Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Pamiętamy... Uroczystość na starym cmentarzu

 

 

Dziś, 17 września 2021 r., w 82. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę oraz 11. rocznicę sadzenia Dębów Pamięci na starym cmenarzu w Sarnakach, dyrektor Barbara Michoń, wójt Grzegorz Arasymowicz, nadleśniczy Andrzej Wybranowski oraz uczniowie klas ósmych złożyli kwiaty i zapalili znicze przy dębach i symbolicznych nagrobkach poświęconych trzem funkcjonariuszom PP i 6 oficerom WP.
Nauczyciel historii dr Rafał Dydycz przypomniał uczniom o powodach dzisiejszego spotkania w tym miejscu.
Dęby Pamięci na cmentarzu w Sarnakach przypominają osoby związane z Ziemią Sarnacką, które w 1940 r. zostały zamordowane w Katyniu, Charkowie i Miednoje: ostatniego komendanta posterunku policji w Sarnakach przod. PP Michała Adamczyka i jego podkomendnych – st. post. PP Feliksa Kucia oraz post. PP Wiktora Śnieżka,
a także: plut. żand. WP Antoniego Domańskiego, ppor. rez. WP Stefana Ercharda, kpt. WP Donata Ignatowicza, kpt. rez. WP Jana Jasiukiewicza, kpt. WP Jana Michniewicza i mjr WP Romualda Majewskiego.
dęby1
 
dęby2
 
dęby3