Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Automat do napojów :)

 

 

Od 4 marca uczniowie mogą wypić czekoladę lub kawę (tylko zbożową) podczas przerwy. Automat do gorących napojów stoi przy sali nr 6 :)

aut1

aut2

 

 

Zbiórka elektrośmieci zakończona sukcesem

 
 
 
Donosimy, że akcja zbierania elektrośmieci zakończyła się sukcesem!!! 3 lutego, wieczorem, zostały zapakowane na samochód i 3 tony zużytych sprzętów elektronicznych i elektrycznych zniknęły z otoczenia szkoły.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły. Skorzystają na tym uczniowie.
elsm
 
elektrosm
 

2a i 3 dla Antosi

 
 
 
Uczniowie klas 2a i 3 wraz z wychowawczyniami dziękują zerówkowiczom" z SP w Sarnakach za nominację do challenge na rzecz chorej na SMA Antosi Dąbrowskiej.
Uczniowie zatańczyli przepięknie, a teraz przekazują zadanie dalej i nominują klasę IIb i panie: Elę i Iwonkę.
Zasady są proste - przedstawiamy interpretację ulubionej zabawy muzyczno - ruchowej. Każdy kto tańczy, wpłaca przynajmniej 5 zł na konto Antosi https://www.siepomaga.pl/antosia
A Tobie, Antosiu, życzymy duuuużo zdrowia!
 
2i3 tance
 
 
 

Opłata za obiady

 

ob3

 

Mali badacze - świetlica

 

 

W piątek 26 lutego zajęcia świetlicowe grupy projektowej „Ciekawość nie istnieje bez przyczyny” poświęcone były mieszaninom. Mali Badacze poznali rodzaje mieszanin i sposoby ich rozdzielania. Eksperymentując (pod czujnym okiem p. Czuż) dowiedzieli się, jak rozdzielić substancje stałe i ciekłe od siebie, jak dobrać metody rozdzielania w zależności od stanu skupienia czy rozpuszczalności. Poznali także kilka dość trudnych słów, takich jak sączenie, dekantacja, sedymentacja, destylacja czy krystalizacja.

bc

bbc

bbbc

 

 

Dzień Dinozaura

 

Może nie wszyscy wiedzą, ale 26 lutego swoje święto obchodzą prehistoryczne stworzenia - DINOZAUR. Ich miłośnicy znaleźli się również wśród naszych Zerówkowiczów.

0din

0 din

 

Zmiany w bibliotece

mach

Ostatni piątek lutego był ostatnim dniem pracy w naszej szkolnej bibliotece pani Anny Machut. Dyrekcja szkoły, w imieniu uczniów oraz współpracowników, podziękowała pani Ani za lata współpracy, propagowania czytelnictwa wśród kolejnych pokoleń uczniów oraz opieki nad szkolnym księgozbiorem. 

Od poniedziałku biblioteką szkolną i zachęcaniem uczniów do czytania zajmie się p. Jola, znana do tej pory starszym uczniom jako pani do wf lub edukacji dla bezpieczeństwa.

 

Zerówka w banku

 

 

25 lutego uczniowie z naszej zerówki odwiedzili Bank Spółdzielczy w Sarnakach i wpłacili pieniążki zebrane na leczenie Antosi Dąbrowskiej. Dziękujemy Paniom z banku za serdeczne przyjęcie.

bank 0

 

Zwycięskie zakładki do książek

 
 
Konkurs na zakładkę do książki, w którym brali udział uczniowie klas 0-3 został rozstrzygnięty.
Jury miało bardzo trudne zadanie, bo musiało wybrać zwycięskie prace spośród wielu pięknych zakładek.
 
ZWYCIĘZCY:
1. Wiktor B. (kl.0)
2. Marysia Ch.(1a), Zosia R. (1b)
3. Antonina O. (2b), Zosia Sz. (2a), Monika K. (3)
 
WYRÓŻNIENIA:
Ola G., Ewa O. i Milena K. (1b), Michał K. (0), Lena T. i Julia M. (2a).
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Prace wykonane przez uczniów wyeksponujemy na jednej z tablic na korytarzu przy szatni.
 
konk zakl 3
konk zakl 4
konk zakl 2
konk zakl 1
konk zakl 5
 
 

Ognisko na podsumowanie cyklu zajęć

 

 

Zwieńczeniem cyklu Cztery Żywioły były zajęcia przy ognisku. Tańce, harce, pieczenie kiełbasek nad ogniem, a wszystko to w "jeszcze zimowej" scenerii - tym zajmowali się nasi najmłodsi uczniowie w ostatni wtorek, 23 lutego.

154354911 3681134371934521 4831744881412552794 o

154386110 3681134551934503 3934483812250286428 o

 

 

Rekrutacja do klasy 1

ogl

Wniosek w zakładce DOKUMENTY/rok szkolny 20.21/ wniosek do klasy1