Strona główna
Czwartoklasiści listy piszą...
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 27-11-21
- Karolina Dydycz
Czwartoklasiści szlifują umiejętność pisania listów, korespondując z nowymi znajomymi - czwartoklasistami ze szkoły w Opolu. Ogromną radość sprawiły pierwsze otrzymane listy. W ostatni piątek odpowiedzi wysłaliśmy do nowych kolegów.
Wyniki konkursu Bóbr 2021
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 27-11-21
- Karolina Dydycz
W dniach 15-18.11.2021 r. w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr wystartowali uczniowie SP w Sarnakach. Najwyższe wyniki w szkole uzyskali uczniowie klasy 7b: Piotr B., Antonina C. oraz Anna D., podopieczni p. Beaty Rosiak. Gratulujemy mistrzom programowania i logicznego myślenia.
Wycieczka czwarto- i piątoklasistów
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 26-11-21
- Karolina Dydycz
,,Nie samą nauką żyje człowiek", dlatego 25 listopada 2021 r., uczniowie klas 4 i 5 wraz z wychowawczyniami - Jolantą Kołaczkowską, Bożeną Czuż oraz Magdaleną Karwacką odwiedzili stolicę Polski. Program wycieczki był bardzo bogaty m.in. pobyt w Polskim Związku Niewidomych i udział w warsztatach edukacyjnych "Laboratorium Ciemności", pobyt w Centrum Nauki Kopernik, Planetarium i film "Klimat - gorący temat". Nad sprawnym przebiegiem całej wycieczki czuwał pilot - niezastąpiony w tej roli Pan Adam Jurzyk, który opowiadał interesujące historie i zapoznawał nas z ciekawymi miejscami w stolicy. Przedstawiciel Związku Niewidomych podarował Bibliotece Szkolnej – książki dot. Alfabetu Braille’a.
/J. Kołaczkowska/
Najazd siódmoklasistów na stolicę
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 23-11-21
- Karolina Dydycz
Grupa siódmoklasistów uczestniczyła dziś w wyjeździe do Warszawy. Zwiedzili apartamenty króla Stanisława Augusta w Zamku Królewskim. Widzieli m. in. obrazy Jana Matejki i Canaletta. Obejrzeli wystawę malarstwa "Caravaggio i inni mistrzowie". Mieli też wyjątkową okazję przyjrzeć się z bliska jednemu z najbardziej znanych płócien geniusza światłocienia Caravaggia - obrazowi "Narcyz przy źródle". Spacerowali alejkami ogrodów Łazienek Królewskich, obejrzeli wystawę "Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej" w Podchorążówce oraz Królewską Galerię Rzeźby w Starej Oranżerii. Niestety Pałac na Wyspie mogli obejrzeć jedynie z zewnątrz.
Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili wieczorem do Sarnak.
Ósmoklasiści w Warszawie
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 19-11-21
- Karolina Dydycz
19 listopada klasy 8 udały się na wycieczkę do Warszawy. W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie oglądali broń, mundury, osobiste rzeczy powstańców, ich dokumenty. Można było przenieść się w czasie i przejść podziemnymi kanałami. Z muzeum zabraliśmy pamiątki w postaci 63 kartek z kalendarza, każda z opisem wydarzeń z kolejnego dnia powstania. Kolejnym punktem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik. Tutaj każdy bez wyjątku coś kręcił, przyciskał, sprawdzał jak działa, wyniki czasem były zaskakujące i wręcz zabawne. Pełni nowych doświadczeń i wspomnień czekamy na kolejną wycieczkę.
/E. Orzepowska/
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 17-11-21
- Karolina Dydycz
Uczennice z SU podsumowały wyniki głosowania na najpiękniejsze jesienne zdjęcia wykonane przez naszych uczniów. Julia, pomysłodawczyni konkursu, dziś osobiście gratulowała autorkom zdjęć, które zyskały uznanie głosujących uczniów i nauczycieli i zebrały najwięcej głosów.
Piękne jesienne zdjęcia zgłosili do konkursu:
Ewa T., kl. 1b
Zofia R., kl. 2b
Katarzyna T., kl. 2b
Ewa O., kl. 2b
Julian S., kl. 3b
Hanna K., kl. 4
Gabriela M., kl. 6
Nina W., kl. 6
Olaf J., kl. 6
Zuzanna G., kl. 7b
Aleksandra D., kl. 7b
Antonina C., 7b
Maria K., kl. 8a
Wiktoria K., kl. 8a
Oliwia Cz., kl. 8a
Patrycja J., kl. 8b
Apel z okazji Święta Niepodległości
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 12-11-21
- Karolina Dydycz
Dziś też świętowaliśmy z okazji Święta Niepodległości. Nasi uczniowie zaśpiewali piosenki patriotyczne – te bardziej współczesne m.in. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Co to jest niepodległość?”, „Niepokorna Niepodległa”, „Miejcie nadzieję”… Ale nie zabrakło też śpiewania tradycyjnych pieśni patriotycznych. Młodsi uczniowie wspólnie odśpiewali „Przybyli ułani pod okienko”. Rewelacyjnie zabrzmiały: „Szara piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż” i „My pierwsza brygada” we wspólnym wykonaniu przez uczniów klas 4-8.
11 listopada
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 11-11-21
- Karolina Dydycz
11 listopada, jak każdego roku, reprezentacja szkoły uczestniczyła we Mszy Św. za Ojczyznę w sarnackim kościele oraz oddała hołd poległym za Ojczyznę, składając kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Sarnakach
Fotograf
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 09-11-21
- Karolina Dydycz
Dzień Postaci z Bajek
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 08-11-21
- Karolina Dydycz
Dziś w szkole spotkać można było Czerwonego Kapturka, Anię z Zielonego Wzgórza, Kota w butach, Harrego Pottera, smoka, Hermionę, czarownice, księżniczki, rycerzy, królów i wiele innych postaci, za które przebrali się uczniowie. I starsi, i młodsi zareagowali na zaproszenie koleżanek z Samorządu Uczniowskiego do wspólnej zabawy z okazji Dnia Postaci z Bajek. Były też słodkości oraz kahoot o tytuł znawcy bajek Disney'a.
X Konkurs Niepodległościowy
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Stona główna
- Utworzono: 05-11-21
- Karolina Dydycz
Nauczyciele historii zapraszają wszystkich chętnych uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie niepodległościowym, który odbędzie się w naszej szkole 18 listopada.
Zakres konkursu:
- sprawa polska w czasie I wojny światowej:
- stanowisko mocarstw w sprawie polskiej
- polskie orientacje niepodległościowe
- sytuacja na ziemiach polskich podczas I wojny światowej
- walka zaborców o uzyskania poparcia Polaków
- polskie formacje wojskowe w latach I wojny światowej
- wysiłek zbrojny Polaków
- polskie formacje wojskowe
- wielkie bitwy z udziałem Polaków
- znajomość ikonografii tego okresu
- nasza okolica w czasie I wojny światowej (pomnik POW, Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym)
Postacie:
Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Józef Haller, Ignacy Paderewski, Józef Dowbór-Muśnicki, Thomas W. Wilson, Ignacy Daszyński, Tadeusz Kasprzycki
Zasługi dla rozwoju kultury polskiej: Jana Matejki, Jerzego i Wojciecha Kossaków, Henryka Sienkiewicza, Heleny Modrzejewskiej, Fryderyka Chopina, Adama Mickiewicza, Marii Skłodowskiej-Curie, Stanisława Wyspiańskiego.
Więcej artykułów…
Strona 4 z 9
zakładka
Statystyki
Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.