Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Szkoła Równych Szans VI

Zapytanie ofertowe WYJAZDY - Wynik postępowania

 

 

Wynik postępowania - zapytanie ofertowe na Wyłonienie wykonawcy w celu zorganizowania wyjazdów edukacyjnych w ramach projektu: „Szkoła Równych Szans - VI edycja” nr umowy RPMA.10.01.01-14-3910/15-00.

Wybrana oferta:

  Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach sp.z o.o.

ul. Kolejowa 22

08-200 Łosice

REGON: 000919393

NIP: 537 000 14 48

Uzasadnienie wyboru:  

Wykonawca spełnił wymogi określone w zapytaniu ofertowym – jego oferta wynosi 12890 zł. Jest kwotą najniższą ze złożonych.

 

Projektowe działania XI-XII

W ramach projektu "Szkoła Równych Szans VI" 16 uczniów klas I-III uczestniczy w zajęciach literacko-artystycznych. 

Listopad to chyba najsmutniejszy miesiąc roku. Uczestnicy zajęć chcieli chociaż trochę ożywić szare, dżdżyste dni kolorowymi parasolami :)))

DSC 0095

Kolejne zadanie projektowe. Tym razem inspiracją pracy plastycznej była baśń H.Ch. Andersena "Brzydkie Kaczątko". Dzieci stwierdziły, że to chyba najsmutniejsza z bajek, jaką dotychczas poznały. Kaczątko wyrosło na pięknego łabędzia i ich też wyszedł niczego sobie:))). Sami popatrzcie, jak niewiele potrzeba, by stworzyć tę pracę. Jeden papierowy talerzyk i kartka białego brystolu na piórka, drobne pociągnięcia mazakami i gotowe.

DSC 0087

Święta tuż, tuż! Na zajęciach projektowych też przygotowania szły pełną parą. Na bazie butelki szampana metodą decupage powstały Mikołaje. Wytworności dodają im sumiaste wąsy i otok czapki przyozdobiony dzwoneczkiem, a ostatnią dekoracją świąteczną były brokatowe zawieszki - gwiazdki wykonane z rolek po papierze toaletowym.

DSC 0195

 

ZDJĘCIA

 

Protokół wyboru oferty

 

 

PROTOKÓŁ WYBORU WYKONAWCY W RAMACH ZAPYTANIA OFERTOWEGO NR 2/2016 DOTYCZĄCEGO:

Wyłonienia wykonawcy na  przeprowadzenie kursu 30 godzin  „Praktyk Zastępowania Agresji „ dla 1 pedagoga  Szkoły Podstawowej  im. Bohaterów Akcji V2. na rzecz projektu „Szkoła Równych Szans VI”.  

 

DOKUMENTY/ SRS VI/ protokół 2

Harmonogram zajęć I-III

04 pasek kolor

Planowany harmonogram zajęć SRS VI Szkoła Podstawowa (zad.32) styczeń 2017r. - marzec 2017r.

7

8

9

10

12

Zajęcia literacko-artystyczne SRS VI

04 pasek kolor

W ramach projektu "Szkoła Równych Szans VI" 16 uczniów klas I-III uczestniczy w zajęciach literacko-artystycznych. Podczas tych zajęć dzieci zapoznają się z wartościowymi utworami literatury dziecięcej. Poznają różne formy literackie takie jak: bajka, baśń, legenda czy poezja.

Śledzenie fabuły i wiązanie ze sobą wydarzeń kształci myślenie przyczynowo-skutkowe. Świat baśni jest niezwykle ważny dla budowania wyobraźni, ale także systemu wartości. Dzięki nim dzieci uczą sie odróżniania dobra od zła, pojęcia winy, kary i nagrody. Dzieci poprzez identyfikację z bohaterami mogą zaspakajać własne potrzeby emocjonalne, które mogą stanowić inspirację dla dowolnej działalności plastycznej. Poprzez eksperymentowanie z ciekawymi technikami plastycznymi, różnorodnymi materiałami uczniowie sięgają do świata własnej wyobraźni i tworzą ilustracje wybranych fragmentów literatury.

Październik:

Jesienne drzewo- inspiracja wierszem Zofii Dąbrowskiej "Liście"

DSC 0035

Jesienne drzewko powstało na bazie papierowej torebki, którą nacinamy do 2/3 długości w cienkie paseczki. W spód torebki dla usztywnienia wkładamy sztywny kartonik, a potem gnieciemy, skręcamy, wyginamy i oklejamy kolorowymi listeczkami. Praca bardzo prosta, a zarazem efektowna.

 

Jesienny pejzaż- malowanie akwarelą. Praca inspirowana poezją.

DSC 0138

Malowanie akwarelą to bardzo trudna technika, zwłaszcza dla młodszych dzieci. Akwarelą trzeba malować szybko, lekko, pędzel musi być obficie namoczony w farbie z wodą. Świetnie nadaje się do zabaw kolorami, ćwiczeń w poznawaniu barw pochodnych. Malowanie tą techniką wymaga jednak dużej wprawy i swobody. By ułatwić dzieciom zadanie wykorzystano gotowy zarys krajobrazu. Dzięki niemu każdy mógł poczuć się "wielkim artystą" i nawet namalować odbicie w wodzie. A co!

akwarela jesienny pejzaż

 

 

Dynia - praca inspirowana baśnią "Kopciuszek".

DSC 0159

DSC 0180

Może kiedyś stanie się piękną karetą dla niejednego Kopciuszka? Kto jeszcze tego nie próbował, nie wie co traci!

Wystarczy 1 szklanka mąki ugotowana w 1 litrze wody, 1 balon, kawałek sznurka, rolka po papierze toaletowym i dużo farby w kolorze "drogówki" a frajda na wiele niezapomnianych godzin.

Najtrudniej było "spętać balon", a potem już tylko pacianie w kisielu podartych w paski gazet i staranne układanie warstw. Trzeba nałożyć co najmniej 4 warstwy papieru.  Potem przez kilka dni suszyliśmy balony na parapecie okna obracając w różne strony. Na kolejnych zajęciach dokleiliśmy korzonek z rolki po papierze toaletowym i pomalowaliśmy pomarańczową farbą (wykorzystaliśmy farbę emulsyjną do ścian, bo jedną warstwą pokrywa papier). Gotowe listeczki z wykrojnika dodały im delikatności. Mogą się podobać? My jesteśmy dumni z "naszych plonów". Spróbujcie!

DSC 0210

 

 

Lalka kukiełka

DSC 0113

Pożyczyliśmy drewniane łyżki z kuchennego zaplecza mam, parę szmatek, trochę włóczki, kilka guziczków, kokardki i zrobiliśmy kukiełki. Jedna ładniejsza od drugiej. I jak tu wybrać najpiękniejszą?

PS. Przepraszamy mamy, bo łyżek nie oddamy :)))

Bożena Romaniuk

 

ZDJĘCIA