Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Godzina wychowawcza w klasie V

 

Uniwersytet Dzieci1

Dziś piątoklasiści kierowani przez panią Bożenę Czuż doświadczali, działali i udowodnili, że w drużynie siła. Współpraca i wspólny cel, a przy tym mnóstwo emocji, nie tylko radości.. - to wszystko podczas godziny wychowawczej wg scenariusza ogólnopolskiego projektu "Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?" w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

Uniwersytet Dzieci2

Uniwersytet Dzieci3

Szkolny Skills Challenge 2021

 

Gortat1
 
Nasza szkoła po raz kolejny została zakwalifikowana do udziału w turnieju Szkolny Skills Challenge organizowanym przez Fundację Marcina Gortata MG13 przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
19 października uczniowie klas 4-6 wzięli udział w rozgrzewce i turnieju sprawnościowym, organizowanym przez MG13. Uczniowie musieli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód, którego poszczególnymi elementami były zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianym w szkole oraz ogólna sprawność fizyczna.
Miło jest nam ogłosić, iż naszymi mistrzami Szkolnego Skills Challenge 2021 zostali Lena W. i Wojtek B z klasy 5!!!! Wyzwanie podjęli prawie wszyscy uczniowie klasy 4 i klasy 5, ale to Lena i Wojtek najszybciej pokonali tor sprawnościowy, przygotowany przez organizatora, czyli Fundacja Marcina Gortata MG13.
MG13 dziękujemy za mnóstwo pozytywnych emocji oraz miłe spotkanie.
 
Gortat2
 
Gortat3
 
Gortat4
 

Dzień Edukacji Narodowej '21

 

DEN1

13 października świętowaliśmy z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Goście - wójt Grzegorz Arasymowicz i przewodnicząca Rady Rodziców p. Joanna Androsiuk oraz pracownicy szkoły mieli przyjemność obejrzeć krótkie przedstawienie okolicznościowe w wykonaniu czwartoklasistów oraz chóru szkolnego. Dyrektor Barbara Michoń złożyła wszystkim życzenia oraz wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły.
 
DEN2
 
DEN3
 

Życzenia od Samorządu

 

Życzenia DEN

Wycieczka pierwszaków

 

 

Szaleństwa pierwszoklasistów podczas wycieczki do parku trampolin

wycieczka pierwszaków1

wycieczka pierwszaków2

wycieczka pierwszaków3

Akcja "Kasztany" podsumowana

 

kasztany1

450 kg !!!!!! Tyle kasztanów nazbierali i przynieśli do szkoły nasi uczniowie. To w odpowiedzi na prośbę Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach. Dziś mieliśmy okazję podsumować zbiórkę i zgodnie z zapowiedzią nagrodę - niespodziankę od Dyrektora Szkoły otrzymała klasa 4, która wspólnie uzbierała najwięcej - 106,5 kg kasztanów!!! Dodatkowo nagrodzone zostały też dwie kolejne klasy: 2b (91 kg) oraz 3b (53,5 kg). Otrzymali oni również niespodzianki od przedstawicieli ŚDS!

 

Brawa należą się dla każdego ucznia, który poświęcił chwilę na zbieranie i przyniósł do szkoły kasztany, bo jak się okazuje, znalezienie kasztanowców w okolicy, wcale nie jest takie proste.
 
kasztany2
 
kasztany3
 
kasztany4
 

 

Pamiętamy!

 

tablica nauczycieli

Uczniowie klas 2a i 2b złożyli dziś kwiaty i zapalili znicz pod umieszczoną na budynku naszej szkoły tablicą upamiętniającą poświęcenie uczniów i nauczycieli z okresu II wojny światowej.

Zdrowe drugie śniadanie

 

śniadanie1

W czwartek, 7 października, klasa IIb podsumowała tydzień lekcji o zdrowym odżywianiu własnoręcznym przygotowaniem kanapek. Miało być zdrowo i kolorowo. Chyba było nawet smacznie, bo na koniec zajęć wszystkie kanapki zniknęły w brzuszkach małych kucharzy.

śniadanie2

śniadanie3

Opłata za obiady w październiku

 

 

Prosimy o dokładne wpłaty - nie większe, nie mniejsze. W przypadku, gdy dziecko było wypisywane z obiadów we wrześniu, można skontaktować się z sekretariatem w celu ustalenia kwoty do wpłaty w październiku.

obiady

Akademia bilardowa

 

bilard1

Uczniowie naszej szkoły, dzięki współpracy z ULKS Sarnaki, mogą od czerwca brać udział w Akademii Bilardowej Dzieci i Młodzieży. Jest to program zorganizowany przez Polski Związek Bilarda w ramach programu "Sport Wszystkich Dzieci".
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki w godz. 13.15 - 16.15. Dzięki tym spotkaniom młodzież (pod okiem instruktora p. Rafała Dydycza) poznaje tajniki gry bilardowej i zaraża się tym sportem.
bilard2
 
bilard3
 
 

Lekcja historii w terenie

 

 

historia2

W ostatnią środę, po lekcjach, pani Bożena Szymańska zabrała grupę siódmoklasistów na lekcję historii w terenie. Uczniowie zobaczyli lej po wybuchu V2 w nieodległym od nas lesie Lipowcu oraz znajdujący się w Siemiatyczach cmentarz wojenny żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych w czasie I wojny światowej.

historia1

historia3