Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Szkoła Równych Szans VI

Logopedia SzRSz VI

 

„Gdy słucham co mówisz, słyszę kim jesteś”.

Ralph Waldo Emerson

Już ponad pół roku grupa uczniów szkoły podstawowej poszerza zakres terapii logopedycznej w ramach projektu „Szkoły Równych Szans VI”. Terapia obejmuje szereg zakłóceń i zaburzeń komunikacji językowych. Wymagają one systematycznych ćwiczeń stymulujących i usprawniających mowę w aspekcie fonetycznym, gramatycznym i komunikacyjnym.

Dzieci chętnie uczestniczą w terapii. Widoczna jest poprawa w realizowaniu zaburzonych głosek, zwłaszcza w szeregach dentalizowanych oraz reraniu. Pojawia się ogromna radość na buzi dziecka, gdy głoski nabierają prawidłowego brzmienia. Przed nami jeszcze wiele spotkań i „szlifowania” dźwięków mowy.

 

logopedia

Aneta Stefaniuk

 

 

Zajęcia teatralne

 

DSCN1980

Sala korekcyjna zamienia się we wtorki w salę prób. 25 kwietnia 2017 r. czwartoklasiści, uczestnicy projektowych zajęć teatralnych ćwiczyli swe role. Przygotowują się do przedstawienia nieco zaskakującej historii Czerwonego Kapturka.

DSCN1956

DSCN1966

 

To kolejne zajęcia polegające na doskonaleniu sposobu wypowiadania kwestii poszczególnych bohaterów, pracy nad modulacją głosu, mimiką oraz ruchem scenicznym i spontaniczną postawą. Nie zawsze jest łatwo, ale mali aktorzy starają się przełamywać nieśmiałość i coraz ciekawiej odgrywają role.

 

ZDJĘCIA

 

 

W Teatrze Rampa

 

DSCN0225

DSCN0229

Uczestnicy zajęć teatralnych SP (projekt Szkoła Równych Szans VI) obejrzeli 4 marca 2017 r. muzyczne przedstawienie "Tajemniczy ogród" w warszawskim Teatrze Rampa. Z pewnością wizytę można zaliczyć do bardzo udanych. Na widowni powitał nas osobiście reżyser przedstawienia pan Cezary Domagała, który też o uczniach z Sarnak wspomniał podczas powitania widzów i zapowiedzi przedstawienia. Sam spektakl był ciekawą, rozśpiewaną, roztańczoną i zabawną adaptacją powieści F.H. Burnett. Po przedstawieniu pan Piotr Furman (odtwórca roli Bena Weatherstaffa) oprowadził naszą grupę po kulisach teatru, zapoznając młodzież z teatralnymi pojęciami i zajmująco opowiadając o tym, co się dzieje w miejscach, do których wstęp mają nieliczni...

DSCN0266

tajemniczy ogrod.1

ZDJĘCIA

 

Harmonogram zajęć IV-VI

04 pasek kolor

Planowany harmonogram zajęć SRS VI Szkoła Podstawowa (zad.32) kwiecień 2017r. - czerwiec 2017r.

por har

14

15

har pop 3

17

SRS kompetencje społeczne IV-VI

IMG 20161115 141042

W ramach projektu "Szkoła Równych Szans VI" 10 uczniów klas IV-VI uczestniczy w zajęciach z zakresu kompetencji społecznych. Uczestnicy z panią pedagog Justyną Janik uczą się współpracy, mówienia o swoich potrzebach, o swoich emocjach, właściwej komunikacji, asertywności, poznają samych siebie, ćwiczą empatię. Zajęcia odbywają się w formie zajęć plastycznych, pogadanek, rozmów. 

J. Janik

ZDJĘCIA