Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

Trochę humoru w Teatrze Żydowskim...

DSC 2933

Za nami kolejny wyjazd do warszawskiego teatru w ramach projektu Szkoła Równych Szans. Tym razem byliśmy w Teatrze Żydowskim na przedstawieniu "Pół żartem, pół serio". Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie kabaretowo-muzyczne, które przeniosło ich w czasy przedwojennej Warszawy - w części pierwszej na żydowską ulicę, w części drugiej do wytwornej restauracji. Usłyszeliśmy teksty i utwory muzyczne przedwojennych autorów, m. in. poety Juliana Tuwima. Liczne anegdoty i skecze przypadły do gustu naszym uczniom, szczególną uwagę zwrócili na sypiącego dowcipami pana Szymona Szurmieja - aktora i dyrektora teatru.

Celem projektowych wyjazdów jest oglądanie różnorodnych spektakli, ale także uczenie postawy wzorowego widza teatralnego. Nasi uczniowie świetnie realizują te cele. Dowodem może być uwaga nieznajomej kobiety po ostatnim spektaklu, która pogratulowała tego, że nasza młodzież potrafi godnie i kulturalnie zachować się w teatrze. Cieszy to opiekunów, dumni powinni być rodzice...

DSC 2937
 
DSC 0341

Newsflash