Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

KOSTEKchallenge startuje


2
Kostek to ośmioletni mieszkaniec gminy Sarnaki. Cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu oraz niedobory odpornośc i potrzebuje kosztownego leczenia. Niedługo zostanie uczniem naszej szkoły, podobnie jak wcześniej jego rodzeństwo i rodzice. Z sarnacką szkołą zawodowo związane były babcia i mama Kostka…
 
Chcemy pomóc Kostkowi i rozpoczynamy charytatywny łańcuszek KOSTEKchallenge (zainspirowani akcją Gaszyn Challenge), by wesprzeć rodziców Kostka Daniluka w zbieraniu środków na leczenie chłopca kosztowną terapią immunoglobulin.
 
Kostek ma 8 lat, dlatego akcja KOSTEKchallenge polega na wykonaniu przez nominowanych 8 pompek lub 8 przysiadów lub min. 8 sekund wesołego tańca. Wyczyn należy nagrać, opublikować i oznaczyć #KOSTEKchallenge w ciągu 4 dni od nominacji. Każdy uczestnik zabawy wpłaca 5 zł (lub wielokrotność 5 zł) na rzecz Kostka oraz nominuje 3 kolejne osoby, grupy lub instytucje.
 
Wpłaty na konto 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Fundacja „Serca dla Maluszka” Tytułem: Konstanty Daniluk
lub
zrzutka na leczenie Konstantego Daniluka https://zrzutka.pl/7xuwa2
 
Podjęliśmy wyzwanie jako pierwsi i nominujemy do KOSTEKchallenge:
- wójta gminy Sarnaki Grzegorza Arasymowicza i pracowników Urzędu Gminy
- drużynę OSP KSRG Sarnaki
- oddział przedszkolny w SP w Sarnakach
- klasę 6b SP w Sarnakach
 
Zapraszamy do podjęcia wyzwania, wspólnej zabawy i pomocy Kostkowi! Razem możemy więcej!!!
 

Obiady

 

 

ob maj

 

Z wizytą u sarnackich strażaków

 

 

4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Nic więc dziwnego, że celem dzisiejszego spaceru naszych zerówkowiczów była remiza strażacka w Sarnakach. Na miejscu grupa została serdecznie powitana przez zastęp strażaków: pana Henryka, panią Beatę, pana Jacka oraz pana Karola. Cóż to była za lekcja! Dzieci dowiedziały się, na czym dokładnie polega praca strażaka, do jakich akcji są kierowani. Poznały zasady postępowania w przypadku pożaru oraz jak sprawnie zgłosić nagłe zdarzenie dzwoniąc pod numer alarmowy. Dzieci skorzystały z możliwości przymierzenia nowych strojów strażaków, kapoków i kasków oraz poznały instrukcję obsługi defibrylatora. Miały okazję zobaczyć z bliska łódź ratunkową, przekonały się, że wóz strażacki, oprócz zbiornika z wodą, wyposażony jest jeszcze w wiele innych rzeczy, niezbędnych do ratowania ludzkiego życia i mienia. Na koniec otrzymały słodką przekąskę. Z tak przeszkoloną ekipą w szkole nic nam już nie będzie straszne!

Serdecznie dziękujemy druhom, którzy tak gościnnie przyjęli dziś naszych uczniów, przeprowadzili lekcję na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania w nagłym przypadku. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę pani Beaty i pana Jacka, którzy cierpliwie tłumaczyli, prezentowali i wyjaśniali dzieciom, czym zajmują się na co dzień. A z okazji dzisiejszego święta życzymy całemu zastępowi samych pomyślnie zakończonych akcji oraz „tyle samo powrotów, co wyjazdów”.

3 maja w Sarnakach

 
 
Dyrektor Beata Rosiak oraz poczet sztandarowy szkoły, wspólnie z wójtem Grzegorzem Arasymowiczem, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Sarnackiej Agatą Wasilewską, przewodniczącą Rady Gminy Justyną Filipiuk, przedstawicielami radnych oraz mieszkańców Sarnak uczestniczyli w obchodach 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 
Uroczystość rozpoczęła się mszą za Ojczyznę. Ks. Proboszcz jak co roku serdecznie powitał poczet sztandarowy szkoły. Podziękował nauczycielom godnie reprezentującym społeczność szkolną. Wygłosił też budujące kazanie o problemach współczesnego świata, będące inspiracją dla rodziców i wychowawców. Docenił w nim wkład szkoły w wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży.
 
Po mszy złożone zostały kwiaty i zapalone znicze w dwóch miejscach pamięci - przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz przed pomnikiem poświęconym Bohaterom AK w operacji V2.
 
a
 
aa
 
aaa
 
 
 

Narodowe Święto 3 Maja

 

Dziś przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji. Z tej okazji nasi uczniowie klas 1-3 razem odśpiewali hymn. Świętujemy.

 https://youtu.be/VTAd9YRaRUg

182568192 313577396787400 5902534936100014073 n

 

 

Dzień Flagi RP 2021

 

 

Nasza szkolna uczniowsko-nauczycielska flaga z okazji Dnia Flagi.

 

flagaa

Przed majowymi świętami...

 

 

Nasi najmłodsi uczniowie z zerówki z okazji nadchodzących majowych świąt uczyli się o Polsce. Śpiewali, recytowali oraz wykonali książkę, która składa się z kartek z pojedynczymi literami, ale... litery są napisane alfabetem Braille'a i tworzą wyraz POLSKA.

 

ks

Zielony Rekord Polski 2021

 

 

Zerówkowicze przyłączyli się do akcji bicia Zielonego Rekordu Polski 2021 organizowanego przez Dotlenieni.org i zasadzili dwie piwonie, które upiększą teren szkoły. #ZielonyRekordPolski2021

przed sadz

prz sadz

 

Plany na maj

 

 

Od 4 maja nauka stacjonarna dla klas 1-3, od 15 maja hybrydowo będą uczyć się starsi z klas 4-8, a od 29 maja wszyscy uczniowie i nauczyciele wrócą do szkoły. Panie dyrektorki już pracują nad dostosowaniem planów lekcji (po raz kolejny), ale cieszą się na myśl o powrocie uczniów...

dyr

 

Światowy Dzień Książki

 

 

Światowy Dzień Książki nasi zerówkowicze uczcili wspólnym czytaniem w szkolnej bibliotece - oczywiście czytaniem książek o Koziołku Matołku!

koz

kozi

 

Dzień Ziemi 2021

 

 

22 kwietnia nasza planeta miała swoje święto - Dzień Ziemi. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie w szkole zrealizowali pierwsze z cyklu zajęć edukacyjnych w ramach projektu "Ogród możliwości".

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

1

3

2

5