Godło, herb

Gimnazjum im.Bohaterów Akcji V2

w Sarnakach

Comenius

Sielankowy Raj - podsumowanie

alt
Przez dwa lata uczniowie naszej szkoły - Gimnazjum im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach, pod czujnym okiem Pani Koordynator Karoliny Komar, brali udział w projekcie Pastoral Paradise - Sielankowy Raj w ramach programu Comenius.
Wraz z uczniami naszej szkoły w tym programie udział wzięli również uczniowie ze szkół:


Czytaj więcej: Sielankowy Raj - podsumowanie

Z Comeniusem w Turcji

alt

Dzięki udziałowi w projekcie "Pastoral Paradise" programu Comenius delegacja z naszej szkoły w składzie: p. dyrektor B. Michoń, koordynator projektu p. K. Komar, panowie T. Goś i R. Dydycz wraz z trójką uczennic: Kingą Knapiuk, Marleną Stefańską i Mileną Tyszko w dniach 15-20 maja udała się do odległej, liczącej 140 tysięcy mieszkańców tureckiej miejscowości Ordu malowniczo położonej u stóp gór na wybrzeżu Morza Czarnego.

alt

alt

Czytaj więcej: Z Comeniusem w Turcji

Comenius

alt
Od września 2009 do maja 2011 r. w Gimnazjum im. Bohaterów Akcji V2 realizowany jest międzynarodowy projekt "Pastoral Paradise" - Sielankowy Raj w ramach programu Unii Europejskiej - Comenius.

Czytaj więcej: Comenius

Wizyta w Galati

alt

12-17 marca uczniowie naszej szkoły – Karolina Oniszczuk, Kinga Hackiewicz oraz Paweł Troć wraz z nauczycielami p. Karoliną Komar – koordynatorką projektu oraz p. Eweliną Siemieniuk i p. Rafałem Dydyczem udali się do Galati - 200 tysięcznego miasta w Rumunii, w celu realizacji zadań postawionych przez projekt Pastoral Paradise – Sielankowy Raj w ramach programu Comenius. W programie tym oprócz Sarnackiego gimnazjum biorą również udział szkoły z Hiszpanii – kraju Basków, Turcji, Łotwy oraz odwiedzanej Rumunii.

Czytaj więcej: Wizyta w Galati

Z Comeniusem na Łotwie

alt


Comenius to jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie". W jego ramach realizuje się różne zadania, m.in. projekty promujące partnerską współpracę międzynarodową. Gimnazjum im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach uczestniczy w projekcie Pastoral Paradise Sielankowy Raj. W założeniu ma on pokazać zalety i wady życia na wsi i w mieście w różnych krajach Europy na przykładzie Polski, Łotwy, Rumunii, Hiszpanii i Turcji.Odbyły się już trzy spotkania. W połowie listopada 2009 r. w Irun (okolica San Sebastian) w hiszpańskim Kraju Basków nastąpiło ustalenie szczegółów współpracy i podpisanie porozumienia. W połowie marca 2010 r. uczestników projektu gościło naddunajskie miasto Galati w Rumunii. Koniec maja 2010 r. to wizyta obcokrajowców w Sarnakach. Na przełomie września i października grupy z Hiszpanii, Turcji, Rumunii i Polski spotkały się na gościnnej łotewskiej ziemi w małej wiosce Virbu w pobliżu miasta Talsi.

Czytaj więcej: Z Comeniusem na Łotwie

Więcej artykułów…

  1. Comenius w Polsce

Newsflash