Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

99 km do NIEPODLEGŁOŚCI

collage1

10 listopdada 2017 r. wszyscy uczniowie szkoły podstawowej włączyli się w akcję zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Celem akcji było wspólne przebiegnięcie 99 kilometrów, by w ten sposób radośnie i na sportowo uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie bardzo chętnie biegali, przygotowali też biało-czerwone elementy strojów i w ten sposób wyrażali patriotyzm. Wspólnie z gimnazjalistami, nauczycielami i pracownikami szkoły przebiegli łącznie 140 km.

Kolejnym elementem świętowania było stworzenie kartoniady - uczniowie, trzymając białe i czerwone kartki, stworzyli dwie dziewiątki. 

99 km do niepodległości 278

 

ZDJĘCIA

 

 

Apel Święto Niepodległości

DSCN8838

Wkrótce Narodowe Święto Niepodległości. Zaczęliśmy obchody już 9 listopada. Na 5. lekcji odbył się apel, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie historyczny kontekst tego święta oraz wspólnie z chórem śpiewali pieśni patriotyczne. Spotkanie (przygotowane przez p. I. Paździor, p. R. Dydycza i p. T. Gosia) rozpoczęliśmy "Mazurkiem Dąbrowskiego", a zakończyliśmy "Rotą".

Pani dyrektor Barbara Michoń podsumowała dzisiejsze spotkanie, podziękowała za wspólne śpiewanie, pochwaliła uczniów, którzy przyszli dziś w stroju galowym (większość) oraz zachęciła do udziału w innych formach wspólnego świętowania: 10 loistopada bieg "99 km do NIEPODLEGŁOŚCI", w sobotę 11.11 Msza św., Biesiada Pieśni Patriotycznej oraz wieczorne odpalanie rac.

Wiktoria Nitychoruk, z-ca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego G, ponowiła prośbę o przygotowanie biało-czerwonych elementów stroju do piątkowego biegu.

DSCN8884

ZDJĘCIA

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego

DSCN8903a

Podczas apelu z okazji Święta NIepodległości dyrektor Barbara Michoń oraz historyk p. Rafał Dydycz (organizator konkursu) wręczyli dyplomy zwycięzcom drugiego etapu Szkolnego Konkursu Historycznego:


Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Golwiej, drugie Jan Rosiak, a trzecie Julian Rudnik - wszyscy zwycięzcy to uczniowie klasy VIb. Gratulujemy!

DSCN8891

 

 

 

Przed Świętem Niepodległości

23423827 248004509063815 1223720421 o

Uczniowie na zajęciach świetlicowych rozmawiali o Narodowym Święcie Niepodległości i wykonali biało-czerwoną gazetkę.

patriot

ZDJĘCIA

 

Masa solna - zajęcia świetlicowe

 

7 listopada 2017 r.

Dziś na świetlicy było... słono. Uczniowie z klas I, III i IV podczas zajęć świetlicowych zagniatali masę solną i wykonywali ozdoby. Serduszka, kwiatki, gwiazdki schną na parapetach, a za jakiś czas będą malowane.

DSC 0180

DSC 0182

ZDJĘCIA 

 

Wyniki 1. etapu konkursu historycznego

 

 

W dniu 3 listopada 2017r. uczniowie klas IV-VII SP i gimnazjaliści pisali test z wiedzy o Niepodległej Polsce. Był to 1. etap szkolnego konkursu historycznego. W jego wyniku do 2.  etapu konkursu zakwalifikowały się następujące osoby:

 

Szkoła Podstawowa:

Golwiej Oliwia                     VI B

Rosiak Jan                           VI B

Rudnik Julian                        VI B

Grzędziński Cezary             VII

Iwaniuk Emil                         VII

Kamińska Iza                       VII

Klimiuk Anna                        VII

Klimiuk Samanta                  VII

Knapiuk Aleksandra             VII

Osiej Gabriela                       VII     

Szałucha Monika                   VII

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w środę o 900

 

Informacja dla rodziców

wyw 13

Spotkania z wychowawcami poprzedzi szkolenie nt. cyberprzemocy, które odbędzie się w stołówce szkolnej o godz. 17.00. Poprowadzi je doświadczony specjalista z zakresu profilaktyki, emerytowany policjant p. Marek Mudant.

Zachęcamy wszystkich rodziców do poświęcenia ok. 30 min. i uczestnictwa w tym spotkaniu, gdyż poruszony zostanie temat bardzo aktualny. Państwa dzieci korzystają z Internetu, telefonów, komputerów. Warto wiedzieć jakie niebezpieczeństwa na nie czyhają, jak uniknąć problemów lub jak je rozpoznać.

 

 

Obiady XI

 

 

XI ob

IIIa i IIIb na cmentarzu

 

 

W piątek, 3 listopada, trzecioklasiści z wychowawczyniami udali się na cmentarz. Początek listopada to dobry czas, by przypomnieć młodym ludziom o szacunku dla zmarłych i o tym, że na sarnackim cmentarzu znajdują się także groby żołnierzy i bohaterów dawnych czasów...

20171103 101506

20171103 101733

ZDJĘCIA

 

 

Robimy gofry :)

 

 

31 października 2017r.

Słodki, przyjemy zapach roznosił się dziś po południu po szkole. Skąd się wydobywał? Ze świetlicy SP, bo na piątej lekcji uczniowie klasy I z panią B. Czuż, a na szóstej drugo- i trzecioklasiści z p. J. Chromiec robili gofry. Współpraca przy odmierzaniu składników i ich mieszaniu, potem wspólne oczekiwanie na czas, gdy gofry będą gotowe sprawiły, że smakowały wyjątkowo. W czasie oczekiwania na upieczone smakołyki dzieci projektowały swoje wymarzone, kolorowe torty.

DSC 0173

23113138 245032642694335 174151294 o

DSC 0181

 

ZDJĘCIE

 

 

Dni wolne od nauki

 

 

 

1 i 2 listopada - dni wolne od zajęć