Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

"1000 drzew na minutę"

Niedawno przedstawiciel Nadleśnictwa Sarnaki zaproponował nam przyłączenie się do akcji "1000 drzew na minutę". Chętnie przystaliśmy na propozycję i 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IIIb z wychowawczynią pojechali sadzić las w Zabużu.

DSCN1123

Młodzież została miło przyjęta przez pracowników Leśnictwa Zabuże, a od nadleśniczego Nadleśnictwa Sarnaki Andrzeja Wybranowskiego i jego zastępcy młodzież usłyszała o celu akcji oraz o tym, że w lesie ciągle trwa wymiana generacyjna (w miejsce wyciętych drzew, sadzi się nowe).

Trzecioklasiści, zaopatrzeni w rękawice, szpadle i sadzonki sosen wzięli się za sadzenie lasu. Instruktażu udzielili: pracownik Nadleśnictwa Sarnaki Marek Charkiewicz oraz leśniczy Leśnictwa Zabuże Mateusz Burdal i podleśniczy Agnieszka Kiszczak, którzy czuwali też nad prawidłowym wykonaniem zadania przez młodzież.

DSCN1204

Nagrodą za wykonaną pracę było oprowadzenie po Szkółce Leśnej w Zabużu, upominki od pana nadleśniczego oraz smaczne kiełbaski.

DSCN1215

ZDJĘCIA

 

Newsflash