Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

Projekty

Ocenianie kształtujące

ocenianie ksztaltujace

Od ubiegłego roku szkolnego  nauczyciele uczący w naszej szkole wprowadzają w nauczanie elementy oceniania kształtującego (OK). Obecnie są to klasy IV i V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum.

Ocenianie kształtujące nazywane jest „ocenianiem pomagającym uczyć się”. Wiele badań przeprowadzonych w różnych krajach wskazuje, że jest to bardzo efektywny sposób nauczania. Więcej informacji nt. OK można znaleźć na stronie http://www.ceo.org.pl/pl/ok

Wzór na rozwój

wzor na rozwoj - logo

Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadzi projekt edukacyjny „Wzór na rozwój”. Nasze gimnazjum zakwalifikowało się do grona 30 szkół z całej Polski, które biorą udział w tym projekcie.

 

Celem projektu jest wzmacnianie potencjału nauczycieli do prowadzenia ciekawych dla młodzieży zajęć, które będą kształtować rozumienie współczesnego świata, dzięki uwzględnianiu perspektywy globalnej w nauczaniu przedmiotów ścisłych. Uwzględnianie perspektywy globalnej w toku nauki przedmiotów ścisłych to krok w kierunku świata bardziej sprawiedliwego, gdzie ludzie wiedzą jak wykorzystywać wiedzę by żyć w godnych warunkach i zapewniać sobie bezpieczeństwo żywnościowe, dostęp do energii, czystej wody w obliczu zmieniającego się klimatu.

 

W naszej szkole koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Wróblewska, która będzie wplatała w nauczanie chemii i biologii perspektywę nauki  globalnej. W czasie zajęć dodatkowych koła biologiczno-chemicznego młodzież będzie mogła korzystać z pomocy udostępnionych przez CEO i opracuje własny projekt edukacyjny.

Podkategorie

Newsflash