Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

O żywiołach w zerówce

 

Zerówkowicze w ostatnim czasie pochłonięci są pracami badawczymi. Zgłębiają tajemnice Czterech Żywiołów. Dzisiaj fotorelacja z żywiołu Ziemi - minerały, halitowe kompozycje, hodowla kryształów, rysowanie węglem.

zyw

zywio

 

 

 

Zakupy :)

 

 

Pani dyrektor Beata była na zakupach :) Pomoce dydaktyczne, elementy wyposażenia i materiały trafią wkrótce do różnych miejsc w szkole, m.in. do biblioteki (grant). Wszystko dla uczniów.

ikea

 

 

Walentynki w zerówce

 
 
"Do zakochania jeden krok..."
Tak nasi Zerówkowicze świętowali Walentynki.
 
0 walen

Walentynkowe wersy

 
 
Kolejnym zadaniem realizowanym przez uczniów z klas 5-8 w ramach projektu "BookLOVE - książki łączą ludzi" było spotkanie z poezją. Z okazji zbiżających się walentynek, uczniowie wyszukiwali wiersze o miłości, nagrywali swoje interpretacje i przesyłali do pań polonistek. Kilka ciekawych interpretacji prezentujemy w poniższym linku.
 
 
walentynkowe
 
 
Liczyliśmy, że być może uda się zorganizować spotkanie poetyckie dla uczniów, podczas którego recytatorzy zaprezentują wiersze na żywo. Nie jest to jeszcze możliwe, więc uczniowie usłyszą wiersze wykonane przez kolegów podczas lekcji on-line.
 
 

Projektanci edukacji - na świetlicy

 

 

Dlaczego nartnik pływa po powierzchni wody, a kropla wody ma kulisty kształt? Odpowiedzi na te pytania szukali podczas zajęć świetlicowych 12 lutego uczestnicy grypy projektowej „Ciekawość nie istnieje bez przyczyny”, badając sekrety napięcia powierzchniowego. Uczestnicy grupy dowiedzieli się czym jest napięcie powierzchniowe, poznali przyczynę jego powstawania i przykłady tego zjawiska w życiu codziennym. Dowiedzieli się na przykład, dlaczego używamy detergentów oraz czemu robimy pranie w ciepłej wodzie. Na koniec zajęć przeprowadzili doświadczenie, w którym przy pomocy mleka, barwników spożywczych i płynu do mycia naczyń, poznali w praktyce pojęcie napięcia powierzchniowego, a także obserwowali zachowywanie się barwników względem siebie oraz ich reakcję na detergent. Efekty zobaczcie sami.

n

nn

 

Konkurs na najsympatyczniejsze przebranie 0-3

 
Wyniki Konkursu na najsympatyczniejsze przebranie za bohatera książki w klasach 0-3:
1. Filip F z kl. 0
2. Hanna K. z kl.3
3. Blanka K. z kl. 1a
 
Gratulujemy Nagrody i dyplomy zostaną przekazane zwycięzcom wkrótce.
Spośród 136 głosujących wyłoniliśmy 3 szczęśliwców, którzy w nagrodę za głosowanie otrzymują kupon na dzień bez pytania: Magda K. z 2a, Wiktoria M. z 8b, i Gabriel G. z kl. 3.
 
b
 
bb
bbb
bbbb
 
 
 

Konkurs na najciekawsze zdjęcie bohatera książki 4-8

 
 
 
 
Wyniki Konkursu na najciekawsze zdjęcie bohatera książki w kl. 4-8:
1. Julia S. z 7b
2. Zuzanna S. z 8b
3. Gabriela B. z 7a
 

Gratulujemy zwyciężczyniom. Wybór nie był łatwy, bo wyjątkowych zdjęć było wiele.

Nagrody i dyplomy przekażemy po powrocie uczniów starszych klas do szkoły.
Wśród głosujących wylosowaliśmy nagrody za udział w głosowaniu - Kupony na dzień bez pytania. Szczęście mieli: Maria Ch. z 1a, Jakub K. z kl. 3 i Agnieszka B. z 7b.
 
1db
3db
4db
2db
 
 
 

Konkurs SLEEVEFACE - zwycięzcy

 
 
Konkurs SLEEVEFACE rozstrzygnięty!
 
W kategorii UCZNIOWIE zwycięzcami są:
1. Szymon Ś. z 7b
2. Wiktoria M. z 8b
3. Wiktoria K. z 7a
 
Tuż za podium znalazły się zdjęcia Dawida L. z 7a i Patrycji Z. z 7b.
 
Dyplomy i nagrody przekazane zostaną zwycięzcom podczas spotkania w bibliotece, które planujemy przeprowadzić po powrocie starszych uczniów do szkoły.
 
W kategorii DOROŚLI (na zdjęciu lub autorzy zdjęć młodszych dzieci):
1. Magdalena Stefańska
2. Jolanta Chromiec
3. Karolina Dydycz
 
Zgodnie z zapowiedzią, spośród głosujących, przewodniczący SU - Piotr z 8b wylosował trzy osoby, które stają się szczęśliwymi posiadaczami kuponów na dzień bez pytania. Mogą je wykorzystać po powrocie do szkoły. Są to: Amelia Ch. z8a, Wiktoria K. z 7a oraz Kinga J. z 8a.
 
Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie fotograficznej oraz w głosowaniu.
 
 
148506
 
149
 
1491454
 
14931653
 
14
 
148771
 
 
 
 
 

Serduszka na świetlicy

 
 
 
Love is in the air...
Uczniowie klasy 1a podczas zajęć świetlicowych już dziś szykowali się do Walentynek.
 
love
 
 

DBI

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony był 9 lutego. Jednak w naszej szkole jest przedłużony na kolejne dni. Dzieci uczęszczające na świetlicę obchodziły go bawiąc się. Dziś efekty pracy dzieci ze świetlicy. W kolejnych dniach pojawią się efekty obchodów DBI na lekcjach informatyki. J.Kołaczkowska

dbi jk

 

 

1% dla dzieci

 

 

Trwa czas rozliczeń podatkowych za 2020 rok. Jeśli ktoś się zastanawia komu przekazać swój 1%, to może to zrobić dla naszych uczniów: Gabrysi i Filipa, Jakuba lub synka naszej byłej nauczycielki - Kostka.

gf

jak

kos