Obiady w czerwcu
- Szczegóły
- Utworzono: 06-06-19
- Karolina Dydycz
Obiady w maju
- Szczegóły
- Utworzono: 06-05-19
- Karolina Dydycz
24 kwietnia
- Szczegóły
- Utworzono: 23-04-19
- Jolanta Chromiec
W środę pracujemy zgodnie z planem.
Informacja
- Szczegóły
- Utworzono: 04-04-19
- Jolanta Chromiec
Informacje dla uczniów klas III
- Szczegóły
- Utworzono: 03-03-19
- Jolanta Chromiec
Opłata za obiady w kwietniu
- Szczegóły
- Utworzono: 30-03-19
- Karolina Dydycz
Prośba
- Szczegóły
- Utworzono: 31-12-18
- Jolanta Chromiec
Apelujemy do rodziców o kontrolowanie czystości głów dzieci.
Zasady postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w szkole:
1.Wychowawca informuje wszystkich rodziców o stwierdzeniu wszawicy w klasie, z zaleceniem codziennej kontroli czystości głowy dziecka oraz czystości głów domowników. Jeśli w dalszym ciągu problem wszawicy istnieje, to zbiera zgody rodziców na sprawdzenie głowy dziecka przez pielęgniarkę.
2.Dyrektor szkoły zarządza dokonanie przez pielęgniarkę kontroli czystości skóry głowy wszystkich dzieci w grupie, klasie, z zachowaniem zasady intymności (kontrola indywidualna w wydzielonym pomieszczeniu).
3.Pielęgniarka zawiadamia rodziców dzieci, u których stwierdzono wszawicę, o konieczności podjęcia niezwłocznie zabiegów higienicznych skóry głowy. W razie potrzeby instruuje rodziców o sposobie działań, informuje też o konieczności poddania się kuracji wszystkich domowników i monitoruje skuteczność działań, jednocześnie informuje dyrektora szkoły o wynikach kontroli i skali zjawiska.
4.W przypadku, gdy rodzice zgłoszą trudności w przeprowadzeniu kuracji (np. brak środków na zakup preparatu), dyrektor szkoły we współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej, udzielają rodzicom lub opiekunom niezbędnej pomocy.
5.Pielęgniarka po upływie 7 -10 dni kontroluje stan czystości skóry głowy dzieci po przeprowadzonych zabiegach higienicznych przez rodziców.
6.W sytuacji stwierdzenia nieskuteczności zalecanych działań, niewyrażenia zgody na kontrolę głowy dziecka pielęgniarka zawiadamia o tym dyrektora szkoły w celu podjęcia bardziej radykalnych kroków (zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej o konieczności wzmożenia nadzoru nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców dziecka oraz udzielenia potrzebnego wsparcia).
Śniadanie daje moc!!!
- Szczegóły
- Utworzono: 06-11-18
- Jolanta Chromiec
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzień ten ustanowiony został w 2007 roku. Tego dnia w szkołach w całej Polsce realizowany jest program „Śniadanie Daje Moc”.
W naszej szkole akcja ta została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, a uczniowie spożywali przygotowane przez nich śniadanie 6 listopada. Wśród zdrowych przekąsek znalazły się m.in.: kolorowe kanapki, racuchy, naleśniki, placki ziemniaczane, muffinki, gofry, koreczki serowe, tosty, sałatki, owoce, a do popicia kakao.
Akcja poprzedzona była ankietą skierowaną do wszystkich uczniów szkoły. Na pytanie: Czy jesz śniadanie w domu przed wyjściem do szkoły?
-uczniowie klas 1-3 odpowiadali:
65% ZAWSZE 27% CZASAMI 8% NIGDY
- uczniowie klas 4-6 odpowiadali:
67% ZAWSZE 25% CZASAMI 8% NIGDY
- uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum odpowiadali:
49% ZAWSZE 32% CZASAMI 19% NIGDY
Mamy nadzieję, że wszyscy wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę na inne aktywności. Jak widać, jest jeszcze dużo do zrobienia w zakresie zdrowego żywienia najmłodszych i młodzieży. Wierzymy, że program „Śniadanie daje moc” przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.
Urodziny Herberta
- Szczegóły
- Utworzono: 02-11-18
- Jolanta Chromiec
Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta. 29 października obchodziliśmy w naszej szkole 94. urodziny tego niezłomnego Poety. Uczennice z klasy VII b przedstawiły młodszym i starszym kolegom życie i twórczość artysty, a nauczyciele - wybrane wiersze. Można było wysłuchać tekstów w wykonaniu pań: Ireny Paździor, Anety Stefaniuk, Agaty Wasilewskiej, Bożeny Szymańskiej, Jolanty Chromiec i Barbary Michoń. Recytowali również panowie: Rafał Dydycz oraz Tadeusz Goś. Spotkanie wzbogaciła okolicznościowa gazetka o poecie. Publiczność z wielką uwagą słuchała wierszy. Tę nietypową lekcję języka polskiego przygotowały panie: Anna Machut i Dorota Szpura.