Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Recytujemy dla Niepodległej

Untitled 2

"Recytujemy dla Niepodległej" to tytuł konkursu poezji patriotycznej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 26 października 2018 r. przystąpiło do niego 18 uczniów z klas od pierwszej do trzeciej gimnazjum. Uroczystość rozpoczęliśmy od śpiewu naszego hymnu narodowego.

 

Wyniki konkursu:
w kategorii klas I-III
I miejsce - Agata Lisiecka, kl. III
II miejsce - Olaf Janik, kl. III
III miejsce - Wojciech Bortnowski, kl. II


w kategorii klas IV- VI
I miejsce - Patrycja Jakubiak, kl. Vb

II miejsce - Aleksandra Bartoszuk, kl.Va

III miejsce - Maria Kalinowska, kl.Va
wyróżnienie - Julia Stachowicz, kl.Vb, Gabriela Bartoszuk, kl.Va

w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum
I miejsce - Natalia Daniluk, kl. VII a
II miejsce - Julia Klimiuk, kl. III gimnazjum
III miejsce - Kamila Wawryniuk, kl.VII b
wyróżnienie - Zuzanna Wasiluk, kl. VIIa, Oliwia Golwiej, kl. VIIb

Uroczyste rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się podczas szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada.
D. Szpura
 
 
 

VIb na lekcji przyrody

 

 

Lekcja przyrody. Klasa VIb uczy się o ptakach.

przyrod

 

Urodziny lalek w zerówce

DSCN0140

13 października, podczas zajęć językowych z panią Iwoną nasze przedszkolaki świętowały urodziny lalek i pluszaków. By poczuć się jak na prawdziwej imprezie urodzinowej, dzieci założyły papierowe czapeczki. Nie zabrakło również innych urodzinowych elementów - był torcik – muffinka ze świeczką, balony, gwizdki i trąbki. Główną atrakcją był prezent, który dzieci wspólnie rozpakowywały. Podczas przyjęcia poznały angielskie słówka, nauczyły się śpiewać razem ze Świnką Peppą i innymi znanymi im postaciami piosenkę „Happy Birthday” oraz bawiły się i tańczyły przy muzyce. Urodzinowe rekwizyty, aktywny udział i przeżywanie wydarzenia - to sposób na zainteresowanie małych uczniów nauką języka angielskiego.

DSCN0149

 

ZDJĘCIA

 

 

Lektura w pudełku - kl. IVab

Czwartoklasiści przygotowali i zaprezentowali na piątkowej lekcji języka polskiego pudełka zawierające rekwizyty, które skojarzyły im się z lekturą pt. "Akademia pana Kleksa". To tzw. "lektura w pudełku" - zadanie, które pobudza wyobraźnię, ale nie da się go wykonać bez znajomości treści utworu. 

20181019 091045

20181019 104752


Co uczniowie włożyli do pudełek? Były czapki (jak czapka bogdychanów ofiarowana Mateuszowi przez doktora Paj-Chi-Wo), guziki (ten od czapeczki Mateusza lub te, które kolekcjonował Adaś Niezgódka), motyle (ulubione drugie śniadanie Kleksa), klucze ( od bram do bajek), figurki psów (jak Reks z psiego raju), farbki, pędzle, kolorowe szkiełka (używał ich Kleks w swojej kuchni) i wiele, wiele innych drobiazgów, a każdy z dołączoną informacją o związku z treścią utworu.

ZDJĘCIA

 

Młodzieżowa Rada Gminy Sarnaki

 

 

19 października 2018 r. odbyła się pierwsza sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Gminy w Sarnakach. Wśród radnych zasiadają m. in. Aleksandra Knapiuk z kl. VIII, Kornelia Dziwińska (sekretarz) z kl. VIIb oraz Oliwia Golwiej z kl. VIIb. Pozostali członkowie MRG to uczniowie naszego gimnazjum, dwie nasze absolwentki i trzech uczniów SP w Serpelicach. Opiekunem MRG jest nauczyciel historii p. Rafał Dydycz.

44336094 2114393282142828 4010583578457931776 n

 

 

Nasze stypendystki

stypendystki

18 października 2018 r. trzy nasze uczennice: Oliwia Golwiej i Justyna Lisiecka z kl. VIIb oraz Julia Klimiuk z kl. IIIa gim. wraz z rodzicami uczestniczyły w uroczystości wręczenia wyróżnień uczniom z rejonu siedleckiego, którzy uzyskali największą liczbę punktów za osiągnięcia edukacyjne w procesie rekrutacji do projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2018/2019.

Gratulujemy stypendystkom i ich rodzicom!!!!

 

 

Dzień krawata i muszki

kraw

W czwartek 18 października Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszy w naszej szkole Dzień Krawata/Muszki. Zachęcano wszystkich, by tego dnia do codziennego ubioru szkolnego dołączyć kolorowy krawat lub muszkę. A oto najmodniejsze klasy naszej szkoły i procentowe zestawienie uczniów posiadających krawat lub muszkę:


oddział zerowy - 94%
klasa I - 100%
klasa II - 87%
klasa III - 82%
klasa IVA - 63%
klasa IVB - 100%
klasa VA - 65%
klasa VB - 95%
klasa VIA - 21%
klasa VIB - 76%
klasa VIIA - 92%
klasa VIIB - 46%
klasa VIII - 71%

… oraz 16 nauczycieli i pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tej imprezy i udowodnili, że mają poczucie humoru.

 

ZDJĘCIA

 

Dzień Edukacji Narodowej 2018

 

 

15 października 2018 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia obecni i dawni nauczyciele, wójt Gminy Sarnaki, zarząd Rady Rodziców oraz uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej.

Trzecioklasiści przygotowani przez p. Bożenę Romaniuk wyrecytowali wiersze, czwartoklasiści przygotowani przez p. Magdalenę Koszuk zabawnie przenieśli widzów w telewizyjny świat, a całość uzupełnił śpiewem chór pod batutą p. Tadeusza Gosia. 

DSC 0352

DSC 0362

DSC 0369

DSC 0378

Tego dnia nie mogło zabraknąć miłych słów. Najpierw głos zabrała dyrektor Barbara Michoń i wyraziła wdzięczność emerytom i przedstawicielom rodziców za przybycie tego dnia do szkoły oraz wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły. Następnie życzenia do pedagogów i uczniów skierował wójt Andrzej Lipka oraz wyróżnił dyrektor Barbarę Michoń Nagrodą Wójta Gminy Sarnaki, dziękując za zaangażowanie w kierowanie szkołą.

DSC 0345

 

ZDJĘCIA

 

Klasy IV w Serpelicach

 

 

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci czwartoklasistów…

W ostatni piątek, 12 października, obie klasy czwarte naszej szkoły wybrały się na wycieczkę… nie daleką, nie długą. Ale jakże sympatyczną! A wszystko to dzięki rówieśnikom z sąsiedniej szkoły w Serpelicach i ich wychowawczyni, p. Ewie Kuźmie.

Wyjechaliśmy razem z wychowawczyniami – p. Magdaleną Koszuk, p. Karoliną Dydycz oraz p. Anetą Stefaniuk – naszym „orangebusem” do Serpelic, by zwiedzić wystawę „Wspomnień Czar”, dotyczącą historii szkolnictwa. Ekspozycja ta przygotowana została przez społeczność szkolną Serpelic z okazji obchodów 150-lecia istnienia tamtejszej szkoły. Mogliśmy zasiąść w ławce szkolnej sprzed kilkudziesięciu lat, przejrzeć zeszyty uczniów z lat 40. ubiegłego wieku, zobaczyć jak wyglądały przybory szkolne, mundurki, podręczniki, ówczesna ”klawiatura” czyli maszyna do pisania i wiele innych, ciekawych eksponatów.

43759598 393552871181368 9218494345575923712 n 1

Następnie spotkaliśmy się z uczniami tamtejszej klasy czwartej i wspólnie udaliśmy się na wędrówkę do pobliskiego Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów. Tam ojciec Mariusz przybliżył nam historię serpelickiego Kościoła oraz oprowadził nas po terenie wokół klasztoru – poznaliśmy klasztornego „uparciucha” – osła, obejrzeliśmy hodowlę królików oraz różnorodne ptactwo.

44106289 1865863310128312 5161664466240143360 o

Kolejnym punktem było ognisko, gdzie mogliśmy się integrować z nowymi przyjaciółmi. W międzyczasie chłopcy rozegrali międzyszkolny mecz piłki nożnej, który sędziował pan Andrzej Kołodziejczuk. I kolejna niespodzianka – specjalnie z okazji naszej wizyty uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali dla nas słodki poczęstunek. Było pysznie!

43766830 158592691754241 7635921741654523904 n

Niestety, po wszystkich tych atrakcjach nadszedł czas pożegnania i powrotu. Najedzeni, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Sarnak. Liczymy, że nasz kontakt z rówieśnikami z sąsiedniej szkoły na tym spotkaniu się nie skończy i uda nam się jeszcze spędzić miłe chwile razem. Czekamy na Was w Sarnakach!

Bardzo dziękujemy za gościnę, ciepłe przyjęcie i moc atrakcji całej społeczności szkolnej z Serpelic – nowym kolegom i koleżankom tamtejszej klasy IV, ich wychowawczyni p. Ewie Kuźmie, panu Andrzejowi Kołodziejczukowi, pani Małgorzacie Kryńskiej za anegdoty z historii szkolnictwa, również panu Robertowi Hołubowi za ognisko. Wielkie podziękowania kierujemy również w stronę pana Tomka Grzędzińskiego, który zgodził się zabrać nas na wycieczkę, a nawet przywieźć z powrotem do Sarnak :-)

ZDJĘCIA

 

Nie zmarnuj swojego życia!

DSC 0339

1

 

11 października odwiedzili nas RYMcerze [RMC], czyli Bęsiu i DJ Yonas. Spotkanie REWELACYJNE, pełne pozytywnej energii i jasnego, wartościowego przekazu: NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!
Dziękujemy!

DSC 0393

ZDJĘCIA

 

Szkolny Skills Challenge

DSC 0332

Działo się 10 października u nas!!! Szkolnym mistrzem Skills Challenge 2018 został (ponownie) Miłosz Olszewski z VIb. Miejsca na podium zajęli także Zuzanna Stachowicz z VIb i Stanisław Warecki z Vb !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DSC 0319

Mieliśmy dziś przyjemność gościć (już po raz drugi) sportowców z Fundacji MG13, którzy przeprowadzili rozgrzewkę i turniej sprawnościowy Skills Challenge - Mierz Wysoko dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział blisko 80 uczniów, którzy dali z siebie wszystko podczas pokonywania toru i dzielnie kibicowali koleżankom, kolegom oraz pani dyrektor, panu Rafałowi i pani Dorocie.

DSC 0100

DSC 0135

DSC 0200

 

ZDJĘCIA