Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Kolejna odsłona serii "Wielcy Polacy..."

Wielcy Polacy Jadwiga A

Lutowym bohaterem zajęć z wychowawcą z cyklu "Wielcy Polacy - Wielcy My" w klasie Va była Jadwiga Andegaweńska. Zanim uczniowie na lekcji poznali jej historię, mieli za zadanie w domu na serwisie YouTube wysłuchać kilkunastominutowej opowieści o tym niezwykłym królu Polski. Potem, już w szkole, rozmawiali z wychowawcą na jej temat. Dowiedzieli się, z czego zasłynęła owa monarchini i czym sobie zasłużyła na miano jednej z najbardziej znanych i lubianych władczyń. Następnie korzystając z informacji umieszczonych na tablicy rozwiązywali zadania metodą stacji zadaniowych. Grupa, która poprawnie wybrała wszystkie odpowiedzi otrzymywała rozsypankę do ułożenia- portret Jadwigi. Kolejny raz uczniowie zaprezentowali wzorowe zaangażowanie w pracę na lekcji. Owoce ich pracy, jak i zdjęcia, można jak zawsze podziwiać na holu przy jadalni.

/info M. Koszuk/

ZDJĘCIA

Opłata za obiady w marcu

Obiady III

Rekrutacja na rok 2020/2021

 

ogłoszenie o rekrutacji

Wniosek w zakładce DOKUMENTY/ rok szk.20/21

 

 

Wizyta Photona w zerówce

 

photon3

Podczas wczorajszych zajęć z p. Magdaleną Koszuk, dzieci z oddziału "0" miały okazję poznać robota Photona. Najpierw wysłuchały opowieści skąd robot przybył na Ziemię, a następnie uczyły go poruszać się po naszej planecie. Dzięki dzieciom robot przywitał się z każdym z nich świecąc oczkami i czułkami na wybrany kolor oraz wydając zabawny dźwięk. Było bardzo wesoło! Potem dzieci sterowały robotem na macie tak, aby przejechał przez wszystkie symbole wylosowanej wcześniej emocji. Wszystkie dzieci poradziły sobie wyśmienicie! W nagrodę dostały rysunek Photona i mogły go pokolorować według własnego pomysłu.

photon2

photon1

ZDJĘCIA

Jak wyglądał tajemniczy ogród?

 

 

DSC 0001

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klas V indywidualnie lub w grupach wykonali makiety tajemniczego ogrodu. Praca ta była podsumowaniem lektury „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett, z którą pracowaliśmy na lekcjach języka polskiego. Jak widać na zdjęciach, prace uczniów są pomysłowe, staranne i zdradzają prawdziwe talenty artystyczne wykonawców. Wystawa makiet znajduje się na holu szkolnym obok sali nr 1. Poniżej zamieszczamy zdjęcia prac wraz z ich autorami.

DSC 0014

DSC 0015

DSC 0030

ZDJĘCIA

Zaproszenie

konferencja edukacyjna

Remontów ciąg dalszy

 

 

Dzięki zaangażowaniu i wkładowi pracy RODZICÓW i WYCHOWAWCZYNI, uczniowie klasy VIa wrócą po feriach do jasnej, odmalowanej sali nr 12.

DZIĘKUJEMY PAŃSTWU za chęci, życzliwość, poświęcony czas i włożony wysiłek 

Zapowiedź konferencji naukowej

rocznik zapowiedź

22 marca 2020 r. będzie nam miło gościć w progach szkoły miłośników naszej lokalnej historii.

Po raz trzeci współorganizujemy z Gminną Biblioteką Publiczną, przy wsparciu Nadleśnictwa Sarnaki i Towarzystwa Miłośników Ziemi Sarnackiej konferencję naukową oraz wydanie "Rocznika Ziemi Sarnackiej".

Remonty remonty...

 

 

Gdy uczniowie odpoczywają od szkoły, pan Marian i pan Wojciech nie próżnują. Trwają prace remontowe w łazienkach na 2 piętrze.

 

remont1

remont2

Turniej tenisa stołowego

DSC 0111

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w naszej hali sportowej wyjątkowych zawodników. Już po raz trzeci zaprzyjaźniony z nami Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach zorganizował Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. Nasi uczniowie i absolwenci, członkowie KSM, pod opieką ks. Piotra Pędzicha, pomagali w sędziowaniu rozgrywek.

DSC 0125

DSC 0126

DSC 0127

ZDJĘCIA

Zabawa choinkowa

DSC 0053

Dziś dzień, na który chyba wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali. Po pierwsze, dzisiejsza sobota rozpoczęła dwutygodniowy "urlop" od szkoły i prac domowych  Po drugie, dziś część uczniów wzięła udział w szkolnym balu karnawałowym, zwanym choinką. Kto nie był - niech żałuje!!! 

IMG 20200208 095455616

IMG 20200208 114944168

DSC 0081

ZDJĘCIA