Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

XXI Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Trzech uczniów reprezentowało nasze gimnazjum na etapie rejonowym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia”

Drugi etap konkursu, odbywał się 15.12.15 r., w Siedlcach: Dominik Jędruszuk z kl. III b, uzyskał 44% prawidłowych odpowiedzi (opiekun p. Rafał Dydycz), Piotr Wawrzyniak, kl. III a - 56% odpowiedzi (opiekun p. Bożena Szymańska), Jakub Paździor z kl. III a, uzyskał 80% odpowiedzi, dzięki czemu zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego (opiekun p. Bożena Szymańska) Jakub poradził sobie również dobrze w historycznym konkursie przedmiotowym na etapie rejonowym.

Etap trzeci, wojewódzki „ Od Obertyna do Wiednia” odbędzie się 22 marca 2016 r. w Warszawie.

B. Szymańska

Newsflash