Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

X Biesiada Pieśni Patriotycznej


W poniedziałkowy wieczór, 11 listopada 2013 r., kilkadziesiąt osób zgromadziło się na stołówce szkolnej, by w ten sposób włączyć się w obchody 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jubileuszowa, X Biesiada Pieśni Patriotycznej zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury, Towarzystwo Miłośników Ziemi Sarnackiej i Dyrekcję ZS w Sarnakach.
alt

Spotkanie rozpoczęła wicedyrektor ZS p. Agata Wasilewska. Wójt gminy p. Andrzej Lipka podziękował głównym organizatorkom spotkań - p. Teresie Jakubińskiej i p. Agacie Wasilewskiej. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali kilka wierszy pochodzących z okresu powstania styczniowego, autorstwa Mieczysława Romanowskiego.
alt

Po występach zespołu śpiewaczego "Aura" i zespołu mandolinowego działających przy GOK w Sarnakach, referat na temat Powstania Styczniowego na terenie gminy Sarnaki wygłosił historyk p. Rafał Dydycz.
Ostatnim elementem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, z tradycyjnie odśpiewaną na stojąco "Rotą" na zakończenie.
alt

Zaciekawienie obecnych na spotkaniu wzbudziła wystawka starych zdjęć szkolnych oraz prezentacja fotografii pokazujących kolejne biesiadne spotkania, począwszy od pierwszego w  roku 2004.
alt
Newsflash