Walentynkowe spotkanie z Poezją
- Szczegóły
- Utworzono: 18-02-11
Walentynki jako Święto Zakochanych na dobre zadomowiły się w Polsce. Stoiska z upominkami pełne są czerwonych pluszowych serduszek, puchatych miśków z serduszkami, kartek ze stosownymi symbolami miłości. Wśród słodyczy można znaleźć walentynkową bombonierkę czy chociażby czerwonego lizaka w kształcie serca. Kwiaciarnie zaopatrują się w czerwone róże, najbardziej pożądane na ten dzień. W gimnazjum w Sarnakach również nie mogło zabraknąć walentynkowych akcentów.
Szkolna poczta to standard. Na każdej przerwie po korytarzach kursują szkolni listonosze – i mają co nosić. Tu tradycja wygrywa z nowoczesnością, kartki z serduszkiem biorą górę nad sms-ami. Wiele roznoszonych kartek bywa anonimowych, bo nie każdy ma odwagę podpisać swoje wyznania czy wyrazy sympatii. Tym niemniej każda taka przesyłka sprawia adresatom mnóstwo radości.
Warto jednak pokusić się czasem o coś wyższych lotów. Tuż przed feriami koło teatralne pracujące pod opieką p. Doroty Szpury we współpracy z chórem szkolnym p. Tadeusza Gosia zaprezentowało „Walentynkowe spotkanie z poezją”. Program trochę na serio, więcej z humorem, przyciągnął uwagę gimnazjalistów. Całości towarzyszyło motto: „Literatura to zasługa nie tylko pióra…” Na duże brawa zasłużył Dominik Bobryk w roli Maryli Wereszczakówny według M. Hemara. Prawdziwie miłą niespodzianką był występ solowy młodego katechety, ks. Łukasza Suszki. Pięknym barytonem, w stylu Mieczysława Foga, wyśpiewał on „Siedem czerwonych róż”, wręczając na koniec kilku paniom rzeczone róże, wcześniej ukryte przemyślnie w kieszeni marynarki.
Na zakończenie godzinnego spotkania zebrani obejrzeli pokaz slajdów „Rewia mody retro”, który przygotowała p. Ewelina Siemieniuk podczas zajęć koła fotograficznego. Zdjęcia czarno-białe i w kolorze sepii ukazywały zaskakujące portrety gimnazjalistów. Najwięcej radości wzbudziły wizerunki chłopców, znanych na co dzień z nie zawsze regulaminowych zachowań. Na fotografiach pochylali się pilnie nad książką, przedzierzgali się w młodzieńców pełnych uroku. Dziewczęta wcielały się w postacie wytwornych dam lub uroczych pensjonarek z dawnych lat. Wystawa zdjęć zdobi jedną ze ścian sarnackiego gimnazjum. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów.
Romeo i Julia
Maryla Wereszczakówna
Obdarowane Panie
Agata Wasilewska