Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

"Wolę żyć"

 

Wole-Zyc-

4 czerwca 2014 r. klasa IIa z wychowawczynią udała się do Siedlec. Na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce obejrzeli spektakl Teatru ES "Wolę żyć" na motywach książki Barbary Rosiek "Pamiętnik narkomanki". Dzięki temu co zobaczyli, mogli uświadomić sobie jak wiele zła czyni zażywanie narkotyków i jak wiele można stracić popadając w nałóg. Drugą częścią spektaklu było spotkanie z panem Piotrem, mężczyzną, który wyszedł z nałogu i opowiedział młodym ludziom o własnych doświadczeniach. Odpowiadał też na pytania padające z widowni.

jpg01 231

zdjęcie ze strony www.ckis.siedlce.pl

Wśród młodych aktorów Teatru ES mogliśmy zobaczyć znaną nam twarz - absolwenta naszej szkoły, Dominika Bobryka. 

Mimo że spektakl dotyczył spraw trudnych i każdego zmusił do refleksji, droga powrotna do domu była bardzo wesoła. Umiliła ją grupa śpiewających dziewczyn, które niezniechęcone żartami klasowych maruderów, sprawiły, że sympatyczny pan kierowca nawet nie  pomyślał o włączeniu radia ;)

 

Newsflash