Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Dzień Bezpiecznego Internetu

 
 
9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W ubiegłym tygodniu młodsi uczniowie naszej szkoły na lekcji informatyki rozmawiali o sieci internetowej i bezpiecznym korzystaniu z niej. W tym tygodniu debatowali nad pozytywnymi i negatywnymi stronami korzystania z Internetu. Przy okazji uczyli się programować robota Photona. Aż szkoda, że taka lekcja trwa tylko 45 minut. /M. Koszuk/
 

W zerówce o żywiołach c.d.

 

Dziś Zerówkowicze badali właściwości kolejnego "bohatera" cyklu Cztery Żywioły - Powietrza. "Zerówkowicz już wie, proszę mamusi, iż to nieprawda, że powietrze nic robić nie musi."

zer pow

zer powie

 

 

O kotach na świetlicy

 

O Dniu Kota nie zapomniała również grupa świetlicowa podczas wczorajszych zajęć z p. Czuż.

Miauuuuuu

sw kot

kot swie

 

O wielkich Polakach w 6a

 

 

Klasa VI a, mimo nauki zdalnej w dalszym ciągu realizuje na zajęciach z wychowawcą program „Wielcy Polacy - Wielcy My”. W listopadzie uczniowie poznali sylwetkę Stefana Żeromskiego, a w lutym Jana Matejki. Dowiedzieli się, że Żeromski w swoich dziełach poruszał często problematykę społeczną, a w latach 1889-1890 przebywał w Łysowie, Niemojkach oraz Patkowie Ruskim. Jan Matejko tworzył obrazy ukazujące sukcesy militarne i polityczne Polski, by w dobie powszechnego zwątpienia podtrzymać w rodakach wiarę w odzyskanie niepodległości. Uczniowie oglądali też wizualizację najsłynniejszego obrazu Matejki w 3D. /M. Koszuk/

mat

zer

 

zdjęcia

 

 

 

Dzień Kota

 
 
Dzień Kota w SP w Sarnakach
17 lutego był Dzień Kota. Uczniowie pokazali sobie wzajemnie swoje koty. Powstała sympatyczna wirtualna ścianka z kocimi zdjęciami. A koty są częstymi gośćmi podczas lekcji on-line.
 
1
2
 
 

O żywiołach w zerówce

 

Zerówkowicze w ostatnim czasie pochłonięci są pracami badawczymi. Zgłębiają tajemnice Czterech Żywiołów. Dzisiaj fotorelacja z żywiołu Ziemi - minerały, halitowe kompozycje, hodowla kryształów, rysowanie węglem.

zyw

zywio

 

 

 

Zakupy :)

 

 

Pani dyrektor Beata była na zakupach :) Pomoce dydaktyczne, elementy wyposażenia i materiały trafią wkrótce do różnych miejsc w szkole, m.in. do biblioteki (grant). Wszystko dla uczniów.

ikea

 

 

Walentynki w zerówce

 
 
"Do zakochania jeden krok..."
Tak nasi Zerówkowicze świętowali Walentynki.
 
0 walen

Walentynkowe wersy

 
 
Kolejnym zadaniem realizowanym przez uczniów z klas 5-8 w ramach projektu "BookLOVE - książki łączą ludzi" było spotkanie z poezją. Z okazji zbiżających się walentynek, uczniowie wyszukiwali wiersze o miłości, nagrywali swoje interpretacje i przesyłali do pań polonistek. Kilka ciekawych interpretacji prezentujemy w poniższym linku.
 
 
walentynkowe
 
 
Liczyliśmy, że być może uda się zorganizować spotkanie poetyckie dla uczniów, podczas którego recytatorzy zaprezentują wiersze na żywo. Nie jest to jeszcze możliwe, więc uczniowie usłyszą wiersze wykonane przez kolegów podczas lekcji on-line.
 
 

Projektanci edukacji - na świetlicy

 

 

Dlaczego nartnik pływa po powierzchni wody, a kropla wody ma kulisty kształt? Odpowiedzi na te pytania szukali podczas zajęć świetlicowych 12 lutego uczestnicy grypy projektowej „Ciekawość nie istnieje bez przyczyny”, badając sekrety napięcia powierzchniowego. Uczestnicy grupy dowiedzieli się czym jest napięcie powierzchniowe, poznali przyczynę jego powstawania i przykłady tego zjawiska w życiu codziennym. Dowiedzieli się na przykład, dlaczego używamy detergentów oraz czemu robimy pranie w ciepłej wodzie. Na koniec zajęć przeprowadzili doświadczenie, w którym przy pomocy mleka, barwników spożywczych i płynu do mycia naczyń, poznali w praktyce pojęcie napięcia powierzchniowego, a także obserwowali zachowywanie się barwników względem siebie oraz ich reakcję na detergent. Efekty zobaczcie sami.

n

nn

 

Konkurs na najsympatyczniejsze przebranie 0-3

 
Wyniki Konkursu na najsympatyczniejsze przebranie za bohatera książki w klasach 0-3:
1. Filip F z kl. 0
2. Hanna K. z kl.3
3. Blanka K. z kl. 1a
 
Gratulujemy Nagrody i dyplomy zostaną przekazane zwycięzcom wkrótce.
Spośród 136 głosujących wyłoniliśmy 3 szczęśliwców, którzy w nagrodę za głosowanie otrzymują kupon na dzień bez pytania: Magda K. z 2a, Wiktoria M. z 8b, i Gabriel G. z kl. 3.
 
b
 
bb
bbb
bbbb