Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Halloween hunt 2018 - podsumowanie

 

 

Pierwsza szkolna gra terenowa z kodami QR już za nami. W imprezie wystartowało ponad 20 uczniów zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum, którzy zmagali się z zadaniami w pojedynkę bądź w drużynach 2-3 osobowych. Co prawda nie wszyscy uczestnicy dobrnęli do zadania finałowego – część nie wyrobiła się w czasie, część uznała zadania za zbyt trudne… Na szczęście znalazła się też grupa osób, które wytrwały, znalazły wszystkie kody ze wskazówkami i wykonały wszystkie zadania! Serdecznie im gratulujemy!!! Jednak najszybciej uporały się z zadaniami trzy drużyny, które nagrodzone zostały słodkim upominkiem oraz „voucherami na niepytanie”. A oto one:

halloween1

Kornelia Dziwińska i Jan Rosiak z kl. VII B

Natalia Stachowicz, Jakub Hackiewicz i Arkadiusz Dudko z kl. 3 B Gimnazjum

Zuzanna Stachowicz, Magdalena Stefaniuk i Wiktoria Miłkowska z kl. VI B.

Gorące słowa podziękowania kierujemy w stronę biblioteki – tam Pani Machut przez cały dzień czuwała i cierpliwie gościła kolejnych uczestników zgłaszających się po jedno z zadań-wskazówek.

Gratulujemy raz jeszcze zwycięzcom oraz wszystkim tym, którzy odważyli się podjąć wyzwanie! Dziękujemy za udział w grze i zapraszamy do kolejnych ‘eventów”!

Halloween2

Zespół nauczycieli języka angielskiego

Urodziny Herberta

 

 

Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta. 29 października obchodziliśmy w naszej szkole 94. urodziny tego niezłomnego Poety. Uczennice z klasy VII b (Oliwia Golwiej, Kamila Wawryniuk, Kornelia Dziwińska, Zuzanna Bartoszuk, Gabriela Rybaczuk) przedstawiły młodszym i starszym kolegom życie i twórczość artysty, a nauczyciele - wybrane wiersze. Można było wysłuchać tekstów w wykonaniu pań: Ireny Paździor, Anety Stefaniuk, Agaty Wasilewskiej, Bożeny Szymańskiej, Jolanty Chromiec i Barbary Michoń. Recytowali również panowie: Rafał Dydycz oraz Tadeusz Goś. Spotkanie wzbogaciła okolicznościowa gazetka o poecie. Publiczność z wielką uwagą słuchała wierszy. Tę nietypową lekcję języka polskiego przygotowały panie: Anna Machut i Dorota Szpura.

 

DSC 0418

ZDJĘCIA

 

Smartfony w dłoń!

 

 

Lekcje języka to nie tylko wkuwanie czasowników nieregularnych, słówek czy konstrukcje gramatyczne. To także nauka o kulturze i ludziach, którzy się tym językiem posługują. „Dlatego nauczanie zagadnień kulturowych związanych z danym obszarem języka angielskiego stanowi integralną, nieodzowną część procesu nauczania języka. Ponadto, poprzez poznawanie historii, tradycji i zwyczajów w innych krajach, ze szczególnym uwzględnieniem państw anglojęzycznych, kształtujemy w uczniach świadomość językową, a jednocześnie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur.”

Podążając za celami nauczania języka, zawartymi w podstawie programowej, zapraszamy wszystkich uczniów na pełną emocji ogólnoszkolną lekcję Halloween! Utrzymana w konwencji Escape Room gra z dreszczykiem, zawiera elementy tajemnicy i dużą dawkę niewiadomych, których rozwikłanie prowadzi do odkrycia szyfru, za którym zakodowana jest anty-klątwa. Każde zadanie zawiera wskazówkę, gdzie szukać kolejnego wyzwania. Stworzony został „łańcuch” zadań, a rozwiązanie ostatniego jest tajnym hasłem do zdobycia nagrody-skarbu.

Liczy się kreatywność, spostrzegawczość i szybkość – główna nagroda czeka tylko na trzy osoby/drużyny, które najszybciej odszyfrują i wyrecytują zaklęcie!

A to wszystko już w najbliższą środę, 31 października! Jedyne czego potrzebujecie, by wziąć udział w zabawie to smartfony z dostępem do Internetu (przynajmniej jeden telefon na drużynę), ewentualnie słuchawki, oraz zainstalowany na telefonie czytnik kodów QR. No i dobre buty, bo przemierzycie szkołę wzdłuż i wszerz! Do zabawy można przystąpić indywidualnie bądź w drużynach 2-3 osobowych.

I najważniejsze! Bawimy się tylko podczas przerw!

Dzień przed planowaną zabawą na szkolnym FB oraz stronie internetowej pojawi się zakodowana wiadomość z pierwszą wskazówką. Bądźcie czujni i bawcie się dobrze!

Październikowa religia w zerówce

44896662 1881503365230973 3742583301429264384 n

Na ostatniej październikowej religii przedszkolaki rozmawiały z ks. Piotrem o Maryi, objawieniach fatimskich i różańcu. W trakcie zajęć dzieci wspólnie wykonały różaniec - krzyż i serce pomalowały, a paciorki zrobiły z folii aluminiowej.

43770178 1881503508564292 513374408643969024 n

 

 

Recytujemy dla Niepodległej

Untitled 2

"Recytujemy dla Niepodległej" to tytuł konkursu poezji patriotycznej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 26 października 2018 r. przystąpiło do niego 18 uczniów z klas od pierwszej do trzeciej gimnazjum. Uroczystość rozpoczęliśmy od śpiewu naszego hymnu narodowego.

 

Wyniki konkursu:
w kategorii klas I-III
I miejsce - Agata Lisiecka, kl. III
II miejsce - Olaf Janik, kl. III
III miejsce - Wojciech Bortnowski, kl. II


w kategorii klas IV- VI
I miejsce - Patrycja Jakubiak, kl. Vb

II miejsce - Aleksandra Bartoszuk, kl.Va

III miejsce - Maria Kalinowska, kl.Va
wyróżnienie - Julia Stachowicz, kl.Vb, Gabriela Bartoszuk, kl.Va

w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum
I miejsce - Natalia Daniluk, kl. VII a
II miejsce - Julia Klimiuk, kl. III gimnazjum
III miejsce - Kamila Wawryniuk, kl.VII b
wyróżnienie - Zuzanna Wasiluk, kl. VIIa, Oliwia Golwiej, kl. VIIb

Uroczyste rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się podczas szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada.
D. Szpura
 
 
 

VIb na lekcji przyrody

 

 

Lekcja przyrody. Klasa VIb uczy się o ptakach.

przyrod

 

Urodziny lalek w zerówce

DSCN0140

13 października, podczas zajęć językowych z panią Iwoną nasze przedszkolaki świętowały urodziny lalek i pluszaków. By poczuć się jak na prawdziwej imprezie urodzinowej, dzieci założyły papierowe czapeczki. Nie zabrakło również innych urodzinowych elementów - był torcik – muffinka ze świeczką, balony, gwizdki i trąbki. Główną atrakcją był prezent, który dzieci wspólnie rozpakowywały. Podczas przyjęcia poznały angielskie słówka, nauczyły się śpiewać razem ze Świnką Peppą i innymi znanymi im postaciami piosenkę „Happy Birthday” oraz bawiły się i tańczyły przy muzyce. Urodzinowe rekwizyty, aktywny udział i przeżywanie wydarzenia - to sposób na zainteresowanie małych uczniów nauką języka angielskiego.

DSCN0149

 

ZDJĘCIA

 

 

Lektura w pudełku - kl. IVab

Czwartoklasiści przygotowali i zaprezentowali na piątkowej lekcji języka polskiego pudełka zawierające rekwizyty, które skojarzyły im się z lekturą pt. "Akademia pana Kleksa". To tzw. "lektura w pudełku" - zadanie, które pobudza wyobraźnię, ale nie da się go wykonać bez znajomości treści utworu. 

20181019 091045

20181019 104752


Co uczniowie włożyli do pudełek? Były czapki (jak czapka bogdychanów ofiarowana Mateuszowi przez doktora Paj-Chi-Wo), guziki (ten od czapeczki Mateusza lub te, które kolekcjonował Adaś Niezgódka), motyle (ulubione drugie śniadanie Kleksa), klucze ( od bram do bajek), figurki psów (jak Reks z psiego raju), farbki, pędzle, kolorowe szkiełka (używał ich Kleks w swojej kuchni) i wiele, wiele innych drobiazgów, a każdy z dołączoną informacją o związku z treścią utworu.

ZDJĘCIA

 

Młodzieżowa Rada Gminy Sarnaki

 

 

19 października 2018 r. odbyła się pierwsza sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Gminy w Sarnakach. Wśród radnych zasiadają m. in. Aleksandra Knapiuk z kl. VIII, Kornelia Dziwińska (sekretarz) z kl. VIIb oraz Oliwia Golwiej z kl. VIIb. Pozostali członkowie MRG to uczniowie naszego gimnazjum, dwie nasze absolwentki i trzech uczniów SP w Serpelicach. Opiekunem MRG jest nauczyciel historii p. Rafał Dydycz.

44336094 2114393282142828 4010583578457931776 n

 

 

Nasze stypendystki

stypendystki

18 października 2018 r. trzy nasze uczennice: Oliwia Golwiej i Justyna Lisiecka z kl. VIIb oraz Julia Klimiuk z kl. IIIa gim. wraz z rodzicami uczestniczyły w uroczystości wręczenia wyróżnień uczniom z rejonu siedleckiego, którzy uzyskali największą liczbę punktów za osiągnięcia edukacyjne w procesie rekrutacji do projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2018/2019.

Gratulujemy stypendystkom i ich rodzicom!!!!

 

 

Dzień krawata i muszki

kraw

W czwartek 18 października Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszy w naszej szkole Dzień Krawata/Muszki. Zachęcano wszystkich, by tego dnia do codziennego ubioru szkolnego dołączyć kolorowy krawat lub muszkę. A oto najmodniejsze klasy naszej szkoły i procentowe zestawienie uczniów posiadających krawat lub muszkę:


oddział zerowy - 94%
klasa I - 100%
klasa II - 87%
klasa III - 82%
klasa IVA - 63%
klasa IVB - 100%
klasa VA - 65%
klasa VB - 95%
klasa VIA - 21%
klasa VIB - 76%
klasa VIIA - 92%
klasa VIIB - 46%
klasa VIII - 71%

… oraz 16 nauczycieli i pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tej imprezy i udowodnili, że mają poczucie humoru.

 

ZDJĘCIA