Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Przed majowymi świętami...

 

 

Nasi najmłodsi uczniowie z zerówki z okazji nadchodzących majowych świąt uczyli się o Polsce. Śpiewali, recytowali oraz wykonali książkę, która składa się z kartek z pojedynczymi literami, ale... litery są napisane alfabetem Braille'a i tworzą wyraz POLSKA.

 

ks

Zielony Rekord Polski 2021

 

 

Zerówkowicze przyłączyli się do akcji bicia Zielonego Rekordu Polski 2021 organizowanego przez Dotlenieni.org i zasadzili dwie piwonie, które upiększą teren szkoły. #ZielonyRekordPolski2021

przed sadz

prz sadz

 

Plany na maj

 

 

Od 4 maja nauka stacjonarna dla klas 1-3, od 15 maja hybrydowo będą uczyć się starsi z klas 4-8, a od 29 maja wszyscy uczniowie i nauczyciele wrócą do szkoły. Panie dyrektorki już pracują nad dostosowaniem planów lekcji (po raz kolejny), ale cieszą się na myśl o powrocie uczniów...

dyr

 

Światowy Dzień Książki

 

 

Światowy Dzień Książki nasi zerówkowicze uczcili wspólnym czytaniem w szkolnej bibliotece - oczywiście czytaniem książek o Koziołku Matołku!

koz

kozi

 

Dzień Ziemi 2021

 

 

22 kwietnia nasza planeta miała swoje święto - Dzień Ziemi. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie w szkole zrealizowali pierwsze z cyklu zajęć edukacyjnych w ramach projektu "Ogród możliwości".

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

1

3

2

5

 

 

Konkurs Kangur Matematyczny

 

 

Dziś o 9.00 wystartował Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Podobnie jak wielu miłośników logicznego myślenia na całym świecie, nasi uczniowie także zmierzyli się z zadaniami matematycznymi. Cześć uczniów zdecydowała się pisać w szkole, a część w formie on-line. Wszystkim życzymy powodzenia.

kang

 

 

"BOOKLOVE, czyli książki łączą ludzi" - podsumowanie

 
Zakończyliśmy realizację projektu "BookLove, czyli książki łączą ludzi". Udało nam się wykonać zaplanowane zadania. Dziś, zgodnie z harmonogramem konkursu, zamieściliśmy podsumowanie naszych działań, a tym samym bierzemy udział w kolejnym etapie konkursu.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielon, którzy aktywnie z nami współdziałali - głosowali na nasz projekt, wykonywali zadania, przesyłali zdjęcia itd.
bookl

Zajęcia projektowe - podsumowanie

 
 
Podsumowanie projektu "Ciekawość nie istnieje bez przyczyny, czyli Mali Badacze w świetlicy", który realizowała grupa pierwszoklasistów z panią Bożeną Czuż.
 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 
 
cm
 
W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przedstawiciele szkoły, społeczeństwa i samorządu uczcili pamięć ofiar tej zbrodni. Kwiaty oraz znicze przy krzyżu na starym cmentarzu złożyli: wicedyrektor szkoły Justyna Janik, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Sarnackiej Agata Wasilewska i wójt gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz. Obostrzenia związane z pandemią nie pozwoliły na udział większej liczby osób.
 
Obchodzony 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został uchwalony przez Sejm RP 14 listopada 2007 roku. Data nawiązuje do ujawnienia tej zbrodni w czasie II wojny światowej.
 
13 kwietnia 1943 roku Niemcy opublikowali informację o odkryciu w ZSRR masowych grobów ze zwłokami polskich oficerów w lesie katyńskim – stąd nazwa. W kwietniu i maju 1940 roku tysiące polskich jeńców wojennych, przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie zostało zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD strzałem w tył głowy. Ich ciała oprawcy wrzucili do dołów śmierci w Katyniu, Charkowie i Miednoje, a na nich zasadzili las.
 
Dopiero 13 kwietnia 1990 roku Związek Radziecki oficjalnie przyznał się do dokonania tej zbrodni (wtedy do Polski przekazano część dokumentacji – listy przewozowe NKWD i spis jeńców).
17 września 2010 roku, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku, na starym cmentarzu w Sarnakach zasadzono 9 Dębów Pamięci upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej związane z Ziemią Sarnacką poprzez pracę czy związki rodzinne: 3 funkcjonariuszy Policji Państwowej i 6 oficerów Wojska Polskiego. Oddali oni swoje życie za ojczyznę.
 
Młodzież szkolna pamięta o bohaterach.
 
 

Exlibris biblioteki

 
 
 
Mamy nasz wyjątkowy, unikatowy EXLIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W SARNAKACH !!! Exlibris powstał według projektu Zosi Cz. z kl.6b.
 
Wpłynęło kilkadziesiąt prac konkursowych - projektów exlibrisu, stworzonych przez uczniów klas 4-8.
Na szczególne wyróżnienie zasługują też ciekawe prace przygotowane przez: Maję I. z kl. 4, Krystiana K. i Julię K. z kl. 7b.
Wkrótce z projektu exlibrisu powstanie pieczęć, którą oznaczać będziemy nasze szkolne książki.
170736866 3809721315742492 2742784157933860875 n
 

Życzenia

 

 

Blue Illustrated Happy Easter Card