Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Misie w bibliotece

 

DSC 0013

25 listopada 2014 r. w szkolnej bibliotece pojawili się uczniowie klas pierwszych. Starsze koleżanki, przygotowane przez bibliotekarkę p. Joannę Daniluk, zaprezentowały kilka wierszy o misiach, zaśpiewały piosenki. 

DSC 0035

 

DSC 0049

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku w 100. rocznicę powstania zabawki pluszowego misia (nazwanego na cześć 26. prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora (Teddy'ego) Roosevelta "teddy bear"). Chętnie wzięli udział w konkursie wiedzy o misiach, a troje odważnych jadło sposobem "na misia" miód. Na zakończenie kilka osób krótko opowiedziało o swoich ulubionych misiach, a p. Agata Wasilewska wspomniała m.in. o istniejącym kiedyś w Sarnakach zakładzie produkującym misie oraz podziękowała za organizację tego sympatycznego spotkania.

DSC 0068

DSC 0088

ZDJĘCIA