Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Apel Święto Niepodległości

DSCN8838

Wkrótce Narodowe Święto Niepodległości. Zaczęliśmy obchody już 9 listopada. Na 5. lekcji odbył się apel, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie historyczny kontekst tego święta oraz wspólnie z chórem śpiewali pieśni patriotyczne. Spotkanie (przygotowane przez p. I. Paździor, p. R. Dydycza i p. T. Gosia) rozpoczęliśmy "Mazurkiem Dąbrowskiego", a zakończyliśmy "Rotą".

Pani dyrektor Barbara Michoń podsumowała dzisiejsze spotkanie, podziękowała za wspólne śpiewanie, pochwaliła uczniów, którzy przyszli dziś w stroju galowym (większość) oraz zachęciła do udziału w innych formach wspólnego świętowania: 10 loistopada bieg "99 km do NIEPODLEGŁOŚCI", w sobotę 11.11 Msza św., Biesiada Pieśni Patriotycznej oraz wieczorne odpalanie rac.

Wiktoria Nitychoruk, z-ca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego G, ponowiła prośbę o przygotowanie biało-czerwonych elementów stroju do piątkowego biegu.

DSCN8884

ZDJĘCIA