Godło, herb

** Szkola Podst. w Sarnakach

*** im.Bohaterow Akcji V2

Strona główna

Sleeveface - zapraszamy do udziału w zabawie

 
Kolejne osoby odpowiedziały na nasze zaproszenie do zabawy SLEEVEFACE.
Zachęcamy innych kreatywnych i odważnych.

Ogłoszenie

 
 
 
Poszukujemy psychologa, który poprowadzi 4 godziny zajęć z uczniami. Organ prowadzący wydał pozytywną decyzję dotyczącą zatrudnienia psychologa w Szkole Podstawowej w Sarnakach.
 
Informujemy, że do czasu zatrudnienia psychologa szkolnego, rodzice i uczniowie mogą korzystać z pomocy psychologa w przychodni Vena, do którego skierowanie wystawia lekarz rodzinny (nie trzeba być pacjentem Veny).
 
psych ogł

Info dla ósmoklasistów

 

Szczegóły dot. zmian na egzaminie ósmoklasisty: 

https://www.gov.pl/web/edukacja/wymagania-na-egzaminach-osmoklasisty-i-maturalnym?fbclid=IwAR1rGMPWUjVVTRyRtXtlU-_LRrWohovJJ_AXdnDVu2pTkpgRmEgKwRoQ3kM

"Święta z książką"

 

 

swieta z ksiazka

A może młodsi uczniowie z klas 1-3 lub zerówki też pokażą się ze swoimi ulubionymi książkami i w świątecznym nastroju? Zapraszamy do współtworzenia świątecznej galerii zdjęć. Zdjęcia można przesyłać na messenger lub adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jest to kolejne działanie w ramach realizacji naszego projektu "BookLOVE czyli książki łączą ludzi".

Starsi uczniowie z klas 4-8 realizują to zadanie jako pracę domową z języka polskiego i przesyłają do pań od polskiego.

Podsumowanie warsztatów z GAZ-SYSTEM

 

 

Na zakończenie zdalnie realizowanych warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez GAZ-SYSTEM, uczestnicy projektu wzięli udział w quizie i odpowiedzieli na 14 pytań z zakresu realizowanych treści.

Najwięcej prawidłowych odpowiedzi w najszybszym czasie udzieliły: Lena z kl. 7b, Dominika z 8b i Antonina z 6b.

Udział wzięli też: Natalia K. z 6b, Piotr B. z 6b, Olaf z 5 i Gabriela z 7a.

Gratulujemy!!! Zwyciężczyniom oraz wszystkim uczestnikom zostaną przekazane nagrody i upominki od organizatora.

nagr

 

Warsztaty z GAZ-SYSTEM - zakończone

 
 
Jesteśmy jedną ze 111 szkół podstawowych, które skorzystały z warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży, zrealizowanych przez GAZ-SYSTEM.
Wszyscy uczniowie klas 5-8 zostali poinformowani przez koordynatorki projektu p. B. Rosiak i B. Czuż o projekcie i mogli zgłosić się do udziału w nim. Ci, którzy to zrobili, uzyskali dostęp do materiałów on-line - ciekawych warsztatów na temat gazu ziemnego, których celem było m.in. rozbudzanie zainteresowania uczniów fizyką, chemią. Pierwszym zadaniem, które uczestnicy projektu musieli wykonać było samodzielne przeprowadzenie eksperymentu przy użyciu dostępnych w gospodarstwie domowym produktów oraz udokumentowanie w formie filmiku lub zdjęć. Uczniowie nadesłali bardzo ciekawe prace.
Ostatnim zadaniem był udział w konkursie - quizie na podsumowanie projektu.
 
piotr
 
gaz
 
gazs1
 
gazs
 
gazs2
 
gazs3
 
gazs4
 
gazs5
 
 
 
 

Technika kl. 6

 

 

Idą święta!... Uczniowie klas VI dzielnie starają się na zdalnych lekcjach z techniki o stworzenie tej niezwykłej atmosfery Świąt w swoich domach. Efekty ich pracy można zobaczyć poniżej.

tech 6

 

Projekty konkursowe

 

 

Nasza szkoła bierze udział w konkursie Nowej Ery pod hasłem „Projektanci edukacji”. Zgłosiliśmy dwa pomysły: jeden w kategorii klas 1-3, drugi 4-8. Poprosiliśmy uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły o głosowanie internetowe w dniach 1-11 grudnia i wsparcie naszych projektów. Mamy szansę zdobyć granty, które pomogą nam zmienić naszą bibliotekę szkolną oraz wesprzeć Małych Badaczy, eksperymentujących podczas zajęć świetlicowych.

Dzięki wsparciu życzliwych nam osób, zarówno projekt zgłoszony w kategorii klas 1-3, jak i ten z kategorii 4-8, zdobyły bardzo dużo głosów i mają szansę na zdobycie dodatkowych grantów w konkursie "Projektanci edukacji".

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy zagłosowali na nasze projekty. Teraz obradować będzie jury konkursowe, a wyniki poznamy 14 stycznia.
Niezależnie od wyników, projekt " BOOKLOVE czyli książki łączą ludzi" już wystartował.
 

proj

Technika kl. 4

 

Święta coraz bliżej. Uczniowie podczas nauczania zdalnego techniki się nie nudzą - przygotowują ozdoby świąteczne. Dzisiaj prezentacja zdolności artystycznych uczniów na lekcjach techniki w klasie 4.

ozdoby swiateczne kl4

 

Szkoła w zimowej odsłonie

 

 

Dla stęsknionych za szkolnymi murami :)

Szkoła w zimowej odsłonie.

zima 20

zim 20

zimaa 20

 

 

Warsztaty edukacyjne

 
 
Z przyjemnością informujemy, że zakwalifikowaliśmy się do konkursu dla szkół, którego organizatorem jest firma Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Otrzymaliśmy zestawy do przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych, w których udział bierze grupa chętnych uczniów.
Celem konkursu jest zainteresowanie oraz przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z gazem ziemnym, jego wykorzystaniem, bezpieczeństwem sieci przesyłowej jak również przekazanie wiedzy na temat budowy gazociągów realizowanych na terenie naszej gminy.
 
gaz sys
smart lab