Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

Europejski Dzień Języków 2018

1 października 2018 roku obchodziliśmy w szkole XVII Europejski Dzień Języków. Poprzez tę uroczystość podkreślono znaczenie nauki języków, potrzebę szacunku dla wszystkich języków używanych w Europie, jak również fakt, że nauka języka obcego to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

3 3

W obchodach udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Oddział przedszkolny i klasy I-III przygotowały przepiękne flagi krajów europejskich, które wykorzystano w dekoracji uroczystości. Pozostałe klasy IV-VIII SP i III gimnazjum przygotowały i wykonywały piosenki w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

8 7

11 14

Na koniec uroczystości odbył się quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech i Rosji. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali nagrody. Z całą pewnością można stwierdzić, że uczniowie swoje zadania zaliczyli dziś śpiewająco.

12 4

Spotkanie przygotowały nauczycielki języków obcych: Bożena Czuż, Dorota Czeżyk, Karolina Dydycz, Emilia Orzepowska i Iwona Raczyńska.

ZDJĘCIA

 

Newsflash