Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Konkurs Kangur Matematyczny

 

 

Dziś o 9.00 wystartował Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Podobnie jak wielu miłośników logicznego myślenia na całym świecie, nasi uczniowie także zmierzyli się z zadaniami matematycznymi. Cześć uczniów zdecydowała się pisać w szkole, a część w formie on-line. Wszystkim życzymy powodzenia.

kang

 

 

"BOOKLOVE, czyli książki łączą ludzi" - podsumowanie

 
Zakończyliśmy realizację projektu "BookLove, czyli książki łączą ludzi". Udało nam się wykonać zaplanowane zadania. Dziś, zgodnie z harmonogramem konkursu, zamieściliśmy podsumowanie naszych działań, a tym samym bierzemy udział w kolejnym etapie konkursu.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielon, którzy aktywnie z nami współdziałali - głosowali na nasz projekt, wykonywali zadania, przesyłali zdjęcia itd.
bookl

Zajęcia projektowe - podsumowanie

 
 
Podsumowanie projektu "Ciekawość nie istnieje bez przyczyny, czyli Mali Badacze w świetlicy", który realizowała grupa pierwszoklasistów z panią Bożeną Czuż.
 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 
 
cm
 
W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przedstawiciele szkoły, społeczeństwa i samorządu uczcili pamięć ofiar tej zbrodni. Kwiaty oraz znicze przy krzyżu na starym cmentarzu złożyli: wicedyrektor szkoły Justyna Janik, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Sarnackiej Agata Wasilewska i wójt gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz. Obostrzenia związane z pandemią nie pozwoliły na udział większej liczby osób.
 
Obchodzony 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został uchwalony przez Sejm RP 14 listopada 2007 roku. Data nawiązuje do ujawnienia tej zbrodni w czasie II wojny światowej.
 
13 kwietnia 1943 roku Niemcy opublikowali informację o odkryciu w ZSRR masowych grobów ze zwłokami polskich oficerów w lesie katyńskim – stąd nazwa. W kwietniu i maju 1940 roku tysiące polskich jeńców wojennych, przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie zostało zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD strzałem w tył głowy. Ich ciała oprawcy wrzucili do dołów śmierci w Katyniu, Charkowie i Miednoje, a na nich zasadzili las.
 
Dopiero 13 kwietnia 1990 roku Związek Radziecki oficjalnie przyznał się do dokonania tej zbrodni (wtedy do Polski przekazano część dokumentacji – listy przewozowe NKWD i spis jeńców).
17 września 2010 roku, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku, na starym cmentarzu w Sarnakach zasadzono 9 Dębów Pamięci upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej związane z Ziemią Sarnacką poprzez pracę czy związki rodzinne: 3 funkcjonariuszy Policji Państwowej i 6 oficerów Wojska Polskiego. Oddali oni swoje życie za ojczyznę.
 
Młodzież szkolna pamięta o bohaterach.
 
 

Exlibris biblioteki

 
 
 
Mamy nasz wyjątkowy, unikatowy EXLIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W SARNAKACH !!! Exlibris powstał według projektu Zosi Cz. z kl.6b.
 
Wpłynęło kilkadziesiąt prac konkursowych - projektów exlibrisu, stworzonych przez uczniów klas 4-8.
Na szczególne wyróżnienie zasługują też ciekawe prace przygotowane przez: Maję I. z kl. 4, Krystiana K. i Julię K. z kl. 7b.
Wkrótce z projektu exlibrisu powstanie pieczęć, którą oznaczać będziemy nasze szkolne książki.
170736866 3809721315742492 2742784157933860875 n
 

Życzenia

 

 

Blue Illustrated Happy Easter Card

 

 

Narodowy Spis Powszechny 2021

 

spis

 

Spotkania w bibliotece

 
157961237 243956940787021 155360553006043574 n
 
4 marca uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniach w bibliotece szkolnej, podczas których dowiedzieli się od pani dyrektor Beaty Rosiak o zmianach, które ostatnio zaszły w tym miejscu.
 
W bibliotece przybyło wiele nowych książek, zmienił się także jej wygląd. Uruchomiony został program e-biblio, dzięki któremu uczniowie mają możliwość przeglądania księgozbioru i rezerwowania książek przez internet. Każdy uczeń otrzymał kartę czytelnika oraz zakładkę do książki. Zwycięzcy konkursów na zdjęcie sleeveface, najsympatyczniejsze przebranie za bohatera książki i najładniejszą zakładkę otrzymali dyplomy i nagrody. Na zakończenie każdy czytelnik wyszedł z biblioteki z samodzielnie wybraną książką, którą wypożyczył.
 
W spotkaniu uczestniczyli starsi koledzy i koleżanki - członkowie grypy projektowej "BOOKLOVE", którzy opiekowali się młodszymi kolegami i przeprowadzili wywiady, które pomogą im w podsumowaniu projektu i sporządzeniu sprawozdania.
 
 

Konkurs na plakat

konk plak
 
I jeszcze jedna propozycja dla uczniów klas 4-8 w ramach realizowanego przez nas projektu "BOOKLOVE, czyli książki łączą ludzi".
 
Mieliśmy w planach organizację konkursu plastycznego, ale ze względu na zdalną naukę dostarczenie prac mogłoby być kłopotliwe, więc proponujemy uczniom udział w akcji: "Z mojej biblioteczki. Polecam... "
Zadaniem uczniów jest przygotowanie plakatu, zawierającego:
- tytuł i autora polecanej książki,
- zdjęcie okładki (można pobrać z internetu)
- samodzielnie napisaną krótką recenzję - zachętę do przeczytania książki (ok. 20-30 słów).
Pracę można wykonać w dowolnym programie/aplikacji. Należy zadbać o efektowny wygląd (czcionka, rozmieszczenie, tło).
 
Pracę (plik tekstowy, pdf lub jpg) należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 20 marca.
 
Zabawę zakończy losowanie, więc, by zwiększyć swoje szanse, można polecić maksymalnie 3 książki.
 

Wkrótce fotograf

 
19 marca odbędzie się sesja fotograficzna dla uczniów klas 0-3 oraz ósmoklasistów. Zdjęcia wykonywane będą w sposób bezpieczny, z zachowaniem dystansu, a zdjęcie grupowe klasy ma nową formę, która nie wymaga tworzenia skupiska uczniów.
Szczegóły przekażą wychowawcy klas.
 
 
mawi1
mawi2
 

Najaktywniejsi czytelnicy lutego

 
 
 
Wybierając NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA LUTEGO wzięliśmy pod uwagę aktywność uczniów klas 5-8 w trzech działaniach związanych z realizacją projektu BOOKLOVE: zdjęcie bohatera książki, udział w głosowaniu, interpretacja wiersza w ramach "Walentynkowych wersów".
Gratulacje!!!
 
 
czyt lut