Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Zmiany w bibliotece

mach

Ostatni piątek lutego był ostatnim dniem pracy w naszej szkolnej bibliotece pani Anny Machut. Dyrekcja szkoły, w imieniu uczniów oraz współpracowników, podziękowała pani Ani za lata współpracy, propagowania czytelnictwa wśród kolejnych pokoleń uczniów oraz opieki nad szkolnym księgozbiorem. 

Od poniedziałku biblioteką szkolną i zachęcaniem uczniów do czytania zajmie się p. Jola, znana do tej pory starszym uczniom jako pani do wf lub edukacji dla bezpieczeństwa.

 

Zerówka w banku

 

 

25 lutego uczniowie z naszej zerówki odwiedzili Bank Spółdzielczy w Sarnakach i wpłacili pieniążki zebrane na leczenie Antosi Dąbrowskiej. Dziękujemy Paniom z banku za serdeczne przyjęcie.

bank 0

 

Zwycięskie zakładki do książek

 
 
Konkurs na zakładkę do książki, w którym brali udział uczniowie klas 0-3 został rozstrzygnięty.
Jury miało bardzo trudne zadanie, bo musiało wybrać zwycięskie prace spośród wielu pięknych zakładek.
 
ZWYCIĘZCY:
1. Wiktor B. (kl.0)
2. Marysia Ch.(1a), Zosia R. (1b)
3. Antonina O. (2b), Zosia Sz. (2a), Monika K. (3)
 
WYRÓŻNIENIA:
Ola G., Ewa O. i Milena K. (1b), Michał K. (0), Lena T. i Julia M. (2a).
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Prace wykonane przez uczniów wyeksponujemy na jednej z tablic na korytarzu przy szatni.
 
konk zakl 3
konk zakl 4
konk zakl 2
konk zakl 1
konk zakl 5
 
 

Ognisko na podsumowanie cyklu zajęć

 

 

Zwieńczeniem cyklu Cztery Żywioły były zajęcia przy ognisku. Tańce, harce, pieczenie kiełbasek nad ogniem, a wszystko to w "jeszcze zimowej" scenerii - tym zajmowali się nasi najmłodsi uczniowie w ostatni wtorek, 23 lutego.

154354911 3681134371934521 4831744881412552794 o

154386110 3681134551934503 3934483812250286428 o

 

 

Rekrutacja do klasy 1

ogl

Wniosek w zakładce DOKUMENTY/rok szkolny 20.21/ wniosek do klasy1

 

 

Challenge dla Antosi - zerówka

 
 
Zerówka dziękuje grupom Biedronki i Motylki z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach za nominację do challenge na rzecz chorej na SMA Antosi Dąbrowskiej.
 
Nasze przedszkolaki z panią Basią wykonały dziś spontaniczny taniec przy ognisku, a zadanie przekazują dalej i nominują:
1. Klasę IIa i panią Anię
2. Klasę III i panią Renatę
 
Zasady są proste - przedstawiamy interpretację ulubionej zabawy muzyczno- ruchowej. Każdy, kto tańczy wpłaca przynajmniej 5 zł na konto Antosi https://www.siepomaga.pl/antosia
Spieszmy się, bo czasu jest bardzo mało Życzymy zdrowia dla Antosi.
 
chal 0
 

O wodzie w zerówce

 

Woda to kolejna odsłona cyklu "Cztery Żywioły". Mali Badacze z Zerówki znów w akcji!

woda 0

wod 0

 

Konkurs na EXLIBRIS biblioteki

 
 
Zapraszamy WSZYSTKICH CHĘTNYCH do udziału w konkursie plastycznym na EXLIBRIS naszej biblioteki szkolnej.
 
Zadanie:
Wymyśl znak i zaprojektuj jego atrakcyjny wygląd oraz dobierz odpowiedni napis, opracuj kształt liter.
Zasady konkursu: samodzielne wykonanie pracy w dowolnej technice graficznej (ręcznie lub z wykorzystaniem programu komputerowego), czarno-białej, dowolny kształt, format max A4.
Praca powinna zawierać: napis Ex Libris, nazwę właściciela (np. Biblioteka szkolna w Sarnakach, Biblioteka Szkoły Podstawowej w Sarnakach), symbol/obrazek nawiązujący do funkcji biblioteki (bez herbu Sarnak - ryby i rakiety V2).
Prace należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 28 lutego 2021 r.
Uczniowie klas 4-7 przekazują projekty nauczycielowi plastyki, zgodnie ze wskazówkami.
 
exlib konk
 

Najaktywniejszy czytelnik stycznia

 

Ciągle realizujemy projekt "BOOKLOVE, czyli książki łączą ludzi, zgłoszony do konkursu " Projektanci edukacji". Wśród zadań projektowych zawarliśmy nagradzanie uczniów tytułem NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK MIESIĄCA. Od początku chodziło nam o wyróżnianie uczniów, którzy będą współdziałać z biblioteką, brać udział w proponowanych działaniach i propagować czytanie książek. Ponieważ starsi uczniowie nadal uczą się zdalnie, kontakt z biblioteką mają utrudniony, dlatego wybierając NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA STYCZNIA uwzględniliśmy zaangażowanie uczniów w zaproponowane przez nas trzy działania: akcja "Święta z książką", akcja sleeveface oraz głosowanie na najciekawsze zdjęcie sleeveface.

W ten sposób tytuł NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA STYCZNIA trafia do 15 uczniów :)

czyt sty

 

 

Badacze - świetlica

 

Stale nas otacza, jest niezbędne do życia, ale go nie widzimy- bezbarwne, bezwonne, nie ma smaku... – powietrze. Dowodów na jego istnienie szukali dziś mali Badacze z grupy projektowej „Ciekawość nie istnieje bez przyczyny”. Uczestnicy eksperymentując przekonali się, że powietrze istnieje, poznali jego skład. Dowiedzieli się również o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz szukali rozwiązań jak można im przeciwdziałać.

bcz

 

Jesteśmy laureatem konkursu!!!!

 
 
Z radością informujemy, że nasz projekt OGRÓD MOŻLIWOŚCI znalazł się wśród laureatów XI edycji konkursu Funduszu Naturalnej Energii!
 
 
Dzięki pozyskanym środkom fragment otoczenia naszej szkoły zamieni się wkrótce w wyjątkowy ogród sensoryczny
Cieszymy się, bo konkurencja była ogromna. Jury oceniało aż 221 projektów z 8 województw. Jesteśmy w szóstce nagrodzonych projektów z województwa mazowieckiego.