Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

Ziggy w Sarnakach - spotkanie z piłkarzem

29.09.2017 40

W piątek 29 września 2017r. w naszej szkole gościliśmy Zygmunta Gordona, pseudonim "Ziggy". Ziggy to 24-letni szkocki piłkarz, ostatnio występował w szkockiej ekstraklasie, w barwach Partick Thistle. Obecnie gra w swoim pierwszym zagranicznym klubie, czyli w Jagiellonii Białystok. Ziggy gra z numerem 2 na pozycji prawego obrońcy.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 3 gimnazjum. Spotkanie prowadzone było w języku angielskim bez możliwości użycia języka polskiego, bo nasz gość, mimo polskich korzeni - jego matka Barbara pochodzi z Krakowa, nie mówi po polsku. Celem spotkania było pokazanie uczniom,  jak w praktyczny sposób można wykorzystać język oraz dlaczego warto uczyć się języków obcych.

29.09.2017 6

Choć nie wszyscy są entuzjastami piłki nożnej i kibicami białostockiego klubu, mimo to uczniowie mieli mnóstwo pytań do naszego gościa, np.: Jak mu się mieszka w Polsce? Jak sobie radzi w codziennym życiu bez znajomości języka polskiego? Jakie są jego hobby, cele i marzenia? Jak wygląda jego typowy dzień? Czy, jako piłkarz musi stosować specjalną dietę?

Na zakończenie spotkania dla najuważniejszych słuchaczy Ziggy przygotował konkurs z gadżetami „Jagi”.

29.09.2017 26

Niestety nie było okazji na pokazanie żadnej sztuczki piłkarskiej, ale nic straconego. Zaprosiliśmy piłkarzy Jagiellonii na lekcję W-F. Nasz gość obiecał, że w miarę możliwości spróbuje spełnić nasza prośbę.

 Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

E. Orzepowska

 

ZDJĘCIA

 

 

 

Newsflash