Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Challenge dla Antosi - zerówka

 
 
Zerówka dziękuje grupom Biedronki i Motylki z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach za nominację do challenge na rzecz chorej na SMA Antosi Dąbrowskiej.
 
Nasze przedszkolaki z panią Basią wykonały dziś spontaniczny taniec przy ognisku, a zadanie przekazują dalej i nominują:
1. Klasę IIa i panią Anię
2. Klasę III i panią Renatę
 
Zasady są proste - przedstawiamy interpretację ulubionej zabawy muzyczno- ruchowej. Każdy, kto tańczy wpłaca przynajmniej 5 zł na konto Antosi https://www.siepomaga.pl/antosia
Spieszmy się, bo czasu jest bardzo mało Życzymy zdrowia dla Antosi.
 
chal 0
 

O wodzie w zerówce

 

Woda to kolejna odsłona cyklu "Cztery Żywioły". Mali Badacze z Zerówki znów w akcji!

woda 0

wod 0

 

Konkurs na EXLIBRIS biblioteki

 
 
Zapraszamy WSZYSTKICH CHĘTNYCH do udziału w konkursie plastycznym na EXLIBRIS naszej biblioteki szkolnej.
 
Zadanie:
Wymyśl znak i zaprojektuj jego atrakcyjny wygląd oraz dobierz odpowiedni napis, opracuj kształt liter.
Zasady konkursu: samodzielne wykonanie pracy w dowolnej technice graficznej (ręcznie lub z wykorzystaniem programu komputerowego), czarno-białej, dowolny kształt, format max A4.
Praca powinna zawierać: napis Ex Libris, nazwę właściciela (np. Biblioteka szkolna w Sarnakach, Biblioteka Szkoły Podstawowej w Sarnakach), symbol/obrazek nawiązujący do funkcji biblioteki (bez herbu Sarnak - ryby i rakiety V2).
Prace należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 28 lutego 2021 r.
Uczniowie klas 4-7 przekazują projekty nauczycielowi plastyki, zgodnie ze wskazówkami.
 
exlib konk
 

Najaktywniejszy czytelnik stycznia

 

Ciągle realizujemy projekt "BOOKLOVE, czyli książki łączą ludzi, zgłoszony do konkursu " Projektanci edukacji". Wśród zadań projektowych zawarliśmy nagradzanie uczniów tytułem NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK MIESIĄCA. Od początku chodziło nam o wyróżnianie uczniów, którzy będą współdziałać z biblioteką, brać udział w proponowanych działaniach i propagować czytanie książek. Ponieważ starsi uczniowie nadal uczą się zdalnie, kontakt z biblioteką mają utrudniony, dlatego wybierając NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA STYCZNIA uwzględniliśmy zaangażowanie uczniów w zaproponowane przez nas trzy działania: akcja "Święta z książką", akcja sleeveface oraz głosowanie na najciekawsze zdjęcie sleeveface.

W ten sposób tytuł NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA STYCZNIA trafia do 15 uczniów :)

czyt sty

 

 

Badacze - świetlica

 

Stale nas otacza, jest niezbędne do życia, ale go nie widzimy- bezbarwne, bezwonne, nie ma smaku... – powietrze. Dowodów na jego istnienie szukali dziś mali Badacze z grupy projektowej „Ciekawość nie istnieje bez przyczyny”. Uczestnicy eksperymentując przekonali się, że powietrze istnieje, poznali jego skład. Dowiedzieli się również o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz szukali rozwiązań jak można im przeciwdziałać.

bcz

 

Jesteśmy laureatem konkursu!!!!

 
 
Z radością informujemy, że nasz projekt OGRÓD MOŻLIWOŚCI znalazł się wśród laureatów XI edycji konkursu Funduszu Naturalnej Energii!
 
 
Dzięki pozyskanym środkom fragment otoczenia naszej szkoły zamieni się wkrótce w wyjątkowy ogród sensoryczny
Cieszymy się, bo konkurencja była ogromna. Jury oceniało aż 221 projektów z 8 województw. Jesteśmy w szóstce nagrodzonych projektów z województwa mazowieckiego.

Dzień Bezpiecznego Internetu

 
 
9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W ubiegłym tygodniu młodsi uczniowie naszej szkoły na lekcji informatyki rozmawiali o sieci internetowej i bezpiecznym korzystaniu z niej. W tym tygodniu debatowali nad pozytywnymi i negatywnymi stronami korzystania z Internetu. Przy okazji uczyli się programować robota Photona. Aż szkoda, że taka lekcja trwa tylko 45 minut. /M. Koszuk/
 

W zerówce o żywiołach c.d.

 

Dziś Zerówkowicze badali właściwości kolejnego "bohatera" cyklu Cztery Żywioły - Powietrza. "Zerówkowicz już wie, proszę mamusi, iż to nieprawda, że powietrze nic robić nie musi."

zer pow

zer powie

 

 

O kotach na świetlicy

 

O Dniu Kota nie zapomniała również grupa świetlicowa podczas wczorajszych zajęć z p. Czuż.

Miauuuuuu

sw kot

kot swie

 

O wielkich Polakach w 6a

 

 

Klasa VI a, mimo nauki zdalnej w dalszym ciągu realizuje na zajęciach z wychowawcą program „Wielcy Polacy - Wielcy My”. W listopadzie uczniowie poznali sylwetkę Stefana Żeromskiego, a w lutym Jana Matejki. Dowiedzieli się, że Żeromski w swoich dziełach poruszał często problematykę społeczną, a w latach 1889-1890 przebywał w Łysowie, Niemojkach oraz Patkowie Ruskim. Jan Matejko tworzył obrazy ukazujące sukcesy militarne i polityczne Polski, by w dobie powszechnego zwątpienia podtrzymać w rodakach wiarę w odzyskanie niepodległości. Uczniowie oglądali też wizualizację najsłynniejszego obrazu Matejki w 3D. /M. Koszuk/

mat

zer

 

zdjęcia

 

 

 

Dzień Kota

 
 
Dzień Kota w SP w Sarnakach
17 lutego był Dzień Kota. Uczniowie pokazali sobie wzajemnie swoje koty. Powstała sympatyczna wirtualna ścianka z kocimi zdjęciami. A koty są częstymi gośćmi podczas lekcji on-line.
 
1
2