Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

Walentynkowe spotkanie z poezją

w

14 lutego obchodzony jest  w wielu krajach Dzień Św. Walentego, czyli Dzień Zakochanych. W tym dniu uczniowie klasy III b i II b z inicjatywy pani Hanny Machut , szkolnego bibliotekarza, oraz polonistki pani Doroty Szpury uczestniczyli w spotkaniu z poezją miłosną.

ww

Każdy trzecioklasista przygotował interpretację wybranego wiersza wybitnego polskiego poety. Można było wysłuchać "Rozmowy lirycznej" i "Wysp szczęśliwych" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, "Niepewności" Adama Mickiewicza, "W malinowym chruśniaku" Bolesława Leśmiana, Kazimierza Przerwy-Tetmajera "Mów do mnie jeszcze" , czy też Marii Pawlikowskiej -Jasnorzewskiej "Kto chce, bym go kochała". Aktorzy, choć z lekką tremą, sprostali zadaniu. Doświadczyli tego, że o miłości można mówić w sposób delikatny i subtelny, w odróżnieniu od zgiełku, jaki promuje współczesny świat. Spotkanie ubarwiły piosenki Czesława Niemena i Ewy Demarczyk oraz utwory kompozytorów romantyzmu.

 

ZDJĘCIA

 

 

Newsflash