Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Rok szkolny 2016/2017

Jesiennie na świetlicy

15135705 1847946372117994 1345763120 n

W listopadzie uczniowie kl. I szkoły podstawowej podczas zajęć świetlicowych wymyślili zabawne dyniowe stworki. W wykonaniu zadania pomagały im panie Bożena Szymańska i Justyna Janik.

15139649 1847946398784658 328428794 n

15139688 1847946438784654 1095027643 n

 

Nasi reprezentują powiat!!!

 

DSCN4107z

17 listopada 2016 w Huszlewie odbył się FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

W finale nasza drużyna pokonała SP nr 2 Łosice 4:2, SP Huszlew 7:2 oraz SP nr 1 Łosice 7:4, zajmując, jak przed rokiem, I miejsce. Zespół ten będzie reprezentował powiat łosicki w rozgrywkach regionalnych.

Skład drużyny: OLSZEWSKI MIŁOSZ, LESIUK KACPER, KOROLCZUK PATRYK, WAWRYNIUK KACPER, GUMIENNICZUK EMIL, GUMIENNICZUK PRZEMEK, IWANIUK EMIL, KOROWAJCZUK MATEUSZ, ROMANIUK RAFAŁ, KARWACKI SZYMON, ZALIWSKI PAWEŁ, MALINOWSKI ALEKSANDER, TKACZUK KACPER, DZIEMIANOWSKI MACIEJ. 

Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!!!

Trener: Wojciech Szymański

DSCN0496z

 

Pierwszaki poznają literki

 

 

Pierwszoklasiści codziennie uczą się czegoś nowego. Poznają też kolejne literki. Gdy nadeszła kolej na J jak jajko, uczniowie przeprowadzili kilka eksperymentów z jajem kurzym. Dzięki nim potrafią odróżnić jajko gotowane od surowego i wiedzą, że jajko w słonej wodzie zawsze wypływa na powierzchnię. Niestety, nie obyło się bez strat. Gdyby mieli patelnię, byłaby jajecznica :)))

DSC 0004

 

Poznając literkę K jak kot, Pierwszaki zamieniły się w Kociaki.

DSC 0192

B. Romaniuk

ZDJĘCIA

 

 

Spotkanie z policjantem

 

DSC 0006

17 listopada 2016 r. uczniowie klas I-III spotkali się z p. Piotrem Kozłem, policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo w szkole i w drodze do niej. Dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie zachowywać się na przystanku autobusowym, w czasie jazdy autobusem, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Pan policjant przybliżył też uczniom zagrożenia związane z niewłaściwym używaniem telefonów.

DSC 0002

 

 

Zajęcia literacko-artystyczne SRS VI

04 pasek kolor

W ramach projektu "Szkoła Równych Szans VI" 16 uczniów klas I-III uczestniczy w zajęciach literacko-artystycznych. Podczas tych zajęć dzieci zapoznają się z wartościowymi utworami literatury dziecięcej. Poznają różne formy literackie takie jak: bajka, baśń, legenda czy poezja.

Śledzenie fabuły i wiązanie ze sobą wydarzeń kształci myślenie przyczynowo-skutkowe. Świat baśni jest niezwykle ważny dla budowania wyobraźni, ale także systemu wartości. Dzięki nim dzieci uczą sie odróżniania dobra od zła, pojęcia winy, kary i nagrody. Dzieci poprzez identyfikację z bohaterami mogą zaspakajać własne potrzeby emocjonalne, które mogą stanowić inspirację dla dowolnej działalności plastycznej. Poprzez eksperymentowanie z ciekawymi technikami plastycznymi, różnorodnymi materiałami uczniowie sięgają do świata własnej wyobraźni i tworzą ilustracje wybranych fragmentów literatury.

Październik:

Jesienne drzewo- inspiracja wierszem Zofii Dąbrowskiej "Liście"

DSC 0035

Jesienne drzewko powstało na bazie papierowej torebki, którą nacinamy do 2/3 długości w cienkie paseczki. W spód torebki dla usztywnienia wkładamy sztywny kartonik, a potem gnieciemy, skręcamy, wyginamy i oklejamy kolorowymi listeczkami. Praca bardzo prosta, a zarazem efektowna.

 

Jesienny pejzaż- malowanie akwarelą. Praca inspirowana poezją.

DSC 0138

Malowanie akwarelą to bardzo trudna technika, zwłaszcza dla młodszych dzieci. Akwarelą trzeba malować szybko, lekko, pędzel musi być obficie namoczony w farbie z wodą. Świetnie nadaje się do zabaw kolorami, ćwiczeń w poznawaniu barw pochodnych. Malowanie tą techniką wymaga jednak dużej wprawy i swobody. By ułatwić dzieciom zadanie wykorzystano gotowy zarys krajobrazu. Dzięki niemu każdy mógł poczuć się "wielkim artystą" i nawet namalować odbicie w wodzie. A co!

akwarela jesienny pejzaż

 

 

Dynia - praca inspirowana baśnią "Kopciuszek".

DSC 0159

DSC 0180

 

Może kiedyś stanie się piękną karetą dla niejednego Kopciuszka? Kto jeszcze tego nie próbował, nie wie co traci!

Wystarczy 1 szklanka mąki ugotowana w 1 litrze wody, 1 balon, kawałek sznurka, rolka po papierze toaletowym i dużo farby w kolorze "drogówki" a frajda na wiele niezapomnianych godzin.

Najtrudniej było "spętać balon", a potem już tylko pacianie w kisielu podartych w paski gazet i staranne układanie warstw. Trzeba nałożyć co najmniej 4 warstwy papieru.  Potem przez kilka dni suszyliśmy balony na parapecie okna obracając w różne strony. Na kolejnych zajęciach dokleiliśmy korzonek z rolki po papierze toaletowym i pomalowaliśmy pomarańczową farbą (wykorzystaliśmy farbę emulsyjną do ścian, bo jedną warstwą pokrywa papier). Gotowe listeczki z wykrojnika dodały im delikatności. Mogą się podobać? My jesteśmy dumni z "naszych plonów". Spróbujcie!

DSC 0210

 

 

Lalka kukiełka

DSC 0113

Pożyczyliśmy drewniane łyżki z kuchennego zaplecza mam, parę szmatek, trochę włóczki, kilka guziczków, kokardki i zrobiliśmy kukiełki. Jedna ładniejsza od drugiej. I jak tu wybrać najpiękniejszą?

PS. Przepraszamy mamy, bo łyżek nie oddamy :)))

Bożena Romaniuk

 

ZDJĘCIA