Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

XIII Dzień Gimnazjalisty

DSC 0133

Pierwszy dzień wiosny to w naszym gimnazjum Dzień Gimnazjalisty. Tegoroczny, XIII DG, przebiegał pod hasłem "KOCHAM CIĘ POLSKO" i dotyczył tematyki regionalnej, a zorganizowany został przez klasy drugie z wychowawczyniami Małgorzatą Bartoszuk i Bożeną Czuż. Imprezę poprowadziły: Karolina Kamińska z II b i Karolina Sawczuk z II a.

Tego dnia gimnazjaliści prezentowali efekty swej pracy. Salę gimnastyczną zdobiły plakaty przedstawiające osobę zasłużoną dla danego regionu, mapki z oznaczonymi atrakcjami turystycznymi oraz wystawki regionalne, na których prezentowane były przedmioty związane z regionem, potrawy i charakterystyczne stroje.

DSC 0078

 

Najwięcej emocji budzi co roku konkurs scenek, do których uczniowie przygotowują sami scenariusze i scenografie oraz konkurs piosenek, wykonywanych zazwyczaj do znanych melodii, ale z własnymi tekstami i choreografią. 

Scenki prezentowane były zgodnie z wylosowaną wcześniej kolejnością, a dotyczyły życia i tradycji mieszkańców poszczególnych regionów Polski, z uwzględnieniem gwary:

III a - Podlasie

DSC 0175

III b - Warmia i Mazury

DSC 0218

I b - Wielkopolska

DSC 0239

II a - Mazowsze

DSC 0299

II b - Małopolska

DSC 0356

I a - Śląsk

DSC 0428

 

Piosenki TUTAJ

 

Po podsumowaniu punktów przyznanych przez jury za poszczególne zadania okazało się, że I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły otrzymała klasa II b, na podium znalazły się także klasa Ia i klasa IIa, IV miejsce zajęła III a, V  - III b, VI - I b.

DSC 0487

I miejsce

 

DSC 0483

II miejsce

 

DSC 0482

III miejsce

 

DSC 0492

 

Zwycięzcy XIII Dnia Gimnazjalisty !!! 

 

Ogromne podziękowania należą się RODZICOM, którzy czynnie włączyli się w przygotowania: przywozili elementy scenografii i kącików regionalnych, przyrządzali potrawy, umożliwiali spotykanie się młodzieży po lekcjach oraz wspierali swe dzieci w twórczych działaniach!!!

ZDJĘCIA 

 

 

Newsflash