Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Narodowy Spis Powszechny 2021

 

spis

 

Spotkania w bibliotece

 
157961237 243956940787021 155360553006043574 n
 
4 marca uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniach w bibliotece szkolnej, podczas których dowiedzieli się od pani dyrektor Beaty Rosiak o zmianach, które ostatnio zaszły w tym miejscu.
 
W bibliotece przybyło wiele nowych książek, zmienił się także jej wygląd. Uruchomiony został program e-biblio, dzięki któremu uczniowie mają możliwość przeglądania księgozbioru i rezerwowania książek przez internet. Każdy uczeń otrzymał kartę czytelnika oraz zakładkę do książki. Zwycięzcy konkursów na zdjęcie sleeveface, najsympatyczniejsze przebranie za bohatera książki i najładniejszą zakładkę otrzymali dyplomy i nagrody. Na zakończenie każdy czytelnik wyszedł z biblioteki z samodzielnie wybraną książką, którą wypożyczył.
 
W spotkaniu uczestniczyli starsi koledzy i koleżanki - członkowie grypy projektowej "BOOKLOVE", którzy opiekowali się młodszymi kolegami i przeprowadzili wywiady, które pomogą im w podsumowaniu projektu i sporządzeniu sprawozdania.
 
 

Konkurs na plakat

konk plak
 
I jeszcze jedna propozycja dla uczniów klas 4-8 w ramach realizowanego przez nas projektu "BOOKLOVE, czyli książki łączą ludzi".
 
Mieliśmy w planach organizację konkursu plastycznego, ale ze względu na zdalną naukę dostarczenie prac mogłoby być kłopotliwe, więc proponujemy uczniom udział w akcji: "Z mojej biblioteczki. Polecam... "
Zadaniem uczniów jest przygotowanie plakatu, zawierającego:
- tytuł i autora polecanej książki,
- zdjęcie okładki (można pobrać z internetu)
- samodzielnie napisaną krótką recenzję - zachętę do przeczytania książki (ok. 20-30 słów).
Pracę można wykonać w dowolnym programie/aplikacji. Należy zadbać o efektowny wygląd (czcionka, rozmieszczenie, tło).
 
Pracę (plik tekstowy, pdf lub jpg) należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 20 marca.
 
Zabawę zakończy losowanie, więc, by zwiększyć swoje szanse, można polecić maksymalnie 3 książki.
 

Wkrótce fotograf

 
19 marca odbędzie się sesja fotograficzna dla uczniów klas 0-3 oraz ósmoklasistów. Zdjęcia wykonywane będą w sposób bezpieczny, z zachowaniem dystansu, a zdjęcie grupowe klasy ma nową formę, która nie wymaga tworzenia skupiska uczniów.
Szczegóły przekażą wychowawcy klas.
 
 
mawi1
mawi2
 

Najaktywniejsi czytelnicy lutego

 
 
 
Wybierając NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA LUTEGO wzięliśmy pod uwagę aktywność uczniów klas 5-8 w trzech działaniach związanych z realizacją projektu BOOKLOVE: zdjęcie bohatera książki, udział w głosowaniu, interpretacja wiersza w ramach "Walentynkowych wersów".
Gratulacje!!!
 
 
czyt lut
 
 

Automat do napojów :)

 

 

Od 4 marca uczniowie mogą wypić czekoladę lub kawę (tylko zbożową) podczas przerwy. Automat do gorących napojów stoi przy sali nr 6 :)

aut1

aut2

 

 

Zbiórka elektrośmieci zakończona sukcesem

 
 
 
Donosimy, że akcja zbierania elektrośmieci zakończyła się sukcesem!!! 3 lutego, wieczorem, zostały zapakowane na samochód i 3 tony zużytych sprzętów elektronicznych i elektrycznych zniknęły z otoczenia szkoły.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły. Skorzystają na tym uczniowie.
elsm
 
elektrosm
 

2a i 3 dla Antosi

 
 
 
Uczniowie klas 2a i 3 wraz z wychowawczyniami dziękują zerówkowiczom" z SP w Sarnakach za nominację do challenge na rzecz chorej na SMA Antosi Dąbrowskiej.
Uczniowie zatańczyli przepięknie, a teraz przekazują zadanie dalej i nominują klasę IIb i panie: Elę i Iwonkę.
Zasady są proste - przedstawiamy interpretację ulubionej zabawy muzyczno - ruchowej. Każdy kto tańczy, wpłaca przynajmniej 5 zł na konto Antosi https://www.siepomaga.pl/antosia
A Tobie, Antosiu, życzymy duuuużo zdrowia!
 
2i3 tance
 
 
 

Opłata za obiady

 

ob3

 

Mali badacze - świetlica

 

 

W piątek 26 lutego zajęcia świetlicowe grupy projektowej „Ciekawość nie istnieje bez przyczyny” poświęcone były mieszaninom. Mali Badacze poznali rodzaje mieszanin i sposoby ich rozdzielania. Eksperymentując (pod czujnym okiem p. Czuż) dowiedzieli się, jak rozdzielić substancje stałe i ciekłe od siebie, jak dobrać metody rozdzielania w zależności od stanu skupienia czy rozpuszczalności. Poznali także kilka dość trudnych słów, takich jak sączenie, dekantacja, sedymentacja, destylacja czy krystalizacja.

bc

bbc

bbbc

 

 

Dzień Dinozaura

 

Może nie wszyscy wiedzą, ale 26 lutego swoje święto obchodzą prehistoryczne stworzenia - DINOZAUR. Ich miłośnicy znaleźli się również wśród naszych Zerówkowiczów.

0din

0 din