Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Fotograf

 

fotograf1

Czytaj więcej: Fotograf

Dzień Postaci z Bajek

 

bajki1

Dziś w szkole spotkać można było Czerwonego Kapturka, Anię z Zielonego Wzgórza, Kota w butach, Harrego Pottera, smoka, Hermionę, czarownice, księżniczki, rycerzy, królów i wiele innych postaci, za które przebrali się uczniowie. I starsi, i młodsi zareagowali na zaproszenie koleżanek z Samorządu Uczniowskiego do wspólnej zabawy z okazji Dnia Postaci z Bajek. Były też słodkości oraz kahoot o tytuł znawcy bajek Disney'a.
 
bajki3
 
bajki2
 
bajki4
 

X Konkurs Niepodległościowy

 

flaga

Nauczyciele historii zapraszają wszystkich chętnych uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie niepodległościowym, który odbędzie się w naszej szkole 18 listopada.
 
Zakres konkursu:
- sprawa polska w czasie I wojny światowej:
- stanowisko mocarstw w sprawie polskiej
- polskie orientacje niepodległościowe
- sytuacja na ziemiach polskich podczas I wojny światowej
- walka zaborców o uzyskania poparcia Polaków
- polskie formacje wojskowe w latach I wojny światowej
- wysiłek zbrojny Polaków
- polskie formacje wojskowe
- wielkie bitwy z udziałem Polaków
- znajomość ikonografii tego okresu
- nasza okolica w czasie I wojny światowej (pomnik POW, Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym)
 
Postacie:
Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Józef Haller, Ignacy Paderewski, Józef Dowbór-Muśnicki, Thomas W. Wilson, Ignacy Daszyński, Tadeusz Kasprzycki
 
Zasługi dla rozwoju kultury polskiej: Jana Matejki, Jerzego i Wojciecha Kossaków, Henryka Sienkiewicza, Heleny Modrzejewskiej, Fryderyka Chopina, Adama Mickiewicza, Marii Skłodowskiej-Curie, Stanisława Wyspiańskiego.

Patriotyczny konkurs recytatorski

 

patriopoezja1

Dziś Ewa, Eliza, Antek z klasy 1b oraz Blanka, Zuzia i Monika z klasy 4 pokazali swe umiejętności podczas szkolnego etapu konkursu recytatorskiego "Patriotyzm w poezji". Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze, ale jury musiało wyłonić wykonawców najciekawszych interpretacji wierszy. I tak Eliza G. i Monika K. reprezentować będą naszą szkołę podczas konkursu recytatorskiego w Kornicy. Gratulujemy!

patriopoezja2

patriopoezja3

Mecz piłki ręcznej na żywo

 

 

9 października grupa naszych uczniów pojechała z nauczycielem wf p. Wojciechem Szymańskim do Białej Podlaskiej, by obserwować grę profesjonalistów i kibicować piłkarzom ręcznym. Na zakończenie uczniowie zebrali autografy, po zwycięstwie drużyny AZS AWF Biała Podlaska z Orlenem Przemyśl.

mecz Biała1

mecz Biała2

Kulturowo na angielskim

 

 

Koniec października to czas gdy podczas lekcji j. angielskiego uczniowie bogacą słownictwo i zapoznają się z tradycją obchodzenia święta Halloween w Wielkiej Brytanii.

Halloween1

Halloween2

Opłata za obiady w listopadzie

 

 

obiady

Lubicie bajki?

 

I jeszcze jedna propozycja Samorządu Uczniowskiego. Aktualnie nieco zmodyfikowana, bo Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada, ale w związku z tym, że wielu uczniów tego dnia do szkoły przyjść nie może, dlatego w bajkowych przebraniach zapraszamy do szkoły w poniedziałek, 8 listopada!!!

bajki plakat

Samorząd Uczniowski ogłasza konkursy

 

 

Tosia, Julia, Patrycja i Ola z samorządu zaczynają działać. Dziewczyny przejęły szkolne konto na Instagramie, które od teraz nazywa się su.szkola.sarnaki i będzie informowało o inicjatywach samorządu. Wkrótce przerwy umilać będzie uczniom muzyka płynąca z głośników na korytarzach. Ogłoszony też został pierwszy konkurs fotograficzny dla uczniów - "Jesień wokół nas". Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i wykonania jesiennego zdjęcia.

konkurs1

konkurs2

Lekcja przyrody w szkółce

 

szkółka1

We wtorek 19 października uczniowie klasy II a, zamiast w szkole, uczyli się w szkółce. Pan leśniczy Bazyl Kondratiuk oprowadził nas po terenie szkółki leśnej w Zabużu i opowiedział jak należy pielęgnować maleńkie sadzonki, aby w przyszłości wyrosły z nich potężne drzewa. Po spacerze zjedliśmy pyszne kiełbaski upieczone na ognisku. Potem wzięliśmy udział w konkursie przyrodniczym i dostaliśmy pamiątkowe medale. Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Sarnaki za przekazaną wiedzę i upominki, paniom - Iwonie i Kasi za przygotowanie posiłku, panu Wójtowi za udostępnienie busa oraz panu Tomkowi - kierowcy. Ta lekcja przyrody bardzo się wszystkim podobała i z chęcią ją jeszcze kiedyś powtórzymy.
/B. Kłykocińska/
szkółka2
 
szkółka3

Praca pierwszoklasistów doceniona

 

 

Dzięki naszym porządnym pierwszoklasistom, którzy dzielnie walczyli ze śmieciami w okolicy, takie podziękowania dostała nasza szkoła oraz poszczególne klasy wraz z wychowawczyniami.

sprzątanie certyfikat