Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Lekcja historii w kinie

 

wyszynski1

Dziś siódmoklasiści z panią od historii Bożeną Szymańską wyruszyli do Siedlec, by w kinie obejrzeć film "Wyszyński zemsta czy przebaczenie". Edukacja historyczna, patriotyczna i integracja - zaliczone.

wyszynski2

Wybory do Szkolnego Samorządu

 

 
wybory4 
5 października 2021 r. okazał się istotną datą wśród społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Tego właśnie dnia odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Sarnakach. Specjalnie powołana Komisja Wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Zgłoszeni kandydaci już tydzień wcześniej rozpoczęli kampanię wyborczą prezentując swoje postulaty na przygotowanych przez siebie plakatach wyborczych. Rozwieszone zostały one w różnych częściach naszej szkoły, tak, by każdy uczeń miał możliwość zapoznania się z programem wyborczym poszczególnych kandydatów.
W związku z tym, bardzo miło jest nam ogłosić, że Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły została Antonina Ch. z kl. 7b. Wspierać ją będą starsze koleżanki – Patrycja J. i Julia S. z kl. 8b oraz Aleksandra B. z kl. 8a, które również uzyskały wysokie wyniki w głosowaniu. Na Opiekuna SU uczniowie wybrali p. Rafała Dydycza. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w realizacji zamierzonych działań.
 
 wybory1
 
wybory2
 
wybory3
 
 
 

Próbna ewakuacja 2021

 

ewakuacja1

Dziś wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły musieli na chwilę opuścić budynek szkoły, tuż po usłyszeniu sygnału alarmowego. A to dlatego, że miała u nas miejsce próbna ewakuacja. W obecności strażaków z PSP Łosice i OSP Sarnaki sprawnie wykonaliśmy ćwiczenie.

ewakuacja2

Aktywna tablica

 

 

Mamy to!

Jesteśmy na liście szkół objętych wsparciem finansowym w ramach rządowego programu "Aktywna tablica" w 2021 r.
Wkrótce w szkole pojawią się dwa interaktywne monitory, które z pewnością spodobają się uczniom.
 
aktywna tablica

Tydzień Językowy 2021

 

EDJ1

Z okazji Europejskiego Dnia Języków (obchodzonego 26 września), nauczyciele języków obcych z naszej szkoły zorganizowali Tydzień Językowy. W klasach II-VI został ogłoszony konkurs plastyczno-językowy. Chętni uczniowie mieli za zadanie przygotować słowniczek obrazkowy w trzech językach. Siódmo- i ósmoklasiści natomiast, mieli tydzień na przyswojenie wybranych idiomów w j. angielskim, niemieckim i rosyjskim. Ostatniego dnia, chętni uczniowie przystąpili do wykonania krótkiego testu online ze znajomości tych zwrotów. Trzeba przyznać, że choć zadanie nie należało do najłatwiejszych, kilku osobom udało się zdobyć maksymalną liczbę punktów. Zwycięzców wyłoniono biorąc pod uwagę czas wykonania testu.
To właśnie wczoraj nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników. Pani Iwona Raczyńska, jako koordynator całego projektu, wręczyła nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom. W konkursie plastycznym, w kategorii klas II-III, pierwsze miejsca zajęły prace Marcysi z kl. 2a oraz Kasi i Zosi z kl. 2b. Na podium znalazła się również Nikola z kl. 3b ze swoim słowniczkiem. Spośród uczniów starszych klas czołowe miejsca zajęli Monika z kl. 4 oraz Maja i Ignacy z kl. 5.
W konkursie na znajomość idiomów w trzech językach, najlepsza i najszybsza okazała się Oliwia z kl. 8a, tuż za nią ex aequo Agata z kl. 7b oraz Marcel z 8a. Na miejscu trzecim uplasowała się Lena z kl. 8b. Oprócz nagrodzonych osób na wyróżnienie zasługują również Gabriela i Ewa z kl. 8a, które tak jak wcześniej wymienieni zdały test bezbłędnie, tyle, że z nieco gorszym czasem.
Wszystkim laureatom i innym uczestnikom obu konkursów serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do próbowania swoich sił w kolejnych konkursach językowych.
 
 EDJ2
 
EDJ3
 
 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

 

tabliczka mnożenia2

1 października, dzięki pani Magdzie Koszuk, w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak co roku Patrole Egzaminacyjne zaopatrzone w losy przepytywały chętnych uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Uzyskany przez zdających imienny certyfikat upoważniał do otrzymania plusa z matematyki. Chętnych nie brakowało. Natomiast w zapowiadanym wcześniej konkursie tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia 2021” zdobyła uczennica klasy VIII a Aleksandra K. z 8a! Wyróżnienie otrzymały: Gabriela B. z 8a, Lena C. z 8b i Aleksandra D. z 8b. Gratulujemy!

tabliczka mnożenia1

tabliczka mnożenia3

 

7b na wycieczce

 

 

7b wycieczka1

Nowy tydzień uczniowie klasy VII B rozpoczęli bardzo przyjemnie. Właśnie dziś wybrali się do Siedlec na seans filmu "Czarny młyn". A podróż była to nie byle jaka bo udali się tam... pociągiem! Atrakcja podwójna, szczególnie dla tych, którzy koleją podróżowali po raz pierwszy. Siódmoklasiści pojechali pod opieką wychowawczyni, p. Karoliny Dydycz oraz p. Anny Dziuban, która zadbała o to, by wesoła ferajna nie pomyliła kierunków świata i szczęśliwie wróciła do domu.

7b wycieczka2

"Polesia mszar"

 

 

 

mszar1 mszar2

Kiedyś autorka debiutanckiego zbioru opowiadań "Polesia mszar" sama chodziła po tych korytarzach... Dziś jej literackie dokonanie stało się inspiracją do rozmów z młodzieżą o spełnianiu marzeń, pasjach...

Pani Elwira Izdebska-Kuchta pochodzi z naszych stron i jest absolewntką sarnackiej podstawówki, podobnie jak jej mąż, pan Adam Kuchta, autor tomików poezji "W śnie jesieni zaplątani", "Pamiętnik z kwiatów" i "Po utraconych ścieżkach".

Autorom gratulujemy, wszystkich zachęcamy do przeczytania opowiadań i wierszy. A może kiedyś przydarzy się okazja do porozmawiania i o szkolnych wspomnieniach, i o pisaniu?

Zbiórka kasztanów

 

kasztany

Z przyjemnością wesprzemy naszych dobrych znajomych z ŚDS w Litewnikach.
Dlatego ogłaszamy wśród naszych uczniów zbiórkę kasztanów. Rozejrzyjcie się, sprawdźcie, czy w waszej okolicy rosną kasztanowce. Jeśli tak, zbierzcie kasztany i dostarczcie je w najbliższym czasie do szkoły. Wszystkie kasztany przekażemy w połowie października do ŚDS w Litewnikach.
 

DZIEŃ CHŁOPAKA '21

 

7A

Jak co roku, 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczynki ze wszystkich klas pamiętały o tym ważnym święcie i przywitały dziś kolegów życzeniami i prezentami.

 

1A

1B

2b

IIIb

IV

V

VI

7B

 

 

Ślubowanie klas pierwszych

 

ślubowanie

Dziś dla uczniów klas pierwszych bardzo ważny dzień. W obecności dyrekcji szkoły oraz pań wychowawczyń, dzieci zaprezentowały się recytując wierszyki i wspólnie śpiewając, potem złożyły uroczyste ślubowanie ucznia. Następnie pani dyrektor Barbara Michoń, używając dużego ołówka, uroczyście pasowała każdego na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bohaterów AKcji V2 w Sarnakach.
Życzymy naszym najmłodszym uczniom samych dobrych dni w szkole, radości i sukcesów.