Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Lektura w pudełku - kl. IVab

Czwartoklasiści przygotowali i zaprezentowali na piątkowej lekcji języka polskiego pudełka zawierające rekwizyty, które skojarzyły im się z lekturą pt. "Akademia pana Kleksa". To tzw. "lektura w pudełku" - zadanie, które pobudza wyobraźnię, ale nie da się go wykonać bez znajomości treści utworu. 

20181019 091045

20181019 104752


Co uczniowie włożyli do pudełek? Były czapki (jak czapka bogdychanów ofiarowana Mateuszowi przez doktora Paj-Chi-Wo), guziki (ten od czapeczki Mateusza lub te, które kolekcjonował Adaś Niezgódka), motyle (ulubione drugie śniadanie Kleksa), klucze ( od bram do bajek), figurki psów (jak Reks z psiego raju), farbki, pędzle, kolorowe szkiełka (używał ich Kleks w swojej kuchni) i wiele, wiele innych drobiazgów, a każdy z dołączoną informacją o związku z treścią utworu.

ZDJĘCIA