Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

V edycja Sarnackiej Ligi Halowej

DSCN9986

11 marca 2018 r. w Sarnakach rozegrano finałową rundę V edycji Sarnackiej Ligi Halowej. W imprezie organizowanej przez ULKS Sarnaki, przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów Akcji V2 oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wzięło udział sześć drużyn z terenów gminy Sarnaki.

Zmagania podzielone były na dwie rundy: pierwszą rozegraną 14 stycznia i rewanżową 11 marca. Zmagania rozgrywano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu 10 kolejek wyłoniony został zwycięzca, którym została drużyna GCI Sarnaki, na drugim miejscu, punkt za zwycięzcami ulokowała się drużyna z Hołowczyc. Równie zacięta była walka o trzecie miejsce, które przy równej ilości punktów, lepszym wynikiem meczu bezpośredniego, zdobyła młoda drużyna Huragan Binduga, natomiast czwarte miejsce zajęła drużyna Piżmaków - zeszłoroczni triumfatorzy. Na piątym miejscu uplasowała się drużyna FC PoNalewce, natomiast na szóstym sklasyfikowany został Ta Ma De Team.

Wprawdzie piłka nożna to gra zespołowa, jednak ważną rolę odgrywają poszczególni zawodnicy. Najlepszym strzelcem ligi został Patryk Olewniczak z Hołowczyc, najlepszym bramkarzem Szymon Domański z Hołowczyc, najlepszym młodym zawodnikiem – poniżej 16 roku życia wybrano Michała Kamińskiego z Huraganu Binduga, natomiast najlepszym zawodnikiem całej ligi został Grzegorz Maćkowski ze zwycięskiej drużyny GCI Sarnaki. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i liczymy, że za rok spotkamy się ponownie.

 

Newsflash