Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

Wystawa fotografii

DSC 0010

 

Mieszkańców Sarnak, miłośników historii zapraszamy do obejrzenia ekspozycji zdjęć żołnierzy oddziału partyzanckiego „Zenona” 34 PP 9 Podlaskiej Dywizji Armii Krajowej, prezentowanej od wtorku (27.05) do środy (4.06) w holu gimnazjum (wejście od ul. Szkolnej). 

Wystawa składa się z kilkudziesięciu zdjęć partyzantów wykonanych na podlaskim szlaku mjr. Zenona. Pochodzą one ze zbiorów prywatnych rodzin partyzantów oraz ze zbiorów m. in. zastępcy dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach Sławomira Kordaczuka, a także mjr. Tadeusza Sobieszczaka „Dudka”, jednego z ostatnich żyjących żołnierzy oddziału „Zenona”.

Pomysłodawcą i autorem wystawy jest p. Waldemar Kosieradzki, pasjonat historii naszego regionu, oraz Marcin Sawicki.

 

DSC 0011

 

Newsflash