Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Uwaga! Uwaga!!

 

 

Ogłaszamy!! Przypominamy!!! Zachęcamy!!!! Zapraszamy!!!!

W czwartek na 1,2,3 lekcji odbędzie się biało-czerwony bieg "100 km dla Niepodległej", a o godz. 10.40 biało-czerwony szkolny korowód przejdzie pod pomnik J. Piłsudskiego.

Prognozy pogody na czwartek są optymistyczne. Bieg będzie rekreacyjny, a dystans to 1x lub 2x 350 m, więc wcześniejsze wzmożone treningi nie są niezbędne...

Pozostaje zadbać o odpowiedni strój i/lub wyposażenie. A więc szukamy wszystkiego, co ma nasze barwy narodowe: flagi, koszulki, czapki, peruki, szaliki, gadżety kibica itp.

W ubiegłym roku bieg nam się udał, niech w roku 100-lecia odzyskania niepodległości będzie wyjątkowy!!!

 

99 km do niepodległości 251

zdj. z ubiegłego roku

 

Zapraszamy

 

10.11.18

 

Halloween hunt 2018 - podsumowanie

 

 

Pierwsza szkolna gra terenowa z kodami QR już za nami. W imprezie wystartowało ponad 20 uczniów zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum, którzy zmagali się z zadaniami w pojedynkę bądź w drużynach 2-3 osobowych. Co prawda nie wszyscy uczestnicy dobrnęli do zadania finałowego – część nie wyrobiła się w czasie, część uznała zadania za zbyt trudne… Na szczęście znalazła się też grupa osób, które wytrwały, znalazły wszystkie kody ze wskazówkami i wykonały wszystkie zadania! Serdecznie im gratulujemy!!! Jednak najszybciej uporały się z zadaniami trzy drużyny, które nagrodzone zostały słodkim upominkiem oraz „voucherami na niepytanie”. A oto one:

halloween1

Kornelia Dziwińska i Jan Rosiak z kl. VII B

Natalia Stachowicz, Jakub Hackiewicz i Arkadiusz Dudko z kl. 3 B Gimnazjum

Zuzanna Stachowicz, Magdalena Stefaniuk i Wiktoria Miłkowska z kl. VI B.

Gorące słowa podziękowania kierujemy w stronę biblioteki – tam Pani Machut przez cały dzień czuwała i cierpliwie gościła kolejnych uczestników zgłaszających się po jedno z zadań-wskazówek.

Gratulujemy raz jeszcze zwycięzcom oraz wszystkim tym, którzy odważyli się podjąć wyzwanie! Dziękujemy za udział w grze i zapraszamy do kolejnych ‘eventów”!

Halloween2

Zespół nauczycieli języka angielskiego

Zapraszamy do wspólnego świętowania

wiwat niepodlegla

 

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!


Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów oraz mieszkańców Sarnak do włączenia się w nasze szkolne obchody tego święta:

 

8 listopada (czwartek)
• Test historyczny z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 
• „100 km dla Niepodległej” – biało-czerwony bieg wokół szkoły
• Złożenie kwiatów przed pomnikiem J. Piłsudskiego i biało-czerwony przemarsz wokół parku

 

9 listopada (piątek) 
• 8.15 – spotkanie z żołnierzami 53 Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach wchodzącej w skład 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej
• spotkanie „Śpiewamy dla Niepodległej” - ok. 9.00-9.30 - uroczyste rozpoczęcie
• rozstrzygniecie konkursów (historyczny, recytatorski, plastyczny, literacki – odbywały się od 15 IX), nagrodzenie zwycięzców
• występy klas – prezentacje pieśni patriotycznych cz.1
• godz. 11.11 – bicie „Rekordu dla Niepodległej” – wspólne odśpiewanie 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”
• występy klas – prezentacje pieśni patriotycznych cz.2
• wspólne odśpiewanie „Roty” i ułożenie flagi z białych i czerwonych kartek

 

10 listopada (sobota)
• godz. 16.00 - XV Biesiada Pieśni Patriotycznej

 

15 listopada (czwartek)

• godz. 8.00 - Rajd rowerowy „Młodzi pamiętają – rajd śladami oddziału POW por. Grobickiego” (MRG, szkoła).

 

Halloween hunt

 

 

Uwaga!!! Uwaga!!! Już jutro od rana pierwsza szkolna gra terenowa!!!

Przypominamy, że zabawa trwa tylko w trakcie przerw. Po dzwonku na lekcje wszyscy uczestnicy udają się na zajęcia. Żadne spóźnienia w tym dniu nie będą tolerowane!!! Rażące nadużywanie cierpliwości nauczycieli grozi dyskwalifikacją drużyny…

Zanim zaczniecie grę, każdy uczestnik/drużyna (max 3 osoby) odbiera z pokoju nauczycielskiego jedną kartę pracy, tzw.„Halloween time-sheet”, na której wpisuje swoje odpowiedzi. Podążajcie dokładnie za wskazówkami!!! Przypominamy, że na końcu gry na pierwsze trzy osoby/drużyny czekają nagrody!

A oto pierwszy kod do gry:

1st code na FB

Bawcie się dobrze!

Smartfony w dłoń!

 

 

Lekcje języka to nie tylko wkuwanie czasowników nieregularnych, słówek czy konstrukcje gramatyczne. To także nauka o kulturze i ludziach, którzy się tym językiem posługują. „Dlatego nauczanie zagadnień kulturowych związanych z danym obszarem języka angielskiego stanowi integralną, nieodzowną część procesu nauczania języka. Ponadto, poprzez poznawanie historii, tradycji i zwyczajów w innych krajach, ze szczególnym uwzględnieniem państw anglojęzycznych, kształtujemy w uczniach świadomość językową, a jednocześnie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur.”

Podążając za celami nauczania języka, zawartymi w podstawie programowej, zapraszamy wszystkich uczniów na pełną emocji ogólnoszkolną lekcję Halloween! Utrzymana w konwencji Escape Room gra z dreszczykiem, zawiera elementy tajemnicy i dużą dawkę niewiadomych, których rozwikłanie prowadzi do odkrycia szyfru, za którym zakodowana jest anty-klątwa. Każde zadanie zawiera wskazówkę, gdzie szukać kolejnego wyzwania. Stworzony został „łańcuch” zadań, a rozwiązanie ostatniego jest tajnym hasłem do zdobycia nagrody-skarbu.

Liczy się kreatywność, spostrzegawczość i szybkość – główna nagroda czeka tylko na trzy osoby/drużyny, które najszybciej odszyfrują i wyrecytują zaklęcie!

A to wszystko już w najbliższą środę, 31 października! Jedyne czego potrzebujecie, by wziąć udział w zabawie to smartfony z dostępem do Internetu (przynajmniej jeden telefon na drużynę), ewentualnie słuchawki, oraz zainstalowany na telefonie czytnik kodów QR. No i dobre buty, bo przemierzycie szkołę wzdłuż i wszerz! Do zabawy można przystąpić indywidualnie bądź w drużynach 2-3 osobowych.

I najważniejsze! Bawimy się tylko podczas przerw!

Dzień przed planowaną zabawą na szkolnym FB oraz stronie internetowej pojawi się zakodowana wiadomość z pierwszą wskazówką. Bądźcie czujni i bawcie się dobrze!

Październikowa religia w zerówce

44896662 1881503365230973 3742583301429264384 n

Na ostatniej październikowej religii przedszkolaki rozmawiały z ks. Piotrem o Maryi, objawieniach fatimskich i różańcu. W trakcie zajęć dzieci wspólnie wykonały różaniec - krzyż i serce pomalowały, a paciorki zrobiły z folii aluminiowej.

43770178 1881503508564292 513374408643969024 n

 

 

Recytujemy dla Niepodległej

Untitled 2

"Recytujemy dla Niepodległej" to tytuł konkursu poezji patriotycznej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 26 października 2018 r. przystąpiło do niego 18 uczniów z klas od pierwszej do trzeciej gimnazjum. Uroczystość rozpoczęliśmy od śpiewu naszego hymnu narodowego.

 

Wyniki konkursu:
w kategorii klas I-III
I miejsce - Agata Lisiecka, kl. III
II miejsce - Olaf Janik, kl. III
III miejsce - Wojciech Bortnowski, kl. II


w kategorii klas IV- VI
I miejsce - Patrycja Jakubiak, kl. Vb

II miejsce - Aleksandra Bartoszuk, kl.Va

III miejsce - Maria Kalinowska, kl.Va
wyróżnienie - Julia Stachowicz, kl.Vb, Gabriela Bartoszuk, kl.Va

w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum
I miejsce - Natalia Daniluk, kl. VII a
II miejsce - Julia Klimiuk, kl. III gimnazjum
III miejsce - Kamila Wawryniuk, kl.VII b
wyróżnienie - Zuzanna Wasiluk, kl. VIIa, Oliwia Golwiej, kl. VIIb

Uroczyste rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się podczas szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada.
D. Szpura
 
 
 

VIb na lekcji przyrody

 

 

Lekcja przyrody. Klasa VIb uczy się o ptakach.

przyrod

 

Urodziny lalek w zerówce

DSCN0140

13 października, podczas zajęć językowych z panią Iwoną nasze przedszkolaki świętowały urodziny lalek i pluszaków. By poczuć się jak na prawdziwej imprezie urodzinowej, dzieci założyły papierowe czapeczki. Nie zabrakło również innych urodzinowych elementów - był torcik – muffinka ze świeczką, balony, gwizdki i trąbki. Główną atrakcją był prezent, który dzieci wspólnie rozpakowywały. Podczas przyjęcia poznały angielskie słówka, nauczyły się śpiewać razem ze Świnką Peppą i innymi znanymi im postaciami piosenkę „Happy Birthday” oraz bawiły się i tańczyły przy muzyce. Urodzinowe rekwizyty, aktywny udział i przeżywanie wydarzenia - to sposób na zainteresowanie małych uczniów nauką języka angielskiego.

DSCN0149

 

ZDJĘCIA

 

 

Lektura w pudełku - kl. IVab

Czwartoklasiści przygotowali i zaprezentowali na piątkowej lekcji języka polskiego pudełka zawierające rekwizyty, które skojarzyły im się z lekturą pt. "Akademia pana Kleksa". To tzw. "lektura w pudełku" - zadanie, które pobudza wyobraźnię, ale nie da się go wykonać bez znajomości treści utworu. 

20181019 091045

20181019 104752


Co uczniowie włożyli do pudełek? Były czapki (jak czapka bogdychanów ofiarowana Mateuszowi przez doktora Paj-Chi-Wo), guziki (ten od czapeczki Mateusza lub te, które kolekcjonował Adaś Niezgódka), motyle (ulubione drugie śniadanie Kleksa), klucze ( od bram do bajek), figurki psów (jak Reks z psiego raju), farbki, pędzle, kolorowe szkiełka (używał ich Kleks w swojej kuchni) i wiele, wiele innych drobiazgów, a każdy z dołączoną informacją o związku z treścią utworu.

ZDJĘCIA