Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Zerówka w Zabużu

 

IMG 20180918 105841

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody 18 września 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Zabużu. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Na miejscu powitał nas bardzo serdecznie pan Bazyl Kondratiuk. Na początku spotkania pan leśniczy przypomniał zasady bezpieczeństwa i zachowywania się w lesie. Wytłumaczył dzieciom po co i w jaki sposób sadzi się las. Podczas ciekawej prelekcji  przedszkolaki dowiedziały się, że las nie sieje się sam i potrzebuje pomocy człowieka. Następnie dzieci oglądały nasiona i małe sadzonki, z których w przyszłości wyrosną piękne drzewa. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew. Po ciekawym spacerze, małych miłośników przyrody czekała niespodzianka – upominki od pana leśniczego. Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Sarnaki za mile spędzony czas. 

E. Kucharczuk

IMG 20180918 100637

ZDJĘCIA