Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Andrzejkowe wróżby

 

 

Andrzejki 2021. Wczoraj dziewczyny z SU zadbały o to, by każdy chętny wywróżył sobie przyszłość.

andrzejki 1

andrzejki 2

andrzejki 3

Czytanie "Dziadów"

 

 

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... "
Siódmoklasiści i ich pierwsze spotkanie z "Dziadami" Adama Mickiewicza.
 
dziady 1
 
dziady 2

Rzeczy osobiste pod kluczem

 

 

Takie zmiany! O szafki uczniowie dopytywali od dawna. Zostały zakupione jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, ale dotarły do nas dopiero teraz. I od 22 listopada uczniowie klas 6-8 mogą swoje rzeczy pozostawiać w szkole, pod kluczem. 

szafki 1

szafki 2

Czwartoklasiści listy piszą...

 

 

listy czwartaków 1

Czwartoklasiści szlifują umiejętność pisania listów, korespondując z nowymi znajomymi - czwartoklasistami ze szkoły w Opolu. Ogromną radość sprawiły pierwsze otrzymane listy. W ostatni piątek odpowiedzi wysłaliśmy do nowych kolegów.

listy czwartaków 2

 

listy czwartaków 3

Wyniki konkursu Bóbr 2021

 

 

bóbr2022

W dniach 15-18.11.2021 r. w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr wystartowali uczniowie SP w Sarnakach. Najwyższe wyniki w szkole uzyskali uczniowie klasy 7b: Piotr B., Antonina C. oraz Anna D., podopieczni p. Beaty Rosiak. Gratulujemy mistrzom programowania i logicznego myślenia.

Wycieczka czwarto- i piątoklasistów

 

 

45 w wawie 1

,,Nie samą nauką żyje człowiek", dlatego 25 listopada 2021 r., uczniowie klas 4 i 5 wraz z wychowawczyniami - Jolantą Kołaczkowską, Bożeną Czuż oraz Magdaleną Karwacką odwiedzili stolicę Polski. Program wycieczki był bardzo bogaty m.in. pobyt w Polskim Związku Niewidomych i udział w warsztatach edukacyjnych "Laboratorium Ciemności", pobyt w Centrum Nauki Kopernik, Planetarium i film "Klimat - gorący temat". Nad sprawnym przebiegiem całej wycieczki czuwał pilot - niezastąpiony w tej roli Pan Adam Jurzyk, który opowiadał interesujące historie i zapoznawał nas z ciekawymi miejscami w stolicy. Przedstawiciel Związku Niewidomych podarował Bibliotece Szkolnej – książki dot. Alfabetu Braille’a.
/J. Kołaczkowska/
45 w wawie 2
 
45 w wawie 3

Najazd siódmoklasistów na stolicę

 

7klasiści w wawie 1

Grupa siódmoklasistów uczestniczyła dziś w wyjeździe do Warszawy. Zwiedzili apartamenty króla Stanisława Augusta w Zamku Królewskim. Widzieli m. in. obrazy Jana Matejki i Canaletta. Obejrzeli wystawę malarstwa "Caravaggio i inni mistrzowie". Mieli też wyjątkową okazję przyjrzeć się z bliska jednemu z najbardziej znanych płócien geniusza światłocienia Caravaggia - obrazowi "Narcyz przy źródle". Spacerowali alejkami ogrodów Łazienek Królewskich, obejrzeli wystawę "Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej" w Podchorążówce oraz Królewską Galerię Rzeźby w Starej Oranżerii. Niestety Pałac na Wyspie mogli obejrzeć jedynie z zewnątrz.
Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili wieczorem do Sarnak.
 
7klasiści w wawie 2
 
7klasiści w wawie 3

Ósmoklasiści w Warszawie

 

 

8klasiści w wawie 2

19 listopada klasy 8 udały się na wycieczkę do Warszawy. W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie oglądali broń, mundury, osobiste rzeczy powstańców, ich dokumenty. Można było przenieść się w czasie i przejść podziemnymi kanałami. Z muzeum zabraliśmy pamiątki w postaci 63 kartek z kalendarza, każda z opisem wydarzeń z kolejnego dnia powstania. Kolejnym punktem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik. Tutaj każdy bez wyjątku coś kręcił, przyciskał, sprawdzał jak działa, wyniki czasem były zaskakujące i wręcz zabawne. Pełni nowych doświadczeń i wspomnień czekamy na kolejną wycieczkę.
/E. Orzepowska/
8klasiści w Wawie 1

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

 

 

Uczennice z SU podsumowały wyniki głosowania na najpiękniejsze jesienne zdjęcia wykonane przez naszych uczniów. Julia, pomysłodawczyni konkursu, dziś osobiście gratulowała autorkom zdjęć, które zyskały uznanie głosujących uczniów i nauczycieli i zebrały najwięcej głosów.
 
konk foto 1
 
 
konk foto 2
 
 
konk foto 3
 
 
konk foto 4
 
Piękne jesienne zdjęcia zgłosili do konkursu:
Ewa T., kl. 1b
Zofia R., kl. 2b
Katarzyna T., kl. 2b
Ewa O., kl. 2b
Julian S., kl. 3b
Hanna K., kl. 4
Gabriela M., kl. 6
Nina W., kl. 6
Olaf J., kl. 6
Zuzanna G., kl. 7b
Aleksandra D., kl. 7b
Antonina C., 7b
Maria K., kl. 8a
Wiktoria K., kl. 8a
Oliwia Cz., kl. 8a
Patrycja J., kl. 8b

Apel z okazji Święta Niepodległości

 

apel1

Dziś też świętowaliśmy z okazji Święta Niepodległości. Nasi uczniowie zaśpiewali piosenki patriotyczne – te bardziej współczesne m.in. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Co to jest niepodległość?”, „Niepokorna Niepodległa”, „Miejcie nadzieję”… Ale nie zabrakło też śpiewania tradycyjnych pieśni patriotycznych. Młodsi uczniowie wspólnie odśpiewali „Przybyli ułani pod okienko”. Rewelacyjnie zabrzmiały: „Szara piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż” i „My pierwsza brygada” we wspólnym wykonaniu przez uczniów klas 4-8.
apel2
 

11 listopada

 

 

11 listopada, jak każdego roku, reprezentacja szkoły uczestniczyła we Mszy Św. za Ojczyznę w sarnackim kościele oraz oddała hołd poległym za Ojczyznę, składając kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
 
11list1
 
11list2
Zdjęcia dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Sarnakach