczulski – Perlejewo

 2.      Konrad Krzyżanowski – Perlejewo

 3.      Dominik Żyliński – Sarnaki

XV. Warcaby Chłopcy Szkoła Podstawowa:

 1.      Adam Rypina – Sarnaki

 2.      Piotr Gadomski – Sarnaki

 3.      Arkadiusz Kołodziejczuk – Chłopków

XVI. Warcaby Dziewczęta Gimnazjum:

 1.      Agata Czarkowska – Perlejewo

 2.      Urszula Orzechowska – Nurzec

 3.      Martyna Kryńska – Ostrożany

XVII. Skok wzwyż – Dziewczęta Gimnazjum:

 1.      Magdalena Mucha – Łysów

 2.      Angelika Mirońska – Hadynów

 3.      Izabela Bazyluk- Łysów

XVIII. Kick Boxing Chłopcy Szkoła Podstawowa klasy 1-3

 1.      Maksymilian Borys – Bielsk Podlaski

 2.      Dominik Zagubień – Siemiatycze - Wniebowzięcie

 3.      Maksymilian Prokopiuk – Siemiatycze – św. Andrzeja

XIX. Karate – Chłopcy Szkoła Podstawowa kl. 1-2

 1.      Maksymilan Prokopiuk – Siemiatycze – św. Andrzeja

 2.      Filip Kryński – Siemiatycze – św. Andrzeja

 3.      Adrian Kondracikowski – Siemiatycze – prawosławna

XX. Karate – Chłopcy Szkoła Podstawowa kl. 0

  1.      Kacper Nowaczuk – Siemiatycze – Wniebowzięcie

  2.      Mateusz Kondracikowski – Siemiatycze – prawosławna

  3.      Filip Samojluk – Siemiatycze – Wniebowzięcie

XXI. Karate – Chłopcy Szkoła Podstawowa kl. 3

  1.      Maksymilan Borys – Bielsk Podlaski – Bazylika

  2.      Szymon Księżopolski - Siemiatycze – św. Andrzeja

  3.      Dominik Zagubień – Siemiatycze - Wniebowzięcie

XXII. Karate – Dziewczęta – Gimnazjum

  1.      Sara Przanowska – Nurzec

  2.      Ada Polakiewicz – Bielsk Podlaski – Karmel

  3.      Izabela Przanowska – Nurzec

XXIII. Karate – Chłopcy – Szkoła Podstawowa kl. 4-6

  1.      Michał Polakiewicz – Bielsk Podlaski – Karmel

  2.      Karol Szupiluk – Platerów

  3.      Andrzej Bezeka – Sarnaki

XXIV. Piłka nożna Chłopcy Szkoła Podstawowa:

  1.      Sarnaki

  2.      Nurzec

  3.      Perlejewo

XXV. Piłka ręczna Chłopcy Gimnazjum:

   1.      Sarnaki

   2.      Hadynów

   3.      Platerów

XXVI. Bulle – Kule: Dziewczęta Szkoła Podstawowa:

   1.      Klaudia Kowalczuk – Łysów

   2.      Gabriela Dudziuk – Sarnaki

   3.      Semborska Patrycja – Nurzec

XXVII. Bulle – Kule: Dziewczęta Gimnazjum:

1.    Iza Bayluk – Łysów

2.    Natalia Stefańska – Łysów

XXVIII. Konkurs plastyczny: „Szachy w oczach dziecka”  – Szkoła Podstawowa:

1.      Angelika Wziątek – Sarnaki

2.      Dominika Szoplik – Sarnaki

3.      Paulina Iwaniuk – Sarnaki

XXIX. Konkurs plastyczny: „Szachy w oczach dziecka” – Gimnazjum:

1.      Anna Mantur – Nurzec

2.      Karolina Drewnowska – Nurzec

3.      Dominika Czarkowska – Perlejewo

XXX. Konkurs piosenki religijnej Gimnazjum:

1.      Karolina Kalicka – Hadynów

2.      Joanna Bartoszuk – Sarnaki

3.      Natalia Rutkowska – Nurzec

XXXI. Konkurs piosenki religijnej Szkoła Podstawowa:

1.      Kamila Skuliniec – Nurzec

2.      Agata Wawryniuk – Nurzec

3.      Wioletta Karpiuk, Dominika Fiłoc – Nurzec

XXXII. Konkurs wiedzy o bł. Jerzym Popiełuszko – Szkoła Podstawowa

1.      Agata Wawrzyniak – Nurzec

2.      Wiktoria Dudziuk – Sarnaki

3.      Edyta Kołodziejczuk – Chłopków

XXXIII. Konkurs wiedzy o bł. Jerzym Popiełuszko – Gimnazjum:

1.      Karolina Drewnowska – Nurzec

2.      Justyna Zalewska – Perlejewo

3.      Natalia Stefańska- Łysów

XXXIV. Konkurs wiedzy o Adamie Małyszu - Szkoła Podstawowa:

1.      Wiktoria Dudziuk – Sarnaki

2.      Wiktoria Wawryniuk – Serpelice

3.      Patryk Wawryniuk – Sarnaki

XXXV. Konkurs wiedzy o Adamie Małyszu – Gimnazjum:

1.      Wojciech Oreszczuk – Sarnaki

2.      Konrad Krzyżanowski – Perlejewo

3.      Katarzyna Paszkowska – Nurzec 

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!!!!

 

Sponsorzy Parafiady:  Ministerstwo Sportu i Turystyki przy współpracy Stowarzyszenia „Parafiada”

             Gminna Komisja Alkoholowa w Sarnakach

 

Patroni Parafiady:       Ks. Biskup Antoni Dydycz

             Ks. Dziekan dr Andrzej Jakubowicz

             Wójt Gminy Andrzej Lipka

             Ks. Edward Pleń – Krajowy Duszpasterz Sportu

            Andrzej Filipowicz

            Marta Przeździecka – Wicemistrzyni Polski i Europy

            Panorama Szachowa

            Niedziela Podlaska

            Katolickie Radio Podlasie


alt   alt

alt  alt

alt  alt


ZDJĘCIA